www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

איך ציפורים פראיות נשארות חמות בחורף ואתה יכול לעזור

/
/
/
64 Views

החורף מציב כמה אתגרים לציפורים שלנו, במיוחד כאשר הטמפרטורות יורדות מתחת לקפוא. אנחנו לא מרבים לחשוב או לתהות איך הציפורים שלנו שורדות את לילות הקור, אנחנו פשוט יודעים שהן עושות זאת או לפחות אנו מקוות שהן כן. אפילו אותם רגעים בדרום העמוק, באזורי המדבר או בחוף האוקיאנוס השקט, בהם נפילה קרה או כמה סנטימטרים או רגליים שלג נופלים, יכולים להשפיע על אוכלוסיית ציפורים. החורף מביא טמפרטורה קרה קיצונית, רוחות עזות, שלג ומניע.

נראה כי לילות נמשכים לנצח. 16 שעות חושך ובמקומות מסוימים יותר. זה לא משאיר הרבה מאוד זמן לחיות ולהאכיל. עם זאת, ציפורים רבות חייבות לפחות לשלש את צריכתן הרגילה כדי לשרוד ולעשות זאת במחצית הזמן. בכל חורף אנו מאבדים רבים מחברינו הנוצות לנוכח החורף. כך עובד "טבע". הישרדות החזקים ביותר, העברת הגנים החזקים ביותר.

לציפורים יש התאמות רבות כדי לשרוד את הקיצוניות של החורף. יש ציפורים הנודדות, חלקן מתאימות את הרגלי התזונה שלהן. ציפורים כמו צ’יקיידים וזהוביות אמריקאיות מוסיפות נוצות לקראת החורף. הצ'יקדי או החוחית האופיינית מכוסים בכ -1,000 נוצות במהלך הקיץ. עד שהחורף מגיע הם הכפילו את מספר זה ליותר מ -2,000 נוצות. עבור ציפור קטנה, זה יכול להיות תוספת ומשקל רציני.

במהלך יום קר, סוער או סתם יום מגעיל פשוט, ציפורים יפלשו את נוצותיהם. בכך הם יוצרים כיסי אוויר מתים, בדומה לבידוד או חלון כאב כפול. זה מקטין את אובדן החום בעד 30%. נוצות נוספות ופליפות אינן מספיקות כדי לעבור את יום החורף הקר, אך לבד את הלילות החשוכים והארוכים.

לציפורים יש גם מערכת זרימת דם ייחודית ברגליים כדי לעזור להם להתמודד עם טמפרטורות קרות.

שימו לב עכשיו.

דם עורקי חם מחללי הציפורים, הנמצא בדרך לרגליים ולרגליים של הציפור, עובר ברשת מעברים קטנים שעוברים לצד הוורידים של הדם המחזירים מהרגליים. רשת הכלים פועלת כמו רדיאטור ומחליפה את החום מהדם העורקי החם היוצא לדם הוורידי הקר. על ידי חימום הדם הישן, שום חום לא הולך לאיבוד והרגליים מקבלות אספקה ​​מתמדת של חיים המקיימים דם. זו גם הסיבה שעופות מים יכולים לשחות בקרבת מים קפואים ולא להתקרר.

שומן הוא עוד התאמה חשובה של הישרדות מזג האוויר בחורף. שומן משמש כמבודד בנוסף למאגרי אנרגיה. במהלך היום, עופות אוכלים כדי לבנות מאגרי שומן. בממוצע, ציפור יכולה לשים עד 15% עד 20% ממשקל הגוף בשומן לפני שהיא הופכת לכבדה לעוף.

עכשיו זכרו, הימים קצרים וקרים יותר. ציפורים צריכות לאכול מספיק כדי לשרוד את היום וכן לחדש את מאגרי השומן. ככל שהוא ציפור קטנה יותר, כך חילוף החומרים גבוה יותר (נשרף יותר אנרגיה). לציפורים אין שומן חום, מהסוג שיש לנו, במקום זאת יש להם שומן לבן. שומן לבן הוא דלק בעל אנרגיה גבוהה המשמש להנעת תהליך התחממות הציפור.

רועדת

תרמוגנזה היא שם מהודר לרעידות. אי אפשר ממש לראות את זה, אבל כל הציפורים רועדות בקור החורף. מהעופות הגדולים ביותר כמו נשרים ועופות מים ועד הקטנים ביותר של ציפורים כמו יונקי דבש. כולם רועדים כדי לשמור על טמפרטורת גופם הליבה על 106 עד 109 מעלות, תלוי במין.

צמרמורת מייצרת חום פי 5 מקצב הבסיס הרגיל ויכולה לשמור על טמפרטורת גוף רגילה במשך שש עד שמונה שעות בטמפרטורות שיורדות למינוס 70 מעלות פרנהייט. מבלי לרעוד טמפרטורת גופה של הציפור הייתה צונחת במהירות והציפור תהפוך להיפותרמית.

בלילה ציפורים כמו הצ'יקדי הקטן רועדות או חסרות צעד אחד קדימה. כדי לחסוך בחום ובאנרגיה, צ’יקיידים יכולים להוריד את חום גופם על ידי הפרעה לרעד שלהם. תקופות אי-פעילות אלו מאפשרות לטמפרטורת גופה של הציפור להתקרר באיטיות, עד שהיא צונחת בכ -10 או 12 מעלות. בשלב זה הציפור נכנסת למצב של חוסר מודעות הנקרא טרפור. הנשימה וקצב הלב יירדו גם בתקופה זו.

ממריץ

ככל שמתקרב הבוקר, תקופות חוסר הפעילות פוחתות עד שהציפור רועדת כל הזמן שוב. טמפרטורת הגוף חזרה לטווח הנורמלי והציפור חוזרת להכרה. התוצאות של מצב טורפידי זה הן חיסכון באנרגיה של עד 20% במהלך לילה חורפי טיפוסי.

חשוב מאוד לחסוך באנרגיה כאשר בוחנים כמה מעט שומן ציפור יכולה לאגור. בהתבסס על עלייה יומית של שומן בגוף של 15%, לצ'יקדי טיפוסי יש כ- 16 עד 24 שעות של שומן או מאגרי אנרגיה להעביר אותו במהלך לילה חורפי. שחברתי זו הסיבה שחובה כי ציפור תצא מוקדם בבוקר ותישאר מאוחר כדי למצוא אוכל בלי קשר למזג האוויר.

אם היא לא תמלא את מאגרי השומן מדי יום, לציפור לא תהיה מספיק אנרגיה כדי לעבור את הלילה הבא והיא תמות. הייתה תקופה שעולם הטבע סיפק מזון לרוב חיות הבר. עם הצטמקות מתמדת של בתי הגידול, הגנת החורף ואספקת המזון ממשיכים להתכווץ.

אתה יכול להגדיל את הסיכויים לציפורים וכמה יונקים על ידי מילוי המאכלים שלך במזון האהוב עליהם והצעת חליפה. מים מתוקים חשובים גם כן. כאשר ציפורים נדרשות לאכול שלג קר כקרח, נדרש אנרגיה יקרה כדי לחמם את השלג בזמן שהוא עובר.

בפעם הבאה שאתה נכנס לקור או אפילו לחום כדי למלא את המזינים שלך, חשוב על זה, "הטבע" סיפק לציפורים כלים נפלאים לשרוד, בין אם זה נדידה, זרימת דם, שינוי תזונה, תוספת נוצות או רועדת.

ציפורים הן באמת פלא ליהנות מאיתנו. במובן מסוים, מצער שכעת ציפורים רבות זקוקות לעזרתנו כדי לשרוד. עם זאת, התבונן בחינוך ובשמחה שאנו זוכים מהטיפול והאכלת הציפורים שלנו.Source by Ronald F. Patterson

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved