www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

אישיות והתנהגויות של חתולים פרסיים

/
/
/
35 Views

תיאור כללי

חתולים פרסיים הם חיית מחמד יפהפייה, חברתית ולא מזיקה. זה נקרא גם חתולים איראניים או חתולי שיריזי. השם המדעי של חיית המחמד הזו הוא פליס קאטוס. לפרסים יש פרווה מבריקה ומשיי, פנים עגולות, עיניים זוהרות ושערות ארוכות על כל הגוף. החתולים מפורסמים בדרך כלל בהתנהגויות שקטות ומתוקות. בדרך כלל הם ביקשו אישור בכניסה לאסיפה. אמנם, לא ידוע על סיבה תקפה לשיערו הארוך, אולם המדענים הכריזו על כך כתוצאה ממוטציה טבעית.

מָקוֹר
בשנת 1626, אזרח איטלקי מר פייטרו דלה ואלה הציג לראשונה חתול ארוך שיער באירופה. ככל הנראה, היא הובאה לאירופה על ידי סוחרים ממזרח התיכון. בתחילת הדרך, חתולים אלה היו ידועים כחתולים אסייתיים וזמינים בצבע אחד. הקרדיט מגיע למדענים פרסיים, שפיתחו את גזעו. כעת, הפרסים נמצאים בצבעים שונים כולל דו-צבע.

אורך חיים, משך חיים
אורך החיים הממוצע של חתול זה הוא חמש עשרה שנים. יותר מ -76% מהחתולים חיים עד 12 שנים ו -52% מהחתולים חיים 15 שנים ומעלה. המחלקה הווטרינרית באנגליה הכריזה על אורך חייהם הממוצע בין 14-17 שנים. משקל הפרסים בדרך כלל נע בין 7 ל -12 קילו.

סיווג פרס
בתחילת המאה ה -17 עלה לפני השטח רק סוג אחד של חתולים פרסיים שהתפתח עם חלוף הזמן. נכון לעכשיו, ישנם יותר מ -100 סוגים מוכרים של פרסיים, המופצים לארבע קבוצות עיקריות הבאות:

1. קבוצה -1. לחתולים מהקבוצה הראשונה יש שיער מונוכרום. השיער שלהם הוא באותו צבע מקצה לשורש.
2. קבוצה -2. לחתולים פרסיים מהקבוצה השנייה יש גן מדכא.
3. קבוצה -3. לחתולים מהקבוצה השלישית יש גן ההימלאיה.
4. קבוצה -4. לחתולים מהקבוצה הרביעית והאחרונה יש גן אגוטי.

סוג החתולים הפרסיים
ישנם הבדלים בין עמותות חתולים בינלאומיות שונות בסיווג הפרסים. לכל העמותות יש דעה משלהן במקור, בתכונות ובמיון. עם זאת, ישנם שלושה סוגים עיקריים של חתולים פרסיים כלומר הימלאיה, אקזוטי ופרסי. כמה מדענים סיפרו גם על הסוגים הבאים: –
• ההימלאיה.
• אקזוטי.
• פרסים ואנגורות.
• פרסיים מסורתיים.
• Peke-face והקלדה אולטרה.
• מידות צעצוע וכוס תה.
• צ'ינצ'ילה ארוך שיער וסטרלינג.
• צבעוניות.

אוכל של פרסים
חתול פרסי שייך למעמד ממליה ולבעלי חיים טורפים. היא מאכילה חלב לגורים שלה. הפרסים לא יכולים לקיים את החיים בלי לצרוך בשר בצורה כלשהי. חלב עיזים, דלעת, דגים וויטמין הם המזון הטוב ביותר עבור הפרסים. אסור לתת לחתולים אלכוהול או משקאות אלכוהוליים, סוכר ובצל מכיוון שהם עלולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות עבורם.

מחלות פרסיות
פרס בדרך כלל סובל ממחלות הבאות: –
1. קשיי / בעיות נשימה.
2. בעיות שיניים
3. מחלות כליות
4. בעיות עור
5. קריעה מוגזמת
6. מחלות עיניים
7. זיהום פטרייתי

טיפול ותחזוקה
המחלקה הסבירה את סיבת המוות של חתולים פרסיים. הם סבורים שלפרסים יש גולגולת עגולה גדולה, פנים ואף מקוצרים, מה שיוצר קשיי נשימה. החתולים לרוב סובלים מקשיי נשימה בגלל מבנה הפנים שלהם. יתר על כן, לפרסים שערות ארוכות, אשר זקוקות לטיפול ותחזוקה שוטפים על מנת למנוע שטיפות. יש לרחוץ אותם ולייבש אותם בזהירות באופן יומיומי. ניתן לנקות את עיניהם באופן קבוע על מנת למנוע מהם מחלות עיניים.

אישיות והתנהגויות
חתול פרסי הוא חיית מחמד יפהפייה, רגועה, מתוקה ועדינה. היא נהנית מחברת אנשים שלווים. חתולים פרסיים הם רגועים באופיים אך יש להם גם צד שובב. לחתולים יש איבה קפדנית עם כלבים.

אמצעים לפני הרכישה
כמה אמצעים חשובים לפני הרכישה הם כדלקמן: –
1. עלות חתול.
2. שילוב צבעים של פרסים.
3. שמרו על קשרים טובים עם מגדלים.
4. ביקור בתערוכת חתולים CFA.
5. גזע רשום CFA.
6. שמרו על עצמכם מוכנים לרחצה ולצחצוח על בסיס יומי.
7. בחירה בין חתול שטוח פנים או מסורתי.

שמירת חתולים באיסלאם
האיסלאם הוא דת ואורח חיים שלם, שהכל ברור בהם. המסורת והחברה האיסלאמית נתנו כבוד לחתולים על ניקיונם. האיסלאם איפשר לחתולים להיכנס לבתיהם של מוסלמים, מסגדים ואפילו במסג'יד אל-חראם. האיסלאם התיר למוסלמים להחזיק חתולים בבית אינם מזיקים או טמאים (נג'אס). חתולים הם חיות מחמד שימושיות מכיוון שהם אוכלים נחשים, חולדות ובאגים מזיקים אחרים. סהאבי אבו הוראירה הגדול (אבי החתלתול) נקרא בגלל אהבתו לחתולים.Source by Muhammad Ishaq

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved