www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

הידרה הם בעלי חיים מעניינים

/
/
/
13 Views

הידרה כחיה

הידרה הם יצורים מעניינים. אין להם מוח, אך רשת עצבים מפוזרת על כל גופם. למרות זאת יש להם מגוון התנהגויות.

איסוף הידרה

הידרה של מינים שונים נפוצה מאוד בבתי גידול של מים מתוקים. חלקם כל כך קטנים עד שהם עשויים להתעלם, אלא אם כן אתה מסתכל בזהירות רבה. דבר נוסף שיכול להקשות עליהם לראות הוא העובדה שהם מתכווצים למה שנראה כמו כתם קטן של ג'לי אם הם מופרעים. Hydra viridis יכול להיות קטן מספיק בכדי לחיות על החלק התחתון של "העלים" של למנה מינור, הברווזית הקטנה יותר. מכיוון שמין זה בדרך כלל ירוק עז מהאצות בתאיו, קשה מאוד לראות במצב זה.

לאנשים רבים יש הידרה באקווריומים שלהם, כאשר בעל האקווריום אינו מודע לחלוטין להידרה, וההידרה אינה גורמת לבעיות.

כדי לאסוף את הידרה, הדרך הפשוטה ביותר היא ללכת לאגם או למים מתוקים דומים ולהעביר בעדינות רשת דקה דרך צמחים הגדלים במי האגם. עם מזל סביר תתפסו יותר מסוג אחד של הידרה ברשת שלכם.

בעל חיים

הידרה היא חיה טורפת. זה ניזון מיצורים חיים קטנים. עם זאת, בחלק מההידרות, Hydra viridis, יש תאי אצות זואקלורלות בגופם. אצות אלו פוטוסינתזה; מייצרים סוכרים ודברים אחרים המשמשים הן את האצות והן את ההידרה. מינים של הידרה עם אצות יכולים לחיות זמן ניכר מבלי לתפוס טרף כלשהו. יש להניח שההידרה גם מספקת לאצות את דרישות המינרלים שלה. חלק מהדברים האלה כמו חנקות יהיו למעשה פסולת של חילוף החומרים של ההידרה.

סידור זה דומה לאלמוגים הימיים, שקשורים להידרה.

מזון

הידרה תופסים חיות קטנות. במקרים רבים הם אוכלים יצורים מיקרוסקופיים כמו סיליאטים, אך הידרה גדולה יכולה לאכול דפניה בוגרת.

המחושים בחלק העליון של הידרה נוגעים במשהו במים ותאים צורבים הנקראים נמטוציסטים מופעלים, ויורים חצים זעירים לעבר הדבר שנגע בהידרה. חצים אלה מחוברים לפוליפ ההידרה על ידי חוטים עדינים מאוד. החצים נוקבים וקושרים את עצמם לטרף הפוטנציאלי ומזריקים רעל. זהו אותו מנגנון בו משתמשים מדוזות בים. למדוזות רבות עוקצים כואבים לבני אדם וחלקם עלולים להיות קטלניים. עד כמה שידוע לי, בני אדם לא יכולים לחוש את עקיצות ההידראס.

את פריט המזון מגלגלים פנימה ומעבירים ל"פה "של ההידרה בחלקו העליון, מוקפים במחושים. לאחר מכן המזון מתעכל ככל שההידרה מסוגלת לו וחומרי המזון נספחים. החלקים הלא מעוכלים של הארוחה של ההידרה גורשים דרך "הפה".

נשימה

להידרות אין איברים מיוחדים לקליטת החמצן המומס מהמים. זה נעשה דרך העור. ככל הנראה תנועת החמצן אל ההידרה ושל הפחמן הדו-חמצני מתוכה היא באמצעות דיפוזיה אם כי לא ניתן לשלול בקלות הובלה פעילה של הגזים.

ההידרות שיש בהן אצות יקבלו גם חמצן כתוצר פסולת של הפוטוסינתזה שבוצעו על ידי האצות. בתורם האצות ישתמשו בפחמן דו חמצני שהוא תוצא פסולת של חילוף החומרים של הידרה.

תְנוּעָה

הידרות הן שיבתיות. כלומר, הם מחוברים למשטחים ולא להיות צפים חופשיים כמו מדוזות. אבל יש להם דרכים להסתובב. הם יכולים לנוע לאט על ידי הבסיס שזורם כאילו היה אמבה. הם יכולים לנוע כמו תולעת אינץ 'על ידי לולאות את החלק העליון שלהם ולחבר אותו, לסירוגין בין החלק העליון שלהם לבסיס שלהם. הדרך השלישית שבה הם יכולים לנוע היא להשתחרר מעל פני השטח שלהם ולצוף סביב בתקווה למצוא מקום טוב יותר לחיות בו.

אוֹר

להידראס אין עיניים או איברים מיוחדים דומים לאור הרגישים לאור. עם זאת, גופם מאפשר לאור לעבור דרכם. נראה שלעצבים יש רגישות מסוימת לאור, ולכן אין זה מפתיע שהידרות יכולות לחוש בהירות וכהות.

רוב מיני ההידרה נמנעים מהאור, אך אלה עם אצות בתוכם נמשכים לאור. זה דבר הגיוני לצפות מכיוון שהידרות עם אצות זקוקות לאור לפוטוסינתזה, בעוד שהסוגים ללא אצות נראים יותר הן לטרפם והן לטורפיהם באזורים מוארים היטב. זה מצביע על כך שיש היתרון הגדול למדי עבור ההידרה בכך שהם מסוגלים ליצור קשר סימביוטי עם אצות.

אלמוות הידרה

כמובן שיצורים חיים יכולים למות. יותר מכך, בעלי החיים והצמחים המוכרים לנו ביותר יתבגרו וימותו מדברים הקשורים לזיקנה, זה מכונה הזדקנות. זה לא חל על כל היצורים החיים. חיידק יכול להתחלק לשני תאי "בת" זהים. כלומר, לשני התאים החדשים זכות שווה להיחשב כמקור. ככל הנראה זה נמשך כבר שנים רבות שחיידקים קיימים.

מלבד דברים כמו חיידקים יש כמה בעלי חיים שאולי לא מזדקנים באותו מובן שרובם עושים. זה יכול להיות קשה להוכיח זאת אם כי לעתים קרובות ניתן להפריך זאת.

מחקרים מסוימים מצביעים על כך שההידרה אינה מתה מזקנה ובאופן תיאורטי יכולה לחיות לנצח. החיים של הידרה בודדת הם חיים מסוכנים והחיים הממוצעים קצרים למדי. למרות שזה עשוי להיות קשה להוכיח, הידרה עתיקה מאוד יכולה להתקיים.

מוֹחַ

מוח הוא ריכוז של עצבים. בתיאוריה אין שום דבר שמונע מחיה שיש לה יותר ממוח אחד. למעשה נראה שכמה סוגים של דינוזאורים אכן היו בעלי שני מוח.

להידרות אין מוח במובן הזה. במקום זאת יש להם רשת עצבים המפוזרת באופן שווה למדי בגופם. זה עובד על סגנון חייהם.

שִׁעתוּק

הדרך הנפוצה ביותר להתרבות של הידרה היא מינית, כאשר אדם חדש זהה מבחינה גנטית יוצא מההידרה ההורה. Hydras יכול להתרבות מהר מאוד בתנאים נוחים.

הם יכולים גם להתרבות מינית. סוגים מסוימים יוצרים ביצים עמידות כך שהתייבשות בריכה לא בהכרח תיפטר מכל ההידרות.

הִתחַדְשׁוּת

אם היו חותכים הידרה, כל עוד בכל חלק היה כל שלושת סוגי התא הצמחוני של הידרה, הוא יכול לצמוח לחיה שלמה.Source by Steve Challis

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved