www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טיפים לטיפוח סרטנים במים מתוקים

/
/
/
13 Views

סרטנים של מים מתוקים הם יצורים יפים ומרתקים לאוספים באקווריום. ישנם מעל 100 מינים שונים של סרטנים השונים בצבעם, בין צהוב לירוק וחום לאדום. רובם חיים עד 3 שנים, אם כי חלקם עשויים לחיות זמן רב יותר. עם זאת, יש יותר לשמור על סרטנים מאשר רק לזרוק אותם למיכל. למרות שהם חיים בבוץ בטבע, חשוב מאוד להבטיח שהיצור יהיה בריא ומאושר בכל עת.

עליכם לשים לב למספר גורמים, כולל כימיה של מים ואיכות, עם מי הם חולקים את המיכל ודיאטה. עליכם להבין כי למינים שונים של הדגים צרכים, מזג והתנהגות שונים במקצת. לפניכם מדריך מקיף בנושא טיפול סרטנים במים מתוקים:

פרמטרים של מים

זהו אחד הגורמים החשובים ביותר הקשורים לטיפול סרטנים במים מתוקים. אם תנאי המים באקווריום אינם תקינים, הדגים שלך עלולים להיות לא נוחים או אפילו למות. אז לפני שתתחיל לשמור על סרטנים, למד על רכיבה על טנק הדגים שלך. להלן מספר נקודות נהדרות נוספות שיש לקחת בחשבון:

– הקפד לשמור על המים ברמת Ph בין 7 ל- 8.

– סרטנים יסתדרו במים בטמפרטורת החדר, אך אל תתנו למים להתחמם מדי, מעל (80 F / 26 C).

– סרטנים משגשגים היטב במים קשים. קשיות המים המינימלית צריכה להיות בין (8-12 dGH ו- KH (140-210).

– סרטנים שחסרים בהם יוד בדרך כלל חווים בעיות בהמסה. הדרך הקלה ביותר לוודא שיש להם מספיק יוד היא לרכוש יוד ימי. בקבוק בודד יכול להחזיק לך מספר חודשים.

– בדיוק כמו כל מיכל דגים אחר, החלפת פילטרים חודשית ו 25 אחוז מים מהמים כל שבועיים חשובה מאוד עם טיפול סרטנים במים מתוקים.

מה אוכלים סרטנים?

סרטנים הם אוכלי כל, כלומר הם ניזונים מצמחים ובעלי חיים; בעיקר דגים. בדרך כלל סרטנים של חיות מחמד מוזנים בכדורים שוקעים. בנוסף לכך, ירקות כמו קישואים, תרד, אפונה קפואה וירקות קולארד הם נהדרים עבור סרטנים. אתה יכול להשלים את הדיאטה שלהם עם דגי מזין מדי פעם. סרטנים בהחלט אוהבים דגים. אז אל תתפלאו אם אחד הדגים שלכם יעלם יום אחד.

שימו לב גם כי הדגים דורשים הרבה סידן כדי לעזור להם לגדל את השלד החיצוני שלהם. זה בעצם אומר שבאקווריום שלך, עליך לוודא שהם מקבלים מספיק סידן בתזונה. ירקות כמו תרד וירקות קולארד הם מקורות מצוינים לסידן. מקובל לתת להם תוספת של שרימפס מלח או קריל קפוא פעם או פעמיים בשבוע.

באיזו תדירות הם אוכלים?

סרטנים במים מתוקים צריכים להאכיל רק פעם ביום. אך ניתן להשאיר מזון צמחי באקווריום ללא הגבלת זמן. אם הסרטנים שלך אוכלים דג ומשאירים חלקים מהדג, הקפד להסיר את החלקים במהירות.

האם אוכל לשמור סרטנים במיכל עם צמחים חיים?

סרטנים ניזונים מכל מה שהם נתקלים בו. למרות שזה לא יכול להיות נכון לגבי כל הסרטנים, אפשר להניח שהם יאכלו או ישמידו את הצמחים שלך. לכן זה תמיד רעיון טוב שיהיו לכם צמחים מלאכותיים למיכל שלכם.

נמס

מרבית בעלי החיים כולל סרטנים כמו סרטנים במים מתוקים עוברים תהליך המכונה נמס. זהו השלכת השלד החיצוני שלהם כדי להתאים לצמיחת הדגים. אם אתה מציין שהדגים מסתתרים יותר או אוכלים פחות מהרגיל, זה יכול להיות סימן שהוא נמס. כאשר הם נוהגים לא מסירים את הקליפה מהאקווריום, הוא יצרוך אותה בכדי להקל על צמיחת השלד החיצוני החדש.

עם אלה טיפים לטיפול במים מתוקים, אתה אמור להיות מסוגל להיות סרטני חיית מחמד בריאים. מחזור החיים שלהם מרתק מאוד לצפייה והדגים לפעמים יעשו דברים שיגרמו לכם לצחוק בקול רם. דאג להם כראוי והם יגמלו לך כמה שנות הנאה.Source by Elvis Jackson Jr.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved