www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טיפים לטיפול בקיסרי אנגלפיש

/
/
/
55 Views

דג האנגלים של הקיסר, Pomacanthus imperator, הם בני המשפחה Pomacanthidae. המשפחה Pomacanthidae מקיפה את כל הדגים הימיים. ישנם שבעה סוגים מקוטלגים ו 86 מינים המכונים יחד דג אנגלף. אף אחד מהמינים הללו אינו דגי מים מתוקים. דג אנגלפי מאכלס את תצורות שוניות המים הרדודות באזורים הטרופיים של האוקיאנוס. הקיסר הוא יליד האוקיינוס ​​ההודי והאוקיאנוס השקט. בית הגידול שלו נע בין הים האדום עד לחופי הוואי ומיפן דרומה ועד שונית המחסום הגדולה.

הקיסר נקרא על שם לוח צבעים מלכותי המורכב מכחול כחול רויאל וצהוב בוהק. צבעו של מין זה שונה באופן מובהק בין מבוגרים לנוער. כשהוא צעיר, למין זה צבע גוף כחול עמוק וסנפיר זנב. בניגוד דרמטי לגוף הכהה עומדים עיגולים קונצנטריים של טבעות שחורות ולבנות המתרחבות מאוד כמו אדוות במים דוממים כאשר מטרידים אותם עצם נופלת. מעגלים אלה מתחילים אותו באזור הזנב ומתקדמים עד ראש הדג. בגיל ארבע שנים לערך הדג יעבור שינוי צבע מורפולוגי כחלק ממעבר לבגרות. למבוגרים יש פסים אופקיים כחולים וצהובים לאורך גופם, מסכה שחורה, מסגרת כחולה סביב עיניהם וצהובה בניגוד לסנפיר זנב כחול כהה. קטינים שגדלים בשבי הם בדרך כלל לא צבעוניים כמו עמיתיהם. זה יכול להיות בגלל מחסור תזונתי בשבי שעוד לא נקבע.

מדובר באחד ממיני מי המלח היקרים יותר. אתה יכול לצפות לשלם בין $ 80 לעלות של $ 300 דולר אחד עבור דגים אלה, תלוי בגודל ורמת הבגרות שלהם. דגים אלה משווקים גם כ- Imperator (מפקד בלגיות הרומיות) או כמו אנגלפיש הקיסרי.

מינים אלה אינם מומלצים עבור האקווריסט החובב. הם אינם סובלניים לכל מה שפחות תנאי מים בתוליים. הם גדלים לאורך של 15 ס"מ למבוגר. הם דורשים גודל טנק מינימלי של 100 ליטרים. הם נוטים גם להדבקת טפילים. אם יש לך מיכל הסגר מומלץ לבודד אותם למשך שבועיים לפחות לפני שאתה מכיר אותם לדגים האחרים שלך. אם אתה קונה כזה מקמעונאי מקומי הם עשויים להסכים להסגר אותו עבורך כחלק מהסדר הרכישה.

מדובר בבעלי חיים תוקפניים למדי. הם נוטים להציק לדגים קטנים יותר וייתכן מאוד שהם אוכלים אותם. הם צריכים להיות מאוחסנים רק עם מינים גדולים יותר בעלי אופי דומה. דגי הקיסר הם טריטוריאליים ביותר כלפי בני המינים שלהם בגבולות השבי. אתה לא צריך לנסות להוסיף יותר מאחד לאקווריום שלך.

למרות שהם ילידי שוניות טרופיות, זן זה אינו מועמד מתאים לאקווריום שונית ימי. דגים אלה יגדלו להיות אוכלי כל גדולים מאוד. הם יזללו בקלות את הסרטנים הקטנים יותר במיכל השונית שלך. והם יראו את אוסף האלמוגים הרך והסלעי שלך כמעדן שיש להתענג עליו.

זכרו שידוע כי למין זה יש מחסור תזונתי לא מזוהה כשגדל בשבי. עליהם להאכיל בתזונה מגוונת המדמה את הרגלי התזונה שלהם בטבע קרוב ככל האפשר. הם יאכלו מאכלים ימיים קפואים, שרימפס מלוח מועשר בוויטמינים, ואצות ימיות. יש להוסיף את התזונה שלהם עם פירות ים טריים קצוצים מהמכולת שלך באופן קבוע. שרימפס, רכיכות, דיונון ותמנון מומלצים. אתה יכול לרכוש מאכלים ימיים שפותחו במיוחד עבור דג ים. הם יכללו אחוזים של ספוג במרכיבים. ספוג הוא מקור תזונתי עיקרי לדגים אלה בטבע. מומלץ מאוד לחקור היטב את דרישות התזונה של מינים אלה לפני שתחליט להוציא הוצאה כה גדולה.Source by Stephen J Broy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved