www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

הפרוגנוזה של המנגיוסרקומה אצל כלבים

/
/
/
28 Views

הפרוגנוזה של כלבים שורדים עם המנגיוסרקומה, היא מאוד דקה. חיפשתי באינטרנט תשובות מאז שהכלב שלי מובר נפטר ממחלה נוראית זו. המנגיוסרקומה היא סוג סרטן מאוד אגרסיבי, מתמשך מאוד ויכול להתפשט במהירות במקומות אחרים בגוף לרקמות אחרות, במיוחד לכבד, לריאות ולרירית הבטן. המנגיו (סרקומה) סרקומה המוזנת בדם; כלומר כלי דם צומחים ישירות לגידול והוא בדרך כלל מלא בדם.

עד שהיית רואה "סימנים קליניים" כמו חניכיים חיוורות, קרים למגע (גופם, פיהם ואפם), נשימה מאומצת, נפיחות בבטן, רק כדי שם כמה. זה בטח יהיה מאוחר מדי כמו אצל מוברט.

ככל שאבחון הווטרינר שלך מוקדם יותר ומטפל בהמנגיוסרקומה של הכלב, כך גדל הסיכוי להישרדות, אך אלא אם כן הם מבצעים עבודת דם, מבצעים צילומי רנטגן ומחפשים משהו ספציפי הם אף פעם לא ידעו. איך תדע שלכלב שלך יכול להיות "בטן המואו" (שפירושו דם חופשי בתוך חלל הבטן)? לפעמים הטחול יגדל המוני והם בדרך כלל גידולים שפירים שהם (המנגיומות) או גידולים ממאירים שהם (המנגיוסרקומות).

הטיפול והפרוגנוזה לבטן המוח תלויים לחלוטין בסיבה. לרוב יש להפסיק את הסיבה לדימום בניתוח על ידי הסרת הטחול. או בסופו של דבר הצמיחה נקרעת והטחול מדמם. כאשר איבר כלי דם כמו הטחול מדמם, אובדן הדם יכול להיות מסכן חיים וכתוצאה מכך (hemoabdomen). מחקרים הראו שרוב הגידולים המדממים נוטים יותר להיות המנגיוסרקומה. יש סיכוי של 50:50 שזה יכול להיות אחת הדרכים היחידות לדעת בוודאות היא ביופסיה.

כאשר הגידול בטחול נקרע, הכלב בדרך כלל מדמם מאוד בחלל הבטן שלהם, שניתן בדרך כלל לזהות אותו אצל הווטרינר על ידי נפיחות בבטן. לדעתי זה עדיין יהיה מאוחר מדי להצליח להציל את הכלב שלך. גם אם ניתן יהיה לייצב אותם, אשר יכלול צילומי רנטגן / צילומי רנטגן ו / או אולטרסאונד, החלפת נפח הדם בנוזלי IV ועירויי דם וחמצן התוצאה תהיה הסרת הטחול אך במקרים רבים אם יש לו גרורות; מה שאומר שהתפשט במקומות אחרים בגוף ובמקרה הזה הפרוגנוזה הופכת לקויה מאוד. זכרו שהמנגיוסרקומה היא סרטן אגרסיבי וזו הבעיה גם בהסרת הטחול והגידול, ככל הנראה הכלב נחוס ממוות מדמם למוות אך ככל הנראה בסופו של דבר ימות מסרטן.

אז מה הפרוגנוזה של המנגיוסרקומה אצל כלבים?

בטווח הארוך אם הכלב שלך מאבחן עם המנגיוסרקומה הסיכוי שלהם קלוש עד אין. זמן ההישרדות לאחר כריתת טחול הוא 3 שבועות עד 3 חודשים, עם כימותרפיה זה עשוי להגדיל את זמן ההישרדות ל -5 עד 7 חודשים, רק כמה כלבים שרדו בשנה האחרונה. כמובן שזמן ההישרדות עשוי להשתנות בהתאם להיקף המחלה, האגרסיביות וטיפול המעקב. הטיפול במעקב כולל בדרך כלל צילומי רנטגן בחזה ובדיקות גופניות הנחוצות בכדי לצפות בכל הופעה חוזרת של סרטן. רוב הכלבים ככל הנראה ימותו או יומתו בגלל מחלה גרורתית זו. סוג זה של סרטן, מצטער לומר, הוא קטלני, אך אם נתפס די מהר חיי הכלב יתארכו אך על חשבון מי? … התשובה היא גם אתה וגם הכלבים שלך.

אם הכלב שלך מאובחן כחולה כלבי המנגוסרקומה, תצטרך לקבל החלטות שקשה מאוד לעשות כדי לומר את חוזה השכירות. קודם כל אף אחד לא רוצה לעשות שום דבר כדי להציל את חיית המחמד שלהם, אבל מה אתה מתכוון לחבר את החבר הכי טוב שלך לעשות זאת, צילומי רנטגן, בדיקת דם, ניתוחים, כאב רק כדי שהם ייכנעו לסרטן וימותו בכל מקרה. האם כדאי לשקול את גילם והאם יש להם בעיות בריאותיות אחרות ואיך תהיה איכות חייהם? אז אתה צריך לקחת בחשבון את כל הצעות החוק הווטרינריות שיהיו להאריך את חיי הכלב שלך רק בחודש או שלושה או אולי אפילו ימים. זה לא סוג הסרטן שאתה יכול לרפא באמצעות כימותרפיה (מה שעלול לגרום לחולה בכלב שלך) אם תיפטר מהסרטן ממקום אחד שהוא ככל הנראה התפשט למקום אחר. התוצאה הולכת להיות זהה.

רק אתה הבעלים יכול לקבל את ההחלטה הזו. לא משנה אם חלית במחלה זו בשלבים הראשונים שלה או לא הפרוגנוזה עדיין תהיה גרועה. לא הייתי צריך לקבל שום החלטות; זה נראה כאילו הכלב שלי מובר הכין אותם בשבילי. הוא מעולם לא הראה סימנים לכך שהוא חולה. זה נכון כשאומרים שהמנגוסרקומה הוא "הרוצח השקט" מכיוון שברוב המקרים הסרטן כבר התקדם לפני שבעל הכלב יבחין בו. מוברט המתין שאגיע הביתה מהעבודה כדי ששנינו נפרדים זה מזה; אני יודע את זה על ליבי.

האם הייתי מעביר אותו דרך הניתוח וכל השאר? אם זה היה מציל את חייו והוא היה טוב יותר ו"נרפא "…. אתה מתערב. הוא התכוון לי יותר מהחיים. אני כל כך שמח שלא הייתי צריך לקבל החלטה אם לפעול או אפילו לשקול המתת חסד? לפעמים הנסיבות לא נותנות לך זמן לשאול שאלות וכשאתה כל כך נסער ממילא לא היה חושב ישר. אני יודע שלא הייתי, כנראה הייתי עושה משהו כדי להחזיק את מו בחיים אבל לא לטובתו זה היה האנוכיות שלי שלא רציתי לאבד אותו וזה לא היה נכון. מעולם לא הייתי כל כך הרוס על אובדן דבר או מישהו בחיי כמו שאני על מובר.

אהבה והחזק את חיית המחמד שלך כל יום וכל הזדמנות שאתה מקבל כי אף אחד לא יודע מה יכול ויכול לקרות. אולי לא תקבל הזדמנות נוספת.

לך ולבריאות חיות המחמד שלך,

אליסSource by Alice Gines

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved