www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טיפים לטיפול במלכת אנגלפיש

/
/
/
91 Views

מלכת אנגלפיש או Holacanthus ciliaris הם בני המשפחה Pomacanthidae. ביוון תפוח עץ פירושו כיסוי ו אקנתה פירושו קוץ. דג זווית ים מורכב משבעה סוגים וכ 86 מינים. מלכת אנגליפס מאכלסת את מערכות השוניות במים הרדודים במערב האוקיינוס ​​האטלנטי ובמפרץ מקסיקו. הם מבוססים היטב מחוץ לקווי החוף של פלורידה ובבהאמה. אוכלוסיות קטנות יותר קיימות במשולש ברמודה ולאורך חופיה המזרחיים של דרום אמריקה עד דרום ברזיל.

מלכת אנגלפיש קיבלה את התואר המלכותי שלהם מהכתם השחור הכחול עם המסגרת שנמצא על ראשיהם. סמל סימן מסחרי זה דומה לדמותו של כתר. כמו כל דג הזווית, למלכה גוף שטוח בצורת דיסק. לנוער יש בעיקר גופים כחולים כהים עם גוונים צהובים ופסים אנכיים שנעים בין כחול בהיר ללבן. שפתיהם, כיסויי הזימים וסנפירי הזנב הם צהובים. עם התבגרות הדג הצעיר צבע גופו יהפוך בהיר יותר והפס יתפוגג. מבוגרים הם כחול או ירוק כחלחל עם קשקשים צהובים. סנפירי הגחון והחזה שלהם מעוטרים בצבע צהוב וכחול ניאון אבקתי. יש להם שפתיים כחולות כהות וסנפירים זנב צהוב. מלכת אנגלפיש יכולה לגדול עד 18 אינץ 'אורך עשויה למשקל של עד 4 ק"ג.

זהו זן גדול ויהיה צורך במיכל גדול. כלל האצבע הוא 5 ליטרים של מים על כל סנטימטר אחד של דגים. בסביבה קהילתית תזדקקו לאקווריום מינימלי של 150-200 ליטרים. זו חיה אגרסיבית בינונית. תרצה לאכלס אותו עם מינים גדולים כמוהו שלא יסבלו שמציקים להם. זן זה מגלה התנהגות טריטוריאלית כלפי סוגו בתחומי האקווריום. אתה יכול לשמור בהצלחה זכר ונקבה יחד באותו טנק. הם אינם מתאימים לאקווריומים של שוניות ימיות. רבים מהתושבים האופייניים לאקווריומי שונית הם מה שדגים אלה צורכים בבית הגידול הטבעי שלהם.

מלאכי מלכה מדורגים בדרגת טיפול בינונית עד מומחית באקווריסט. הם רגישים לכל מה שפחות מתנאי מים אידיאליים. לעתים קרובות הם מסרבים להאכיל בסביבתם החדשה. תזונתם המיוחדת במקצת בטבעם מובילה לעיתים קרובות למחלות הקשורות לחסרים תזונתיים. מלכות שעושות את המעבר לחיים בשבי יכולות לחיות בקלות בין 15 ל -20 שנה.

מלכות אוכלי כל. צעירים הם דגים נקיים יותר שצריכתם התזונתית מורכבת בעיקר מהטפילים המצויים בדגים גדולים יותר שהם נוטים ב"תחנות ניקוי ". תזונה של מבוגר מורכבת בעיקר מספוגים ואצות. הם גם יכרסמו מאווררי ים, אלמוגים רכים ומדוזות מדי פעם. יתכן שתגלה כי עליך לרכוש ספוגים חיים כדי לשכנע אותם להתחיל לאכול. שפע של סלע חי יעזור בתהליך ההתאקלמות. אקוורליסטים גידלו בהצלחה מלכות על שילוב של מזון מבוסס חלבון ואצות. ישנם מוצרי מזון זמינים מסחרית שנוסחו במיוחד עבור דייגים ימיים.

מלכת אנגלפיש קשורה קשר הדוק לאנגלפיש הכחול של ברמודה, Holacanthus bermudensis. ידוע כי מינים אלה חוצים מחסומים בין מינים ונזדווגים זה עם זה. הכלאיים הטבעיים המיוצרים על ידי צימוד זה הם דבר נדיר בעולם החיים במים מלוחים.Source by Stephen J Broy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved