www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

גידול ציפורי אהבה בסביבה מושבה

/
/
/
48 Views

גידול ציפורי אהבה הוא חוויה מהנה כמו גם תחביב עבור רוב שומרי הציפורים. אם אתם מתכננים לגדל ציפורי אהבה יש לכם שתי אפשרויות, תוכלו לגדל אותם בכלובים קטנים עם זוגות בודדים או שתוכלו לשים את כל ציפורי האהבה שלכם בכלוב גדול או בכלוב גדול ולגדל אותם באופן קולקטיבי בכמה זוגות ותוכלו לקרוא לזה תפאורה מושבה לגידול ציפורי אהבה.

אני שומר על ציפורי אהבה מאז ילדותי כשהייתי ילד בבית ספר. בפעם הראשונה קניתי ציפורי אהבה כשהייתי בכיתה ח 'וזה היה זוג ציפורי האהבה של פישר. יש לי ניסיון לשמור על ציפורי אהבה גם כזוגות בודדים בכלובים בודדים וגם במושבות קטנות של ארבעה זוגות. עד כה אני יכול לומר שתוצאות הרבייה שהשגתי במושבות היו טובות בהרבה מכלובים בודדים.

תוצאות רבייה בכלובים בודדים כמו גם בשדות, תלויות בעיקר בסוג המינים שאתה מגדל. הסוגים הנפוצים ביותר של ציפורי אהבה כגון ציפורי האהבה של פישר, אפרסק מול ציפורי אהבה ועופות האהבה המסכותיים מתרבים טוב יותר כאשר הם מוחזקים ומגדלים במסגרות מושבה. זה מתייחס לאינסטינקט הטבעי שלהם להתרבות בטבע והתנהגות זו משוכפלת בשבי.

מינים אחרים של ציפורי אהבה כמו ציפורי אהבה מדגסקר, אשר ממילא אין לי ניסיון לגדל, הוא מגדל טוב יותר כאשר הוא מוחזק בזוגות בודדים. אז עליכם להיות בטוחים מאוד אילו מיני ציפורי אהבה אתם רוצים לשמור ולבחור את סוג הכלוב בהתאם. כמו כן כמה זוגות אתם רוצים לשמור הוא גם גורם מכריע בבחירת סוג הכלוב שעליכם לרכוש או לבנות בעצמכם.

יש לי ניסיון לגדל ציפורי אהבה בגדלים שונים. המושבה הראשונה שבניתי עבור ציפורי האהבה של פישר שלי הייתה מושבה מרובעת בגודל של 4 מטר ושמרתי בכלוב זה ארבעה זוגות רבייה. תוצאות הרבייה היו מצוינות עם ארבעה זוגות וכל זוג גידל 4-5 אפרוחים בכל מצמד. אבל לגודל הציפורי הזה היו חסרונותיו מכיוון שהיה לי קשה לבדוק את הציפורים שלי מכיוון שגובה הכלוב היה קצר מדי.

עכשיו אני משתמש בגדלים של ציפורנים בגובה 4'x6'x7 'עם עשרה זוגות או יותר בטיסה אחת גדולה. גדלי כלובים גדולים עם יותר ציפורים מעניקים להם תחושת ביטחון וסביבה נטולת מתח ותוצאות רבייה טובות יותר שתקבלו. מה שאני מבין עכשיו זה שעומק הגובה והגובה חשוב יותר מקדמת המושבה. ככל שהכלוב עמוק יותר כך הם מתמקדים יותר בגידול.

הסביבה והמקום של המושבה חשובים מאוד לבריאותם ולריבוים לטווח הארוך. וודא שהציפור ממוקם במקום מאוורר היטב בו הרבה אוויר עובר פנימה והחוצה מהמושבה. אל תציב את מושבת ציפורי האהבה שלך במקום שיש בו עודף חום ואור שמש ישיר על הציפור, במיוחד במדינות דרום אסיה בהן הקיץ מתחמם מדי.

יש לכסות את המושבה היטב בגג כך שמי הגשם לא ייכנסו לקופסאות הרבייה שלהם או לעציצים מכיוון שאתה עלול להסתכן שהגוזלים יירטבו במי הגשם. הגג צריך להיות בשיפוע כך שמי הגשמים לא יצטברו בראש הגג וכתוצאה מכך ייכנסו לכלוב. הכנתי חורי מים בבסיס המושבות לניקוז מים למקרה אם מי גשם נכנסים מהמושבים אל תוך מושבות הרבייה מהצדדים.

רשת תיל עם מרווח לא יותר מ 1/2 אינץ 'היא אידיאלית עבור ציפורי אהבה. החוט צריך להיות חזק מספיק כדי שציפורי אהבה לא יחתכו אותו ויעופו משם מכיוון שיש להם מקור חזק מאוד והם יכולים לחתוך חוטים שאינם חזקים מספיק. רשת תיל עדיפה על פני סורגים מכיוון שאיתה הם יכולים לטפס בקלות. כלובים עם צבעים כהים יותר נותנים תצוגה טובה יותר של הציפורים בפנים.

וודא שאתה בונה ציפורית הניתנת לניקוי בקלות. הכנתי דלתות כפולות בכל המושבות שלי, הקטנה יותר להצבת מנות אוכל ומים והגדולה יותר היא לניקוי הכלוב ובדיקה. יש לנקות את המושבות עם יותר ציפורים בתדירות גבוהה לפחות פעם בשבוע, כך שלא יתפתח זיהום חיידקי ויראלי בעופות שלך.

אני מכסה את כל המושבות שלי בבד ירוק, כך שכל אור שמש ישיר לא ייכנס למושבות בעונת הקיץ החמה. זה גם עוזר להוריד את הטמפרטורה באזורים הסובבים של המושבות ולהגן על הציפורים שלי מפני חום נוסף ביום. זה מספק תחושת הגנה וביטחון מוגברת לציפורים שלי מפני טורפים כמו נשרים וחתולים. זה גם מגן על המושבות מפני רוחות וגשמים עזים.

המקלות שתניחו בתוך הכלובים צריכים להיות בגדלים ובצורות שונות בכדי לשמור על כפות רגליהם. המקלות צריכים להיות עבים במידה ניכרת כדי שיוכלו לאחוז בהם היטב בישיבה. אם אתה יכול, הצב ענפי עצים טבעיים בכלובית מכיוון שהם בקטרים ​​שונים והם טובים לרגליים. כמו כן הם מספקים סביבת מחיה טבעית עבור ציפורי האהבה שלך. מקם את כלי האוכל והמים הרחק מהעץ, כך שהם לא יתלכלכו בשללי ציפורים.

יש לבנות את הכלוב מברזל, פלדה או חומר דומה ואין לבנותו מעץ רך. לעופות אהבה יש מקור חריף מאוד ויש להם הרגל לכרסם כל דבר שנמצא בתוך הכלוב. הם יכולים ללעוס בקלות כלובים העשויים מעץ ומחומר דומה, ואתה מסכן את ציפוריך ללעוס את הכלוב ולעוף משם תוך זמן קצר מאוד.

הכנתי את כל המושבות שלי עם ברזל זווית ועם מסגרות נפרדות לכל צד. תיקנתי אותם יחד עם כתמי ריתוך שמספקים להם כוח נוסף והם לא זזים. כל הכלובים שלי הם שלושה צדדים של רשת תיל וצד אחד מקובע עם הקיר. אני יכול לנתק את המסגרות בקלות ולהעביר את הכלובים למיקום אחר בכל עת שארצה. גם הובלת הכלוב קלה מכיוון שכל מסגרת נפרדת.

אם ברצונך לגדל ציפורי אהבה בסביבת מושבה תחליט תחילה את מספר העופות ואת מיני ציפורי האהבה שברצונך לשמור. לאחר מכן בחר את גודל הכלוב בהתאם לדרישות הספציפיות שלך. ולבסוף החליטו על מיקום המושבה כדי שעופות האהבה שלכם יוכלו לחיות באושר ולהתרבות עד למקסימום הפוטנציאל שלהם.Source by Omer Farooq

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved