www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

ברג'יה נודיברנץ '

/
/
/
48 Views

Aiptasia באקווריומים למגורים יימחק במהירות באמצעות האימוץ הרחב של ענפי Bergia Nudibranch הקיימים כיום בקנדה. היתרון העיקרי של החיה המדהימה הזו הוא שהיא ניזונה רק מאיפטסיה, ובכך הופכת אותה לתוספת בטוחה לשאר המכל.

Aiptasia היו נקודה כואבת עבור aquariasts הבית במשך עשרות שנים. למרבה המזל, הברגיה קטנה מאוד בגודלה, ויכולה להיכנס למרחבים הזעירים האלה, מבלי לפגוע באלמוגים או בכבד. ענפי ערמונית הם המינים היחידים המסוגלים לצרוך את כל האיפטזיה, ולכן מונעים צמיחה מחודשת והשרצה של איפטזיה. יתרון נוסף הוא שהברגיה כה קטנים, שהם לא יוסיפו עומס ביולוגי למיכל או ישפיעו על איכות המים.

ברגיה הם גם רפרודוקטים מהירים, בשל אופיים הרמפרודיטי. מבוגרים בוגרים יכולים להטיל ביצים כל יום. בהערה צדדית, עליכם להיות מודעים לכך שהברגיה ניזונה אך ורק מאיפטסיה, ומסיבה זו יש לעקוב אחריה, כיוון שברגע שמדברת האיפטזיה מתרחש, היצור ימות ברעב.

ברגיה הם יצירות קטנות וחכמות מאוד. יש להם איברי חישה המכונים ריינופורים שיכולים להשתמש בכימיקלים כדי למצוא את המיקום של האיפטזיה. משמעות הדבר היא שברגיה יכולה למצוא אפילו את האיפטזיה הזעירה ביותר, שאינה נראית לעין בלתי מזוינת, ולמחוק את הטפיל לחלוטין לפני שהוא מגיע לבגרות. ברגיה מסוגלים לאכול את האפטזיה בהצלחה, בגלל אסטרטגיות בהן היא נוקטת להתקרב לאיפטזיה מבלי שהטפיל יחוש בסכנה. זה מונע שחרור הזרועות והזחלים, כלומר מונע התרחשות רבייה חדשה. ברגיה אינה מזיקה גם לשאר בעלי החיים והצומח באקווריום, והיא בעיקר ניזונה בלילה, מה שלא ישפיע על היופי של הטנק שלך במהלך היום.

למה לצפות לאחר הצגת ברגיה

ההמלצה היא על כל 100 ליטרים של מים להכניס 8 ברגיה למיכל, עבור נגיעות בינונית עד קשה של Aiptasia. אם ישנם רק מעט אננומות Aiptasia, לא מומלץ להוסיף את Bergiha למיכל, מכיוון שלא יהיה לו מספיק מזון כדי להחזיק את עצמו וימות ברעב. ברגיה הם סוג של שבלול ים וזקוקים לסביבה המתאימה כדי לשגשג ולשרוד בה. אם לזכור זאת, ישנם אזורים שבהם שבלול הים הזה לא יוכל לעזור, כמו אם מתרחשת נגיעה בצינורות, בראש כוח, או את הבור. אזורי אלה צריכים להישמר נקיים בכל עת על ידי בעל השונית בכדי למנוע את התפשטות Aiptasia.

כמה זמן ייקח לברגיה למחוק את נגע האיפטסיה?

זה תלוי בעיקר בכמה גרוע ההדבקה של Aiptasia וכמה ברגיה הוכנסו למיכל. יש להניח כי במשך 8 ברגיה, חודשיים עד שלושה יהיו זמן מתאים. חשוב כל כך לא להתייאש אם אינך רואה תוצאות מיידיות. ברגיה זקוקה לזמן להתאקלמות בסביבתם החדשה לפני שהם מסוגלים למחוק את הנגיעה.

מטפלת בברגיה

ישנם מינים רבים של בעלי חיים הנחשבים בטוחים למדי עבור אקווריומי שונית, אולם זה לא תמיד המקרה. להלן כמה מינים שיש להימנע מהם באקווריום המכיל ברגיה. הימנע מכל מיני לילי שצוד ליד הכבד, או אלמוגים, כגון דגי פרפר, דגיגים, דגיגים, וכמה מיני גב גב. מינים אחרים אשר טורפים את ברגיה כוללים שרימפס מנטה, שרימפס עם אלמוגים, וכמה חסרי חוליות, כגון סרטן החץ, סרטן כף הרגל הימני, סרטני פונפון וסרטני אמרלד. Aiptasia יכול לצרוך ברגיה אם שבלול הים ממוקם ישירות לתוך הפה שלה. לכן, יש לנקוט משנה זהירות בעת הוספת הברגהיה למיכל השונית שלכם.

לסיכום, הטבע ענה על התפשטות Aiptasia עם טורף טבעי, ברגיה. כל עוד הוא יתאקלם בסביבתו החדשה, הוא ימגר את נגע האיפטסיה וישמור על השליטה באוכלוסייה. חשוב כל כך לשמור על הטנק המטופל, כדי להבטיח את בריאותם של היצורים השוכנים בשונית. עם תשומת לב וזהירות, האקווריום של מי המלח עלול להוות סכנה נטולת טפילים לא רצויים, ולהוות תוספת יפה לכל בית.Source by Bob Hunter

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved