www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

חתולים סיאמיים – האם אתם באמת רוצים אחד כזה?

/
/
/
15 Views

האם אתה מוכן ומסוגל לקבל את פני חתולי סיאם ללבך ולביתך?

מאיפה כדאי להתחיל?

עם פלוס אישיות. חתולים סיאמיים יכולים להיות בעלי תחזוקה גבוהה, יותר מרוב חתולי הבית. אל תתנו לזה לדחות אתכם, כי כשמדובר בגזעים טהורים, הם אינם תחזוקה גבוהה יותר. למעשה, הם הרבה פחות צרות מאשר חלק מהגזעים ארוכי השיער כמו החתול הפרסי, הדורש צחצוח וסירוק כל יום.

מה הפירוש של 'תחזוקה גבוהה'? שלא כמו החתול הפרסי, לחתולים סיאמיים יש מעיל קצרצר ולמרות שרבים אוהבים מכחול הם יכולים לשמור על המעילים שלהם. זה חל גם על הסיאמים ארוכי השיער, הנקראים באלינזית או ג'אוואנית – יש להם מעיל קל יותר לניהול ארוך יותר.

איפה שהם דורשים יותר תשומת לב זה בתחום הנפשי והפסיכולוגי. ללא תשומת לב זו הם יהפכו לאומללים, וחתול סיאמי אומלל מאיית צרות. דמיינו זאת: רהיטים וילונות מגורדים, סימון טריטוריה ופגיעה עצמית על ידי שליפת הפרווה שלהם, רק בתור התחלה.

איך זה משפיע על ההחלטה שלך לקנות את חבילת החתלתול הסיאמית המפתה, החמודה והשובבה ביותר?

אם אתה מחוץ לבית שעות על גבי שעות, התכנן ליותר מסיאמי אחד או עשה מאמצים אמיתיים להנעים את חתולך: כלומר צעצועים מיוחדים, פינוקים מוסתרים ברחבי הבית או מקומות שינה מיוחדים ליד החלון.

כשאתה חוזר הביתה, תכנן לבלות זמן איכות יחד. זה יאפשר לך להתחבר מחדש והחתול שלך ישכח את הזמן שלך בנפרד.

אפשרות נוספת היא באלינזית או ג'אוואנית, השייכת גם למשפחת החתולים הסיאמיים. יש מגדלים שאומרים שעם באלינזית או ג'וואנית אתה מקבל אופי של סיאמי, אך בדרך כלל אופי קל יותר. אם אתם מתכננים להיות בעבודה כל היום, תוכלו לשקול את הבאלינזית ארוכת השיער על פני הסיאמית הרגילה.

קח קצת זמן לחשוב מה אתה רוצה מהחתול שלך.

אם הרעיון של חתול שתסתובב תמיד, ירצה תשומת לב ויעשה בקול רם עם הקול הסיאמי הנוקב הזה יעלה על העצבים שלך גם כשאתה קורא את זה, זה באמת לא יכול להיות הבחירה הטובה ביותר עבורך.

האם יש לך חיי משפחה קדחתניים? האם באמת יש לך זמן, אנרגיה ונטייה לדאוג לצרכים הרגשיים של הסיאמים שלך? זכרו, סיאמי בודד ומתעלם יהיה אנטי-חברתי ויעלה לכם עוד יותר על העצבים – וזה דבר אכזרי.

לבסוף כל החתולים עולים כסף, חשבונות וטרינר, עלויות עלייה למזון ועלייה למטוס בקרוב. זה יהיה כל כך עצוב בסופו של דבר שתצטרך למסור את החתול שלך מכיוון שלא יכולת להרשות לעצמך להחזיק אותו. אם העבודה שלך מורידה אותך כל הזמן שיש סיאמי זה כנראה לא רעיון טוב. קח קצת זמן לחשוב על זה לפני שאתה קונה את החתול הסיאמי שלך!

אם אתה עדיין חושב שאתה יכול לדאוג ולספק את החתולים המיוחדים והמדהימים ביותר האלה, המשך לקרוא – כי חתולים סיאמיים הם באמת שונים.

רוב הבעלים מסכימים כי חתולים סיאמיים הם מיוחדים. הם נראים אחרת, עם כפותיהם ופניהם הכהות יותר ועיניהם הכחולות. ויש להם קול כל כך מובחן – גם מי שלא אוהב חתולים יכול לזהות סיאמי.

חתולים סיאמיים הם בממוצע יותר חכמים מרוב החתולים, אם כי אתה יכול לקבל חריגים.

אתה תהיה מכושף בתעלולים שלהם. אף על פי שהם אלגנטיים למראה, הם לעיתים קרובות יכולים להיות מגושמים למדי. דאג להבריג את כל הקישוטים! מי יודע – הם עשויים לבחור להיות מגושמים רק כדי למשוך את תשומת לבכם. הם מרגישים חמים יותר מחתולים אחרים כשמתכרבלים, והם אוהבים את החום. מיטות רדיאטור אלה פופולריות מאוד באקלים קר יותר. ואם תוכלו לספק להם את הבידור של ריצה חיצונית בטוחה הם יאהבו אתכם בגלל זה.

חתולים סיאמיים לא יכולים לראות כמו חתולים אחרים בשעות הלילה, לכן יש לשים לב שהם לא נפגעים. גם כל הסיאמים לא רועשים, אם כי יש שיכולים ליילל את הבית. וודאו שיש לכם שכנים קלים שלא תוהים מדוע אתם מענים את החתול שלכם!

אם יש לך יותר מסיאם אחד, סביר להניח שתראה שבניגוד לגזעים העצמאיים יותר הם יאהבו לישון בערמה נהדרת יחד, סיבה טובה נוספת להיות יותר מאחד. מדי פעם, כמו כל חתול אחר, הם לא יאהבו את חבריהם לבית ולעולם לא ישנו קרוב זה לזה, אבל זה נדיר.

עדיין מוקסם מחתולים סיאמיים? עדיין משוכנע שזה ההתאמה המושלמת עבורך?

אלה חדשות טובות, כי סיאמי הוא באמת חבר מיוחד.

מילת זהירות לפני שאתה קונה: זה אותו הדבר לכל הגזעים, עליך לבחור את החתלתול שלך בקפידה. כדי למנוע כאב לב, עשה את המחקר שלך כמו שצריך וקנה ממגדל מכובד. אחרי הכל, הדבר האחרון שאתה רוצה הוא חתלתול חולה או חלש.

עדיין לא דוחים? אז תתוגמל במערכת יחסים מיוחדת ומופלאה שגזע זה ידוע בצדק.Source by Anne Sterck

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved