www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

האם לדרקונים מזוקנים יש סלמונלה?

/
/
/
21 Views

דרקונים מזוקנים בהחלט ידועים שנושאים סלמונלה. מעניין שמחקרים הראו כי מדובר בזוחלים בשבי הרגישים הרבה יותר לנשיאת חיידק זה מאלה שבטבע. דרקונים מזוקנים הם בהחלט בתערובת שם והפכו בולטים יותר בבעיות בריאותיות לבעלי חיות מחמד ככל שהפופולריות שלהם עולה.

במחקר אחד בשנת 2007, זוחלים בארבע חנויות חיות מחמד בנברסקה (ארצות הברית) נבדקו לגבי סלמונלה. הם מצאו שכמעט 55% מתוך 80 הזוחלים של חיות המחמד שנבדקו נשאו סלמונלה לעומת 6.6% מאלה בטבע.

אין סימנים חיצוניים שיסמנו שהחיידק קיים בתוך הזקן שלך, הדרך היחידה שתדע היא אם תבדוק אותו.

אבל זה לא אומר שאתה צריך לנטוש את הרעיון של לקנות דרקון מזוקן או להיפטר מכך שבבעלותך, אתה יכול גם לקבל סלמונלה מהאוכל אבל אתה לא יכול להפסיק לאכול. זה פשוט קורא לשיטות הגיוניות. אלא אם כן יש לך תינוקות, ילדים קטנים או אחרים הפגיעים לסלמונלה, ובמקרה כזה אתה צריך להיזהר מאוד.

בחלק מהמקרים, חיות המחמד האקזוטיות (זוחלים) שקשורות להדבקת ילדים לא כללו אפילו את הילד עצמו נגע או נמצא בקרבתו. היה מקרה בקליפורניה בשנת 2001 בו אביו של הילד דאג לנחש בעבודה שהוא היה עוטף את כתפיו (הוא היה ביולוג בבית ספר). הילד נלקח לבית החולים לאחר שחלה ונמצא שיש לו סלמונלה. אף על פי שאביו של הילד ידע כי זוחלים ככל הנראה נושאים סלמונלה ונקט באמצעי זהירות רגילים כמו שטיפת ידיים, הוא לא החליף בגדים לפני שחזר הביתה.

היה מקרה נוסף באוסטרליה שבו נמצא כי דרקון מזוקן מזרחי (Pogona barbata) הדביק ילד. הילד ככל הנראה מעולם לא היה בקשר ישיר עם הדרקון המזוקן של חיית המחמד אלא נדבק. וכמובן שהיה זה הדרקון המזוקן שהוצב בבית חדש.

ישנן מספר דרכים להידבק בסלמונלה מהדרקון המזוקן שלך, או מכל זוחל. המובן מאליו כאן הוא לגעת בזה, אבל זה יכול גם לעבור דרך פצע או אפילו את האוויר. בדרך כלל הוא נדבק דרך הצואה לדרך הפה. זה יכול להיות במים שלהם, זה יכול לעלות על הבגדים שלך, בהחלט יכול להיות במתחם חיות המחמד שלך ואפילו יכול להגיע ממשהו שהוזן אליו כמו עכבר.

סלמונלה חיה זמן מה אלא אם כן היא מיומדת. זה יכול לחיות שישה (6) חודשים במתחם לא מיושב. אז איך מתמודדים עם זה? על ידי נקיטת אמצעי זהירות פשוטים ותרגול גידול טוב. למרבה המזל סלמונלה רגישה לחיטוי וחום לח.

הטיפול בדרקון המזוקן שלך כמו שצריך הוא המפתח. שמירה על שגרת ניקיון טובה כולל עבור המתחם והציוד היא קריטית בהחלט. המשמעות היא גם ניקוי יומי של פסולת ומזון וגם אספקת מים מתוקים. ניקוי שבועי צריך לכלול חיטוי הכל. כלול כלים מים, מתחם, ריהוט טנקים ועבודות הבית בדרך כלל. השתמש תמיד בכפפות חד פעמיות ושמור את כל ציוד הניקוי למתחם המיועד בדיוק למטרה זו.

שיטות עבודה טובות אחרות כוללות:

  • יש לנקות את הנוזלים שנשפכו, כמו מים, מייד. חום ולחות מהווים קרקע נפלאה לפתוגנים. אם המים נשפכים לעיתים קרובות, שקול לשנות את סוג המנה בה משתמשים.
  • שוטף ידיים לאחר נגיעה בדרקון המזוקן שלך. אם זה נגע בבגדים שלך, שקול להחליף. זה נעשה הכי קל כשיש שגרת טיפול, כגון כל אחר הצהריים לפני המקלחת היומית שלך הוא אידיאלי במקום שבו בדרך כלל תחליף בגדים.
  • אל תרחץ את הדרקון המזוקן באמבטיה שלך. זה אמור לקבל אמבטיה ייעודית משלו.
  • אל תתנו לדרקון המזוקן שלכם להסתובב בביתכם, במיוחד ליד המטבח.
  • לעולם אל תשטוף את הקערות בכיור או במדיח הכלים.
  • אין לשתות, לאכול, לעשן או לעשות כל פעילות אחרת סביב הדרקון המזוקן שלך הכוללת יד לפה.
  • ודא תמיד שזוחלים חדשים ייסגרו מאחרים עד לניקוי.

אם ילדים צעירים נוגעים בזוחלים המקסימים הללו או בכל פריט שהוא עשוי לבוא איתו במגע, וודאו כי כביסתם נשטפת היטב. לילדים יש נטייה להכניס את הידיים לפה כדי לוודא שזה לא יתרחש לפני הכביסה. אך זכרו מגע ישיר אינו הדרך היחידה לחלות בסלמונלה.

לסיכום, הבנו את הסיכונים של הידבקות בסלמונלה, דעו כיצד לשלוט בה כדי להפוך לבעיה, שמרו על נוהלי גידול טובים ותהנו מהדרקון המזוקן שלכם.Source by Elizabeth Clover

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved