www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

הסיבה שכלבים מלקקים את הפצעים שלהם

/
/
/
12 Views

כחובבי כלבים, אנו מבינים משהו- כלבים אוהבים ללקק כל מה שהוא נתקל בו. כשמדובר בפציעות נראה שיש קצת בלבול. האם לאפשר לכלב שלך ללקק את פציעותיהם יתרון, או שזה יוצר נזק נוסף?

אמנם נכון שיש בהחלט יתרונות פוטנציאליים לכלב שלך שמלקק את פציעתו, אך יש לזכור כי הסכנות יכולות לעלות על היתרונות, במיוחד כאשר מתמודדים עם פציעות גדולות.

בפוסט זה נבחן את הסיבה לכך שכלבים מלקקים את פצעיהם, את האיומים הקשורים ללקיקת פצעים, ובדיוק כיצד למנוע מכלבך ללקק את פציעותיו שלו.

הסיבה שכלבים מלקקים את הפצעים שלהם

בעיקרון, כלבים מלקקים את פציעותיהם בשל העובדה שהם יכולים לסייע בריפוי מהיר יותר ולהקל על אי הנוחות. ולמרות שליקוק יכול לעזור לטיפול בהחלמה בכמה פציעות, הוא גם עלול לגרום לנזק יותר מתועלת.

ליקוק פצעים הוא תגובה אינסטינקטיבית אצל כלבים, וכמו כן ידוע שהוא נוהג על ידי בעלי חיים אחרים כגון חתולים, פרימטים וכן חולדות.

הפה שלהם הוא הכלי היחיד שעומד לרשותם כדי לנסות לסדר פציעות. הם לא יכולים להשתמש בארון התרופות יחד עם קבלת אנטי בקטריאלי בעצמם, ולכן הם משתמשים בשיטה היחידה שקיבלו – את הפה שלהם. זו השיטה היחידה שהם מבינים כיצד לעזור לעצמם להתאושש.

למה ללקק? הרוק שלהם מורכב מכמה מוצרים שימושיים שמנקים ומאיצים את ההתאוששות. הוא מורכב מחלבון הנקרא גורם רקמות, המכונה גם יסוד רקמת טסיות דם, שיכול להועיל לקידום קרישי דם. רוק כלבים כולל גם אופיורפין, תרכובת כימית אנדוגנית, אשר משפיעה על משכך כאבים.

ההיסטוריה מאחורי ליקוק פציעות

האמונה שרוק כלבים יכול לסייע בהחלמת פציעות חוזרת לכל המצרים הקדמונים. הם האמינו כי ליקוק על ידי כלב, במיוחד בגלל פציעה פתוחה, סייע לריפוי כמו גם למחלות.

גישות אלה כבר אינן בשימוש הודות לתרופות מודרניות, אולם הכלבים שלנו עדיין עושים זאת, ובעוד שליקוק הפצעים הקטנים שלהם אולי לא מייצר נושא גדול, הם יכולים לעשות זאת.

למרות שליקוק פצעים עשוי להציע יתרונות מסוימים, ישנן סכנות משמעותיות כלולות. ליקוק פצעים יכול להפחית את תהליך ההחלמה, ובמקרים מסוימים, זה יכול להחמיר את המצב הרבה יותר על ידי גרימת זיהומים.

לכלבים יש מיליארדי חיידקים בתוך הפה שלהם, ולרובם יש אפשרות לגרום לזיהומים. חיידקים לא מזיקים כגון פסטרולה עלולים ליצור זיהומים קשים אם הם מוצגים לפציעה.

החיכוך המופעל על ידי ליקוק יכול בנוסף לחשוף פציעות ישנות על ידי פירוק תאים. זה יכול להשאיר אותם נוטים לזיהום ופסולת, ולהפחית את הליך הריפוי לחלוטין.

אתרי פרוצדורות כירורגיות אינם בטוחים במיוחד בכל הנוגע ללקיקות בהתחשב בכך שהוא יכול לשבור תפרים וכן לחדש את הפציעה. פציעות בטיפול כירורגי הן בדרך כלל גדולות בנוסף לעומק ולכן הסיכוי לזיהום גבוה למדי אם הכלב שלך נוטה ללקק את האזור.

דרכים למנוע מהכלב שלך ללקק את הפצעים שלהם

כאשר הכוונה היא לעצור את הכלב שלך מללקק את פצעיו אתה יכול להשתמש בצווארון אלקטרוני או בתחבושת.

אם הכלב שלך באמת עבר ניתוח, הווטרינר שלך עשוי לספק לך צווארון אלקטרוני והוראות כמה זמן להחזיק אותו לפני שהוא ישלח אותך הביתה עם הכלב שלך. אף אחד לא מעריך את "חרוט הבושה", חשוב מאוד לזכור שבטווח הארוך זה לטובתם.

כשמדובר בפציעות קטנות יותר, אתה יכול להשתמש בטיח כדי למנוע מהכלב שלך ללקק את המיקום המושפע, עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי כלבים מסוימים ינסו להסיר את התחבושת שלהם ולהתחיל ללקק את הפציעה ברגע שאתה '. לא מסתכל.

אם אתה מודאג בקשר לכל סוג של פציעות בכלב שלך, שוחח עם הווטרינר שלך. תהיה להם היכולת לגשת לפציעתו של כלבך, לספק לך אפשרויות טיפול אם זה רלוונטי, ולאפשר לך להכיר באיזו שיטה מתאימה לשמירה לעומת ליקוק פצעים.

ואם אתה לא חובב קולרים אלקטרוניים (אני לא מאמין שאף אחד כן) שאל את הווטרינר שלך אם אחת מהאפשרויות בהחלט תהיה נכונה. תלוי איפה הפציעה של הכלב שלך הם עשויים להיות מסוגלים לייעץ אפשרות לצווארון אלקטרוני שהוא לא פולשני למדי.

אם לכלב יש פציעה קטנה, השתמש בשיטות הסטה כגון משחקי מוח או חידות אוכל כדי להעסיק את כלבך. לפקוח עין על הכלב שלך כאשר הם אינם עסוקים באופן פעיל בעשיית משהו בהתחשב בכך שהם עשויים לחזור ישר ללקק את הפצע שלהם.

סיכום

אם לכלב שלך יש פצע טרי שמעסיק אותך או כזה שלא יבריא, אנא התייעץ עם הווטרינר שלך. ישנן מבצעים נהדרים של אפשרויות טיפול המשמשות, בנוסף לכך תהיה להם היכולת לפתח את הטיפול המתאים לכלב שלך.Source by Peter Jee

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved