www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

אמצעי מניעה לחתולים – מה קרה ל- FeralStat?

/
/
/
15 Views

התרופה למניעת הריון המכונה FeralStat (מגסטרול אצטט) הייתה בעבר זמינה ליחידים ולקבוצות כשיטה המעשית והחסכונית ביותר לניהול מושבות חתולים משוטטות. זה עבד, אבל זה כבר לא זמין. אפילו אתר FeralStat נעלם.

מדוע אמצעי מניעה לחתולים כה שנוי במחלוקת? מה המחלוקת?

מצד אחד, יש לנו מספר גדול של אנשים שמתלוננים על בעיית אוכלוסיית היתר, כל כך ברור שאנחנו רוצים לראות פחות חתולים מיוצרים.

מצד שני, קיימת מחלוקת גדולה כיצד להשיג זאת. יש מי שרוצה לראות את הדברת כל החתולים – נקודה – מושג שנחקר במאמר שפורסם לאחרונה בבלוג שלי (ראה להלן). המציאות היא שזה לא בר ביצוע, גם אם זה היה אפשרי.

מכיוון שבני האדם התערבו בסדר הטבעי של הכל, האיזון הופרע ואנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם חיפוש דרכים לשלוט בדברים שיש לנו "לא מאוזנים".

אם אנו הורגים טורפים שאיננו אוהבים, אוכלוסיות הטרף שלהם בדרך כלל פטריות וגורמות לבעיות חדשות. ואז מישהו מרגיש שהוא חייב להימגר גם. רעל הוא שיטת הבחירה האופיינית. ואז הטורפים שאנחנו אוהבים אוכלים את היצורים המורעלים, וגם הם מתים. אתה לא יכול להיפטר מערבי זאבה וחתולים ולשמור על הנשרים אם אתה מרעיל את אספקת המזון המשותפת שלהם.

השמדת הקישורים בזה אחר זה בשרשרת שאיננו מבינים היא גם לא יעילה וגם הרסנית באופן גורף, מכיוון שהשרשרת אינה לינארית … זו רשת מסובכת.

מושג נוסף שאף אחד שאחראי על ההרג לא נראה מסוגל לתפוס הוא זה: אם ההרג עבד, מדוע זה עדיין לא עבד?

במשך עשרות שנים ניסו מחלקות לפיקוח על בעלי חיים בקהילה "לשלוט" באוכלוסיות משוטטות, ובמיוחד בחתולים, פשוט על ידי הריגתם. אז למה עדיין יש לנו אותם?

הסבר אחד יכול להיות שיש לנו שלוש פלגים בעבודה: אלה שאוהבים חתולים, אלה ששונאים חתולים ואלה שלא אכפת להם.

חובבי חתולים הם קבוצה מגוונת, החל מאלו שמגניבים אוכל למושבות משוטטות מקומיות כי הם מצטערים עליהם, וכלה במי שעובד קשה ליישם קמפיינים של מלכודות ומסרסים.

באשר לשונאי חתולים, לא כולם מפלצות לא אנושיות שתופסות ומענות את הקורבנות האומללים עליהם אנו שומעים בחדשות. לשונאי חתולים רבים פשוט לא אכפת להם מה קורה איתם, כל עוד "מישהו" מוציא אותם מהחצר או מהשכונה שלהם. זה לא עובד, כמובן, כי יותר מופיעים, לא משנה מה.

מאיפה הם באו?

ישנם מספר מקורות לחתולים משוטטים ופראיים חדשים, כמו אנשים שנטשים את חתוליהם כשהם מתרחקים, חושבים שיהיו בסדר בגלל המיתוס שחתולים "משתוללים". הם לא. אבל הם מולידים רבים שיהיו פרועים מלכתחילה, מכיוון שאין להם קשר אנושי. מאלה שחיים מספיק זמן, יותר נולדים ועכשיו יש לך אוכלוסיית בר.

מקור נוסף של משוטטים הוא חיות המחמד הלא מסורבות, שמסתובבות בלילה, השייכות לאנשים שמאמינים שחתולים זקוקים לחופש שלהם, וגם מאמינים שזה לא נחמד לשנות אותם. אז הם יוצאים ומתרבים כל הלילה.

אך השאלה החשובה יותר כיום צריכה להיות, "כיצד אנו יכולים לשלוט בהם באמת ובאנושיות?"

הצעד הראשון החשוב ביותר הוא שבעלי חיות מחמד מעיקים ומסרסים … הקרב בוכה כבר לא מעט זמן. אם כל חיות המחמד בבעלות היו משנות, הם לפחות לא היו מסוגלים להתרבות אם הם היו בורחים או ננטשים.

אולם המושבות המשוטטות והפראיות הן בעיה מתמשכת אשר לעתים רחוקות הסוכנויות המקומיות מעניקות לה סיוע. רובם עדיין בעלי מנטליות ההרג, מושג שהוכח שאינו עובד.

קהילות רבות הקדישו מתנדבים שעובדים קשה לניהול מושבות אלה, לוכדים, מטפלים ומסייסים אלפי חתולים מדי שנה. אך זו עבודה קשה ויקרה ביותר ללא מענקים ממשלתיים או תוכניות שיעזרו לה. סרוג משוחרר וממומן פחות, כמה זמן יכולה גישה התנדבותית זו להימשך?

רעיון שימושי יותר הוא של מוצרים למניעת הריון דרך הפה. זה הרבה פחות יקר, פחות מסוכן מכיוון שלא צריך לטפל בחתולים אחד בכל פעם, וקל יותר ליישום כי זה לא מסובך. אדם אחד יכול לנהל מושבה די גדולה לבד.

אך מחלוקת חדשה הופיעה: כמה וטרינרים (לא כולם) מתנגדים למניעת הריון בעלות נמוכה בכל דרך שהיא, משום שהם מרגישים שהיא חותכת את הכנסותיהם בטיפול שגרתי. למעשה, שני וטרינרים אמרו לי במפורש שהם "לא עושים ימי עיקור" כי זה אומר פחות הכנסה. לפיכך, הם גם מתנגדים לתרופות למניעת הריון.

עם זאת, זו לא ההתנגדות שמתפרסמת. רובם מעדיפים לומר כי התרופות מסוכנות מכיוון שההשפעות לטווח הארוך לא מומו, וכי הקורבנות עלולים למות מוות כואב מגידולים או מתופעות לוואי אחרות מאוחר יותר.

נו באמת! השפעה לטווח ארוך? כמה תועים מקבלים חיים ארוכי טווח? וכמה מתים כעת מוות כואב, מרעב, מחבלות, מחלות קטלניות ומלידה בגיל 5 חודשים ועד צעירים שאינם בני קיימא? ואם פקידים רק רוצים להרוג אותם, מדוע יהיה להם אכפת אם יהיו להם תופעות לוואי של תרופות למניעת הריון כעבור שנים? אם הם היו מודאגים באמת, מדוע לא לעבוד על הנוסחה כדי להפוך אותה לבטוחה יותר? אם הם מחכים לאישור או כסף, זה לעולם לא יקרה.

נכון, אמצעי מניעה על ידי תרופות אינם התשובה האופטימלית. אין ספק שתופעות לוואי יכולות להיות דאגה אמיתית. עוד אחד הוא הקושי לחסן נגד כלבת, בדרך כלל במהלך העקירה או הסרוס, אם כי גם חיסון דרך הפה יכול לעבוד בשטח. כמו כן, פצועים וחולים עשויים שלא לקבל את הטיפול הדרוש להם, אם כי הם עלולים להילכד ביתר קלות.

עם זאת, גם עיקור כירורגי אינו השיטה האופטימלית. באווירה של "יום עיקור", הייתי עד לאנשי כוח אדם עמוסים, ממהרים לעבור את חולי היום, מפספסים פעולות שמבטיחות סביבה סטרילית לחלוטין או תשומת לב לפרטים בסוף יום ארוך. מניסיוני שלי רבים מהחתולים לא שרדו את "ההליך השגרתי" הזה.

אולם לעת עתה, תרופות למניעת הריון עשויות להיות החלופה היעילה והמשתלמת ביותר שלנו עד לפיתוח אפשרויות טובות יותר.

אז הנה הקריאה שלי לפעולה:

עלינו ליצור קשר עם וטרינרים וחברות תרופות בכדי לשחרר מחדש את התרופות שהיו זמינות יותר מ -30 שנה. אנא היכנס לאתר האינטרנט שלי כדי ללמוד כיצד ליצור איתם קשר.Source by Dr. R.J. Peters

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved