www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טייגר סלמנדרה ויבריום – בניית בית לדו-חיים

/
/
/
16 Views

סלמנדרה הנמר היא דו-חיים חי מזעזע, שנמצא בבית הן במים והן ביבשה – למעשה, הוא מתחיל את חייו שאינו יכול להתקיים על היבשה, וכשהוא גדל לבגרות הוא מסוגל להתקיים באף המדיום. הם בוודאי מעדיפים אדמה בשלב זה, ונהנים מנבירה בחול ולכלוך, כמו גם בשכשוך בבריכות רדודות ומחוצה לה. אחת התכונות הפנטסטיות ביותר שלהם היא יכולתם להתחדש, החורגת הרבה יותר מהיכולת היחידה לרפא פצעים. זה מאפשר להם לצמוח מחדש את הגפיים שניתקו ואף להחליף איברים מסוימים – המשתרעים אפילו לרקמת המוח, וזה באמת מדהים בסטנדרטים אנושיים.

אכן; יכולת ההתחדשות הזו קשורה כנראה איכשהו לתוחלת החיים הארוכה במיוחד שלהם עבור בעל חיים בסדר גודל. בבית גידול שבוי כמו ויויריום, סלמנדרה נמר – המכונה זה בגלל הפסים השחורים המובהקים העוברים על עורו בצבע ירוק – יכולה לשרוד עד שני עשורים ולמעשה זמן רב יותר מכך, עם משטר טיפול טוב. החלק הראשון במשימה זו של טיפול נכון בסלמנדרה נמר הוא אספקת מיכל מספיק גדול לוויווריום שאתה מתכנן לבנות. מכיוון שדו-חיים אלה הם יצורים גדולים למדי באורך של יותר מ -6 סנטימטרים, הם יזדקקו לסביבה מספיק גדולה כדי להימנע מלהרגיש צפוף, ומיכל של עשרים וחמישים ליטר אמור להספיק יפה.

יש סיבה נוספת מדוע מיכל הוויווריום צריך להיות בגודל כזה; אם אתם מתכננים לאכלס יותר מסלמנדר נמר אחד, טנק שאינו מעניק להם מספיק מקום אישי יעודד לחימה בינם לבין עצמם – וזה אם הם בגודל ובכוח זהים. אם סלמנדרה אחת גדולה יותר מהשנייה, הוא יחגוג על כל סיכוי שהוא או היא יקבל, וכתוצאה מכך חסרים חלקי גוף לזמן מה לפני שהם מתחדשים. אכן; יותר מדי סעודה בישיבה אחת יכולה אפילו לגרום למוות עבור הקטנה יותר. כלל טוב הוא מיכל ויבריום של עשרים ליטר לכל סלמנדרה שתרצו לאכלס תחת קורת גג אחת.

הדיבור הזה על קניבליזם מביא אותנו לאוכל שהם אוכלים למזון – ולא רק בגלל קרבה אומללה. למרות שסלמנדרות נמר (ואחרות ממיןיהן) נוטות לאכול לעתים רחוקות יותר על ידי חשבוננו, אופי המזון שלהן חשוב הרבה: צרצרים ותולעי אדמה, תולעי דם, תולעי קמח וכו 'צריכים לכלול את הדיאטה שלהם. לא יותר משלוש פעמים בשבוע, עם ממוצע טוב שהוא רק פעם בשבוע, כדאי לשים צרצרים וכדורי מזון שנמכרים בחנויות לחיות מחמד (עשויים בשר) בוויבריונים שלהם. עכברים פינקיים וג'וקים גדולים מכינים גם ארוחות טובות, אך לעיתים רחוקות, מכיוון שהם יתלבטו ויהיו גדולים מדי – וזה די לא בריא עבורם וגורם לתנועות מעיים מוגבלות.

באשר למיכל הוויבריום עצמו, וודא שהלכלוך בו אתה משתמש אינו מופרית, מכיוון שהם אינם חיים במקומות כאלה בסביבתם הטבעית. ספק מצע ואז שתל עליו סיבי קוקו ואדמה לקבלת התוצאות הטובות ביותר. אם תזכור את כל הדברים האלה, אין שום סיבה שלא יהיה לך בריא של עשרים שנה פלוס סלמנדרה נמר בארץ שנבנתה.Source by Christina M Thomas

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved