www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

אנלוגיה של להקת ציפורים לאתגרי חדשנות וקניין רוחני

/
/
/
42 Views

האם ישבת אי פעם בפליאה וצפית בלהקת ציפורים מקומית כשהם מבצעים שינויים כיוונים מהירים ופתאומיים והצאן עוקב אחריו? כשצופים בלהקות ציפורים מקומיות ניתן לראות מיד שהן שונות בהרבה מלהקות ציפורים נודדות, שכן הציפורים הנודדות עפות בקו ישר. קשה לומר מדוע הציפורים עפות יחד בתצורה בלהקות מקומיות ונראה כי הן מאתגרות זו את זו מי יוביל את ההרכב, אך נראה שזה מה שהן עושות. עם נדידות למרחקים ארוכים ברור שהם עושים זאת לטובת היתרון האווירודינמי.

אז ברצוני לקחת את האנלוגיה הזו ולהציע לך מחשבה. הייתי רוצה שתשב אחורה ותחשוב על זה לרגע כשאני משווה את זה לחידושים ולשינויים בכל ענף מסוים, כאשר מנהיגי התעשייה מתמקדים בתפקיד עם חידושים חדשים, מחקר ופיתוח, וחברות אחרות עוקבות אחריהם. מדי פעם, לתעשייה יש רעיון די טוב לאן היא הולכת בעתיד, אבל היא לא יודעת בדיוק איך להגיע לשם – או את היעד המיועד המדויק – רק שהיא תגיע לשם בסופו של דבר.

בואו נסתכל על אפל וה- iPod, האייפון והאייפד האחרונים שלהם – תצטרכו להודות שמדובר בחידוש רב לחברה אחת תוך זמן קצר. זה נראה כמו שכאשר אתה חושב שלא יכולים להיות חידושים חדשים, אפל מעלה משהו חדש. הם בהחלט חדשנים בענף הטכנולוגיה האישית, מחשבים אישיים, ומי יודע מה עוד בעתיד? בכל פעם שהם מחדשים את הצאן בעקבותיו. חלק מהחברות או הציפורים האחרות עוקבות מקרוב מאוד ומנסות לחקות אותן כמעט בדיוק.

חברות אחרות מסתובבות, הן לוקחות את זה בקלות מבלי לנסות להילחם על העמדה, או לשמור על קשר איתן. במקום שהצאן עושה סיבוב ימינה קשה, הם עשויים להתאים מעט את וקטור המסלול שלהם כדי להדביק אותם. בעיקרו של דבר החברות הבאות, החקיינים ומעתקי החידושים, הפטנטים והקניין הרוחני שלהם מוציאים הרבה פחות אנרגיה, אם כי ניתן לומר באופן רופף שהם עדיין חלק מהצאן (התעשייה).

ציפורים מבוגרות או חלשות עושות זאת לרוב, במיוחד אם אינן יכולות לעמוד בקצב עם העופות הצעירים והחזקים יותר, שאולי מפגינים בני זוג פוטנציאליים, או מתחרים על סדר מנקר. אפשר לשאול איזו אסטרטגיה עדיפה? טס בעקבות המנהיג, ובכך במורד הזרימה שלהם כמו לאנס ארמסטרונג בטור דה פראנס, או תלוי חזרה ב"פלוטון "ועף פחות מרחק בכל פעם שהצאן פונה לכיוון אחר, זה עדיין מגיע לאינדי יעד עם שאר הציפורים.

אם נסתכל על אפל ושווי השוק שלה, או חברה כמו גוגל, או אפילו מיקרוסופט עוד היום, אנו רואים את החדשנים שאם הם יכולים להמשיך לחדש נוטים לנצח במשחק. בלהקת ציפורים, העופות המובילים ככל הנראה זוכים להזדווג עם העופות האחרים שבחרו, והם נותרים בראש סדר הניקור. בגלל כל אותם טיסה מהודרת ועבודה קשה הם כנראה גם ציפורים חזקות יותר, כשירות יותר פיזית, וגם זה יתרון.

תמיד יהיו מנהיגים בכל ענף או תחום, ותמיד יהיו עלוקות שיחברו את עצמם לנסיעה. יש שיגידו שהאסטרטגיה הטובה ביותר היא להיות הציפור המובילה, או לנצל בתדירות האפשרית באמצעות "התיאוריה הראשונה לשוק", ובכל זאת, הייתי מציע לך בימינו של טיפוס מהיר של טיפוס מהיר, טכנולוגיה אישית אכזרית. השקה של מיתוג ושיווק, שההתחלה לשוק עשויה להיות לא זהירה או אפילו בטוחה. אוקיי, אך נציין כי רבים מהמובילים הראשונים של טכנולוגיה חדשה אמנם נהנים מיתרון מסוים – אך לא תמיד.

לכל אפל, גוגל או מיקרוסופט יש עשרות אלפי חברות, חברות סטארט-אפ, חברות חדשניות הממומנות בהון סיכון שכבר אינן איתנו. גם הם היו הראשונים בשוק שלהם, הם השקיעו הרבה כסף במיתוג ושיווק, הקימו ערוצי הפצה, רק כדי שהציפורים הוותיקות יותר, יעתיקו את השיטות, החידושים שלהם, וחיקו את אבי הטיפוס שלהם – וכך תפסו את מרבית נתח השוק ב סוֹף.

אחרי הכל, גם הם נחתו ביעד, אם כי פחות עייפים, עם פחות כסף שהוצא להם, והיה להם הרבה אנרגיה לקחת חלק ברווחים, בתולעים או במזון שיש בשוק בשוק.

לאחרונה, צפינו בהמון תביעות בין אפל לחברות מתחרות אחרות ומחקות. רבות מחברות אלה היו בחו"ל והן גרפו מידע קנייני, פטנטים גנובים או העתיקו באופן מוחלט את מוצרי אפל.

בסין רוב הצרכנים מאמינים שזה מטורף לשלם את המחיר המלא עבור מוצרים אמריקאים, כאשר אתה יכול לקנות העתק מדויק או חיקוי תמורת עשירית מהמחיר. למעשה היית נחשב לא חכם, טיפש ולא נבון אם תחליט לעשות את הדבר הנכון ולקנות את המקור ולא את העותק המזויף.

המשמעות היא שאם אתה עובד בחברה ואתה קונה תוכנית לגיטימית של מיקרוסופט, או מוצר של אפל, אתה ייחשב טיפש, ואולי לא מנהל טוב מאוד עם כסף ולכן לא תקבל קידום בחברה שלך – עובדים אחרים היו למעשה לצחוק עליך על החלטתך הלא נבונה לעשות את הדבר הנכון. קיימת בעיה אינהרנטית בהבדלי התרבות בין אמריקאים לסינים בנושא זה.

כשאנחנו נכנסים לוויכוחים על תרופות אנו רואים את אותו הדבר. בארצות הברית עולה סכום כסף עצום לקנות סוגים מסוימים של תרופות, אך במקומות כמו אפריקה הם קונים דפיקות ממקומות אחרים שבהם הם שברו את הפטנטים שיצרו את אותה תרכובת כימית ומשתמשים בהם במקום, למעשה באפריקה הם דורשים את התרופות בחינם. המשמעות היא שהחברה שבזבזה את המחקר והפיתוח, השקיעה בפטנטים ועברה את התהליך המכביד על ידי ה- FDA, ובינתיים הוציאה מאות מיליוני דולרים במקרים מסוימים מפסידה.

חברת ההעתקות מתוגמלת בגין רמאות, גניבה וקריעת הקניין הרוחני. אף על פי כן, אם נחזיר זאת ל"אנלוגיית צאן העופות "אנו יכולים לראות כי הדבר נפוץ מאוד באופיו. לכן, אפשר לנמק שחיקוי הוא דבר טבעי לחלוטין להתרחש. וגם אם יש לנו חוקי פטנטים וקניין רוחני בארצות הברית, חברות, בעלי עסקים ותרבויות אחרות לא מבינים על מה אנחנו מדברים.

כמובן שברגע שאנחנו מתחילים ללוות את הטכנולוגיות שלהם זה מדהים כמה מהר הם מגלים מחדש מדוע פטנטים וזכויות קניין רוחני חשובים. במקרים רבים אם אתה יכול לחדש, ולהישאר כל הזמן בקצה המוביל של הטכנולוגיה ולהמשיך לנוע במהירות אתה יכול להוביל את הצאן ולהיות הציפור המנצחת. כן, זה לוקח הרבה אנרגיה כדי לעשות זאת, וזה למעשה הדרך האמריקאית לעשות את זה, אבל נגלה שבסופו של דבר גם שאר הצאן הגיע לתגמולים, למרות שזה היה רק ​​כמה מה הציפורים החדשניות והחזקות ביותר שהביאו אותן לשם.

אם אנו רוצים ציפורים חזקות יותר (נשרים) נצטרך לתגמל חדשנות מוצלחת, לא עד כדי כך שהם מתעצלים, אלא עד כדי כך שהם יכולים להפיק תועלת מהמחקר והפיתוח, מבלי למשוך להקת עוקבים ענקית. אם לא נצליח לעשות זאת נגלה שפחות חברות מחדשות ונאט את התקדמות הטכנולוגיה. אם אתה נגד טכנולוגיה אתה עשוי להעדיף את הרעיון הזה, אבל אם אתה בעד קידום האנושות אתה יכול לראות למה זה כל כך חשוב.

הייתי מגיש לך שבפעם הבאה שתצפה בלהקת ציפורים שעפה מקומית כשהם מתפתלים, אתה עשוי לחשוב על הדינמיקה של חדשנות בשוק, על כל האתגרים העומדים בפנינו בעולם שלנו ועל מה שאנחנו צריכים לעשות כדי לוודא שהמשחק נשאר הוגן לכל הנוגעים בדבר. עלינו לתגמל את מנהיגי הצאן אם נמשיך במרוץ מסביב לשעון החדשנות. אנא שקול את כל זה.Source by Lance Winslow

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved