www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

איך לדעת אם זוחל חיית המחמד שלך אוהב אותך

/
/
/
12 Views

הייתי אומר שרוב הרפטולוגים לא מודאגים יותר מדי אם הזוחל שלהם אוהב אותם או לא. בדרך כלל יש להם אוסף די נחשים, לטאות, צבים ואפילו צפרדעים. נראה שהם מטופלים ברמה הפיזית ומוזנחים ברמה האישית. זוחלים מכונים גם "חיות מחמד אקזוטיות". סחר הזוחלים מחריד ואנשים רבים כולל אותי לא תומכים בסחר זה. בערך תשעים וחמישה אחוזים מבעלי החיים ימותו כשהם מועברים בצורה גרועה ומטופלים לא מספיק בדרכם לארצות שונות וממנה.

כמו ילדים, בעלי חיים הם השתקפות של חיי הבית שלהם, ואושרם ונחתם יהיו תלויים במידה רבה בזמן האיכות שאתה מוכן להעניק להם. זוחלים הם יצורים עתיקים מאוד, והם עוברים דרך ארוכה מאוד בהיסטוריה. כל הזוחלים הם אקטותרמיים ולכן הם מגלים חיבה קצת אחרת מאשר חתול או כלב. בטבע הם כמעט יכולים לעצור את פעימות ליבם. יש להם את היכולת להאט את חילוף החומרים שלהם בחורף למצב תרדמה, זה מכונה גם השחזה.

יש לי לטאה לחיות מחמד מאז שהיה בן שבועיים בלבד, הוא שובב מאושר ומרוצה בן שתים עשרה. הוא מתנהג בדומה לכלב בתנועה איטית. ביותו אותו, למשל כשאני מתקשר אליו הוא בדרך כלל יגיב על ידי הפיכת גופו והסתכל לכיוון קולי. אני צריך לקרוא לשמו מספר פעמים לפני שהוא ניגש אלי. זוחלים אינם דורשים להאכיל מדי יום. הם יכולים ללכת שבועות רצופים ללא אוכל, במיוחד אם הם במצב תרדמה. איך תדע שהזוחל שלך אוהב אותך?

הם ירגישו בנוח סביבך. אם בניתם קשר מוצלח באמת הם יאפשרו לכם להאכיל אותם ביד מבלי לנשוך אתכם. זוהי האינדיקציה החזקה ביותר לכך שהם קיבלו אותך כחבר המהימן שלהם.

כאשר חיית המחמד שלי רוצה תשומת לב הוא יוציא את ראשו מהמתחם שלו ויהיה מעיד שהוא רוצה לצאת לריצה. כעת החליט שהוא רוצה לאכול את ירקות הפירה שלו מכף פלסטיק פעם בשבוע. הרגל יוצא דופן זה התרחש לאחר שעבר לפני שנתיים ניתוח בבטן להסרת גידול שומני. הוא מצפה שיאכילו אותו בכפית והוא יודע מתי אני מכין את האוכל שלו. אפשר היה לחשוב שהוא כמעט נפשי.

הנחש שלי "טילי" נהג למשוך את משקפי כשהיא רצתה שתשומת ליבי תחביט את פניי בדומה למה שחתול עושה. היא תמיד תבחר את הזמן הכי מביך לעשות זאת. מעולם לא התרחקתי ממנה. אהבתי את חיבתם בדם קר והרגשתי כבוד מכך שחיית המחמד שלי אפשרה לי להיות כל כך קשורה אליהם. לא הרבה מטפלים בזוחלים יכולים לומר שהם היו קרובים כל כך לזוחל. בניית קשר מהימן בינך לבין הזוחל שלך לוקח זמן, סבלנות ועקביות במיוחד עם זוחלים. היפות האלה קרות הדם מרתקות אותי כבר שנים רבות. ראיתי את התעלולים שלהם בטבע מתפעלים מהיכולת המוזרה שלהם לשנות צבע כל כך מהר ולעתים קרובות בגלל מצב הרוח שלהם והטמפרטורות השונות של היום. הם בעלי חיים מגוונים מאוד ומותאמים היטב להישרדות בטבע. כמטפל בזוחלים למדתי שלעולם אינך יכול להיות בעלים עליהם, אתה חולק את זמנך ואת התשוקה הנלהבת שיש לך איתם. יש לי קשר נפלא עם לטאת החיות שלי אבוט.Source by Greta Jourdane

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved