www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

הכלב שלי עצירות – מה עלי לעשות?

/
/
/
12 Views

בדיוק כמו בעליהם, כמעט כל הכלבים יסבלו מעצירות מעת לעת; חלקם יותר מאחרים. ברוב המקרים, אמצעי זהירות פשוטים ותרופות ביתיות עובדים מספיק כדי לעזור להם. עם זאת, אם הבעיה תצא משליטה, היא עלולה להפוך לחמורה, יקרה ואולי קטלנית.

בעלי כלבים בתרופות, כלבים לא פעילים, מבוגרים ובוגרים צריכים להקדיש תשומת לב יתרה כאשר כלבם יעבור לחיסול. ידוע כי הם נוטים יותר לקשיי עצירות.

כלבים עם פיקה הם גם מועמדים ראשוניים. פיקה היא הפרעה בה כלב אוכל באופן שגרתי פריטים בלתי הולמים, בדרך כלל בלתי ניתנים לעיכול. לדוגמא: מטבעות בקבוקי בקבוקים (מתכת או פלסטיק), כדורים, ברגים, מסמרים, סלעים, חוט, עץ, בטון, בגדים, מלית כרית וצעצוע וצעצועים. פריטים אלה עלולים לגרום לחסימה, ולמנוע את ביטולם.

צורות של חסימה פיזית עקב בעיות בריאותיות הן: גידולים, פוליפים ותפיסת מעיים. הפרעת מעיים מתרחשת כאשר קטע אחד מהטלסקופים של המעי לחלק אחר הגורם לחסימה. אלה מצבים חמורים, הדורשים טיפול וטרינרי מיידי!

תרופות מסוימות עלולות לגרום לבעיות ביטול. דע מהן תופעות הלוואי של כל התרופות שנקבעו לחיית המחמד שלך. אם אתה מודע לתופעות הלוואי, ייתכן שתוכל למנוע אותן.

מתח, בעיות בבלוטת התריס, טפילים, מזון לכלבים דל סיבים, טראומה, חוסר פעילות גופנית והתייבשות נמצאים גם ברשימת מקורות החסימה האפשריים.

גולמי עור הם גורם שכיח לא רק לחנק, אלא גם לחסימה. עשה טובה לכלב שלך. שחק את מר אשף על ידי חיתוך חתיכה, הכניס אותה לכוס מים בן לילה וצפה בה גדלה! אפילו נתח קטן שנלכד במעיים שלהם לא יכול רק לגרום לחסימה, אלא גם עלול לגרום לקרע במעיים שלהם.

סביר להניח שהכלב שלך אומר לך שהם זקוקים לעזרה. צפה אם הם מתאמצים בעת העלמתם, מקיאים, נראים רדומים, מתקשים ללכת, סובלים מהפרשות ריר בעת העלמתם, סקוטים, צואה יבשה וקשה, מייללים, חסרי מנוחה, מראים ירידה במשקל או נפיחות בבטן, נראים לחוצים / לא נוחים / או לא מראים עניין במזון. לך ולכלב שלך, עלולה להיות בעיה.

אם המצב לא עלה לשלב הקריטי, כמה תרופות ביתיות עשויות לעזור להם בתקופה כואבת זו. להלן מספר הצעות מוכחות:

היה מוכן. אתה צריך לשמור על היד, חלב, דלעת משומרת (לא מילוי הפשטידה), Mylanta Gas, GasX, Metamucil, סובין או דגני סובין ללא סוכר, מרק עוף או בקר, מרככי צואה של כלבים, שימורי מזון רטוב, וזית או מינרל שמן. יש הממליצים גם על מיץ אלוורה.

דרכים לעזור לכלב שלך כוללות:

מים, מים, בכל מקום! הציבו מספר קערות מים באופן אסטרטגי סביב הבית והחצר. לעיתים קרובות, רק למצוא קערת מים חדשה איפשהו זה מספיק כדי לפתות אותם לקחת כמה ליקוקים.

קוביות קרח! רוב הכלבים אוהבים קוביות קרח. זו דרך טובה עבורם לחשוב שהם מקבלים פינוק … ואתה יודע שהם מקבלים לחות.

לרכך את האוכל שלהם. הוספת מים או מרק למזון יבש ולתת לו להתרכך ולהתנפח בקערה, לפני שמאכילים אותו לכלב שלך, מקלה לעיתים קרובות על העיכול והמעבר. זה יכול גם לעזור למנוע נפיחות.

Mylanta Gas, GasX או Metamucil עשויים לעזור להקל על אי הנוחות לפני שהכלב שלך הופך לחסימה חמורה. בוזקים או מערבבים כף של מטמוסיל על או במזונם. וודאו שהכלב שלכם שותה הרבה מים אחרי Metamucil!

כף אחת או שתיים של דלעת משומרת רגילה (לא מילוי פשטידה) המעורבת במזונם לא רק מוסיפה תזונה, יש בה הרבה סיבים! זה יכול לשמש כאמצעי מניעה או תרופה.

מעט שמן זית, שמן מינרלי או שמן מפחית דגי טונה שנוספו למזונם יכולים לעזור בשימון. אתה יכול אפילו לתת להם פינוק קטן על ידי הוספת הטונה. זה עשוי לעורר כלב שאינו מעוניין לאכול לקחת כמה נגיסים.

סלמון משומר עשיר בשמני אומגה 3. מערבבים מעט עם האוכל היבש שלהם כהפתעה מדי פעם. רוב הכלבים אוהבים דגים!

אל תשכח פירות וירקות! בשעועית מיתרים, טרייה או קפואה, יש המון סיבים. הוסף אגרוף לתזונה הקבועה שלהם. יש כלבים שאוהבים גזר, אבטיח, בננות ותפוחים. כמה חתיכות קטנות יכולות להוסיף סיבים דרושים לתזונה בצורה נעימה. אל תתן להם ענבים או צימוקים!

מנות קטנות יותר, יותר האכלות. במקום להאכיל את חיית המחמד פעם או פעמיים ביום, האכילו אותם בכמות הרגילה שלהם, אך במנות קטנות יותר שנפרשו כל כמה שעות.

לאוכלים מהירים שלא לעסים, לא אכפת להם לטעום את האוכל שלהם, יש קערות מעוצבות במיוחד, עם "כדור" גדול במרכז. הכלב צריך לעקוף את הכדור, כך שהם לא רק שואפים את האוכל שלהם.

עבור כלבים גדולים יותר, כחצי כוס חלב יכולה להחזיר את הצנרת למסלולה. עבור הבחורים הקטנים כף או שתיים אמורות לעבוד. ניתן להוסיף לחלב גם מעט סובין או דגני בוקר עשירים בסיבים עתירי סוכר. איזה פינוק מיוחד!

יש בעלי כלבים שמוסיפים כף או שתיים של יוגורט רגיל או גבינת קוטג 'לתזונה היומית של הכלב שלהם, כדי לשמור עליהם קבועים. זה גם הופך את הארוחות למושכות יותר מאשר סתם לצלול לקערת מזון יבש.

התעמל, התעמל, התעמל! אם הכלב שלך שחיין, נהדר! זו דרך נפלאה לממש את חיית המחמד שלך. אם לא, כמה טיולים קצרים ביום יכולים לעזור להניע דברים. גם לא יזיק לך! שלוש או ארבע הליכה של 20 דקות, המרווחות לאורך היום יכולות לעזור.

עבור כלבים מבוגרים וקשישים, קבלו להם אוכל שיוצר במיוחד עבורם. בדרך כלל, הם מכילים יותר סיבים. צפו בתכולת התבואה. חפש מזון לכלבים דלים.

לגורים לפעמים מגבת חמה ולחה עוזרת. הם לא עוברים עצירות לעיתים קרובות מאוד, אך אם כן, הרטיבו ומחממים מגבת, הניחו את הגור על הגב ושפשפו בעדינות את בטנם מקדימה לאחור. בדרך כלל זה לוקח רק כמה פעימות. אמא שלהם עשתה זאת בלשונה, כשהם היו בתוך המלטה, כדי לעורר אותם להשתין ולעשות את צרכיהם.

עכשיו על הדברים הרציניים! אם הכלב שלך סובל מעצירות כבר יותר מיומיים, הביא אותם לווטרינר שלך. הם עשויים להיות מסוגלים לטפל בהם באמצעות IV, נרות ו / או חוקנים לפני שהוא מגיע לשלב הקריטי. סיבוכים מעצירות יכולים לכלול את מה שמכונה מגקולון. זה השלב המתקדם בו הצואה קשה מדי ויבשה לעבור. זה ידרוש ניתוח.

עצירות, הידועה גם בשם עצירות בלתי הפיכה, מתרחשת כאשר החסימה מסוכנת כל כך לא הגז ולא הצואה יכולים לעבור. שוב, קרוב לוודאי שזה ידרוש ניתוח.

ככל שזה נשמע גס, בעלי כלבים צריכים להיות בקיאים בתנועות המעיים ה"רגילות "של הכלב שלהם. לא רק שזה קובע אות אזהרה מוקדם, זה יכול גם לעזור לזהות מתי הכלב שלך חזר למצב נורמלי. הערה: שלשול לא אומר בהכרח שהבעיה נפתרה. תנועות מעיים רופפות יכולות להידחק על ידי חסימות.

בשורה התחתונה: תמיד חכם יותר למנוע מצב מאשר להתמודד עם זה. כמה אמצעי זהירות יכולים לעזור למנוע מהכלב שלך אי נוחות וכאב. הדבר החשוב ביותר לדעת הוא מתי כבר אינך יכול לעזור להם; הביא אותם לווטרינר שלך לפני שיהיה מאוחר מדי.Source by Karen Soukiasian

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved