www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טיפול בציפור חיית המחמד

/
/
/
11 Views

המאמר מופנה באופן ספציפי לבעלי ציפורים המחמד והוא מיועד לשימוש בהן כמדריך בסיסי לטיפול נכון בציפור חולה או פצועה. אנא עקוב תמיד אחר עצתו של הווטרינר שלך ואל תשתמש במאמר זה כאמצעי להימנע מביצוע בדיקות וטרינריות. הרעיון המרכזי של מאמר זה הוא להפחית את כל המתח לציפור המחלימה שלך.

1. חום: ציפורים חולות ישבו עם נוצותיהן מרופדות בניסיון לחסוך בחום. המאמץ לחסוך בחום מכביד על הציפור התשושה שכבר היא נטלה. הווטרינר שלך יקבע אם הציפור שלך דורשת אשפוז, אך אם טיפול בבית מקובל, אני ממליץ ליצור אוהל כדי לחמם את הציפור שלך. הטמפרטורה הטבעית של הציפורים גבוהה בהרבה משלנו בכל מקום שבין 103F-106F. לכן, מה שלעתים קרובות מרגיש לנו חם יכול להיות קריר בעיניהם וזה נכון במיוחד אצל ציפורים חולות. דרך פשוטה לספק חום היא לכסות 1/2 מכלוב בשמיכה ולהניח מנורת חום בצד השני כמקור חום. באופן כללי אנו שומרים על הציפורים החולות שלנו בטמפרטורות סביבתיות בטווח של 85-95F. זה ישתנה מאוד עם הציפור הבודדת ולכן חשוב לפקח על חיית המחמד שלך כדי לוודא שאתה מספק את הטמפרטורה הנכונה וכמובן לפנות לקבלת ייעוץ לווטרינר שלך. ציפור חמה מדי תהיה בעלת נוצות מלוטשות מאוד המוחזקות חזק לגוף, תחזיק את כנפיה (כתפיה) מעט מגופה ועשויה להתנשף. אם אתה רואה כל אחד מהסימנים הללו הציפור שלך חמה יותר מדי ויש להוריד את הטמפרטורה הסביבתית בהתאם. לחום לילי אני ממליץ להשתמש בנורה אדומה. ציפורים חולות, בדיוק כמו אנשים חולים, דורשות מנוחה ואם הן נשמרות תחת אורות בהירים כל הלילה הן יהפכו למחסור בשינה. כמו כן, במהלך היום חשוב לספק אור כדי שיעודדו אותם לאכול וניתן יהיה לפקח עליהם. לכן, לעולם אין לכסות את הכלוב במהלך היום. אני לא ממליץ על כריות חימום מכיוון שקשה מאוד לווסת את הטמפרטורה. אם ציפור אינה יושבת ויושבת ישירות על הכרית הם יכולים להתחמם יתר על המידה או להישרף. ומניסיוני ציפורי תינוקות שגדלו על כרית החימום מתייבשים במהירות ושוב נתונים לכוויות.

2. מתח: יש לשמור על ציפורים מוחלשות במצב נטול מתח. לעתים קרובות מה שנראה לנו נורמלי יכול לגרום ללחץ אצל חברינו הנוצות. אני מציע לבחון מקרוב את סביבת הציפור שלך בעין ביקורתית כדי לקבוע מהם גורמי הלחץ. כמה מהנפוצים כוללים: הציפור במרכז תעבורת הבית ללא סיכוי לנוח, עשן סיגריות או אירוסולים בסביבת הציפורים, חוסר חושך / זמן שינה בלילה, חיות מחמד אחרות, ילדים קטנים, גירויים חזותיים רבים מדי (כלוב ישירות מול חלון), תחרות מצד בני כלוב, טיפול רב מדי, תזונה לקויה וטמפרטורות קיצוניות (כמו ציפורים השמורות במטבחים). אני ממליץ להשאיר ציפורים חולות בכלוב שלהן ולהתאושש ברוגע. חשוב על זה כמנוחה למיטה עבור חיית המחמד שלך! טיפול רב מדי יכול להלחיץ ​​את הציפור ודורש מהציפור להשתמש בקלוריות נוספות. אם הציפור מאוחסנת עם ציפורים אחרות, בדרך כלל עדיף להוציא את הציפור לכלוב יחיד. יש ציפורים שיכולות להילחץ מדי כשהן מופרדות מהמושבה, אז כדאי לפנות לקבלת ייעוץ לווטרינר כיצד לכלוב את חיית המחמד החולה שלך. עם זאת, באופן כללי הוצאת הציפור מהקבוצה תפחית את הלחץ בתחרות על תזונה ותאפשר טיפול במעקב בקלות ובצורה טובה יותר. כמובן שאם יש חשד למחלות זיהומיות, יש להעביר את חיית המחמד לכלוב בידוד ולפחות לחדר נפרד – רצוי בית נפרד ללא ציפורים אחרות.

3. תזונה: אם הרופא שלך המליץ ​​על תזונה, אין זה הזמן ליישם שינוי. שינויים בסוג התזונה יגרמו ללחץ עצום אצל הציפור שלך ויש להתחיל אותם כאשר הציפור התאוששה. תמיד דן כיצד ומתי לבצע שינויים תזונתיים עם הרופא של חיית המחמד שלך. באופן כללי, אני ממליץ להציע את כל המאכלים האהובים על הציפור במהלך מחלה מכיוון שציפורים חולות רבות הופכות לאנורקטיות ועלולות ללכת לאיבוד בגלל רעב. אם הציפור שלך היא בדרך כלל זרענית אך אינה אוכלת כרגע, נסה להניח תרסיסי דוחן בכלוב שרוב הציפורים נהנות ממנו. הדבר החשוב לזכור הוא שלקח חודשים עד שנים עד שהציפור נעשתה בתת תזונה ולא ניתן לתקן זאת ביום או בשבוע. שינויים איטיים חיוניים לציפור החולה. אם אינך מצליח להביא את חיית המחמד שלך לאכול עליו לאשפז אותה לצורך האכלה במים וטיפול נוסף. לציפורים קצב חילוף חומרים גבוה ויכולות להרעיב במהירות. לפיכך, תמיד יש להניח כי ציפור מחמד המפסיקה לאכול היא חולה אנוש, ודאי שיש פוטנציאל לקטלניות. לבסוף, אם הציפור שלך היא תינוק שגדל ביד ולא אוכלת בגלל מחלה, אתה יכול לעתים קרובות להחזיר אותן להאכלה ידנית (האכלת מזרקים) בתקופת ההבראה. יש להשתמש בנוסחה טובה לגידול ידיים. יש לערבב את הנוסחה עם מים חמים בהתאם להוראות השקית ולהציע לציפור. אל תכריח את הציפור לאכול. בעלי חיות מחמד לעולם לא צריכים להאכיל בכוח את הציפורים שלהם. ציפור יכולה לשאוב בקלות (לשאוף אוכל) ולפתח דלקת ריאות והזנה בכפייה גורמת למתח עצום לציפור שלך. חזרה להאכלה ידנית משמשת רק עבור אותם ציפורים המקבלות ברצון האכלה מהמזרק. כמו כן, אם האכלה ידנית, יש לחמם את הפורמולה בצורה נכונה (פעל לפי ההוראות על שקית הנוסחה ושל הווטרינר שלך) כדי להימנע מכוויות מזון מפורמולה חמה מדי וקיפאון יבול מהנוסחה המוזנת בטמפרטורה קרירה מדי.

4. טיפול: מסלולים: 1. ניתן להזרקה, 2. במים או במזון, 3. אקטואלי, 4. בעל פה אני מעדיף לא לעשות תרופות במים של חיית המחמד או במזון. תרופות הניתנות בדרך זו גורמות לעיתים קרובות לשינוי הטעם ועלולות לגרום לציפור להפחית את צריכת המזון והמים שלהם. כמו כן, כאשר מכניסים תרופות למזון או למים קשה מאוד לקבוע כמה מהתרופות שבית החיות אכן בלע. לפיכך, לדעתי המסלולים הטובים ביותר הם מזריקים ובעל פה. תרופות אקטואליות לעיתים קרובות אינן מועילות לחיית המחמד ויגרמו לנוצות שומניות.

לפני שתקבל את הציפור שלך הביתה, עליך להראות לך כיצד לבצע טיפול תרופתי מתאים לציפור שלך על ידי הרופא או הטכנאי. בקצרה, יש להחזיק את המטופל במצב זקוף ולהכניס את המזרק המכיל את התרופה בעדינות מצד שמאל של הפה ובזווית לצד ימין. רוב הציפורים ינסו לנשוך את המזרק, כך שיוכל להכניס אותו בקלות לחלל הפה. לחץ אט אט על הבוכנה על המזרק כדי לחלק את התרופות לחלק התחתון של המקור. אם חיית המחמד נאבקת בזמן התרופות, עצור לכמה רגעים ואז נסה שוב. עליך לייעץ לווטרינר שלך אם אינך מסוגל לתת תרופות לחיית המחמד שלך. ניתן לערבב תרופות עם חומר טעם (FlavorX), שיעזור להפחית מעט עמידות. לעיתים, בהתאם לסיבת הטיפול, יתכן והרופא יוכל לתת זריקה ארוכת טווח במקום תרופות דרך הפה אך יש לכך שימושים מוגבלים ולכן אינו זמין לכל חיית מחמד.

5. בדיקות מעקב: ברגע שהתגלתה מחלה אצל חיית המחמד שלך הוא / ה הועבר לווטרינר לצורך בדיקה גופנית ואיבחון אבחון כולל בדיקות מעבדה. למרבה הצער, אנשים רבים יראו כי חיית המחמד שלהם משתפרת ואינם מבינים שיש צורך בבדיקת המשך. אני תמיד מציע לבדוק שוב את המטופל במרווחי זמן משתנים בהתאם למצב התשושים. הבדיקה לבדיקה חוזרת מאפשרת לרופא שלך להעריך את תגובת המטופל לטיפול והתאמת הבעלים להוראות. פעמים רבות במהלך הטיפול בחיית מחמד אקזוטית יש לשנות מעט את הטיפול בכדי להבטיח את התגובה הטובה ביותר. בדיקות חוזרות אלה משמשות גם כדרך לחיזוק השינויים הדרושים כדי שהציפור תישאר בריאה. בנוסף, ניתן לבדוק מחדש את ערכי המעבדה כדי להבטיח שהמטופל יחלים באמת ולא יחוש שוב מספיק טוב כדי לחדש את הסתרת כל חולשה. אני לא יכול להדגיש את החשיבות של מעקב זה מספיק, זה חשוב ביותר לבריאות הציפור שלך.

והכי חשוב, פעל לפי עצת הווטרינר שלך ושאל שאלות כדי להבטיח שאתה מבין לחלוטין מה דרוש ממך כדי להחזיר את חיית המחמד שלך לבריאות.Source by Jill Patt

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved