www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טיפים לטיפול ב Blue Dot Stingray Care

/
/
/
71 Views

הנקודה הכחולה סטינגריי או Taeniura lymma הוא בן למשפחה Dasyatidae. זן זה יליד מערכות שוניות האלמוגים הטרופיות של הודו-פסיפיק, מהפיליפינים ועד צפון אוסטרליה. אוכלוסיות משמעותיות משתרעות מצפון מרכז לצפון מערב אוסטרליה, לכל אורך שונית המחסום הגדולה ודרומה לצפון ניו סאות 'ויילס. מין זה מופיע כרגע בסכנת הכחדה על ידי IUCN (האיחוד הבינלאומי לשימור הטבע) בגלל השפלה של בתי גידול ודיג יתר.

סטינגרייס שוטטו באוקיאנוסים עוד הרבה לפני שהאדם הכריז על כדור הארץ כתחום הבולט שלו. פליאונטולוגים חשפו מאובנים ממצב-סטינגרי המתוארכים לפני למעלה מ -65 מיליון שנה, וקדמו להכחדה המונית של זוחלים ימיים ענקיים. ימאים קדומים לא היו זרים לחיה האקזוטית הזו. היוונים הכירו את הקוקק כניסיון; הרומאים, פסטינקה. הרקולס, אם כי חצי אלוהים, איבד את אצבעו לנגיסה של מגדל ענק. הגיבור היווני הגדול, אודיסאוס, נהרג בטעות על ידי בנו סירקס לאחר שסבו הציג בפניו חנית המוטה בעמוד השדרה של סטינגר.

סטינגרים הם דגים סחוסים כמו קרוביהם חסרי העצם הכריש. סטינגרי נקודה כחולה הם בצבע שזוף ירקרק עם נקודות פולקה כחולות בהירות בגודל שונה מפוזרות על החלק העליון של גופן. גופו של קרן זו וסנפירי החזה מהווים יחידה אובלית בודדת בצורת דיסק. הנקודה הכחולה אינה קרן גדולה במיוחד. הדיסק שלו מגיע לקוטר של 12 ס"מ לכל היותר כאשר הוא גדל לגמרי. זנבו יגדל פי 1.5 יותר מגופו. בזנבותיהם קו כחול בוהק מכל צד ויוצרים משולש מאורך בקצה. כמו רוב הדגיגונים, לנקודה הכחולה יש דוקרנים ארסיים בזנב המשמשים להגנה עצמית. נקודות כחולות נמכרות גם על ידי תעשיית האקווריום כסטרינג'ים מנוקדים כחולים, וקרני רצועת זנב כחולות.

סטינגרים הם מינים השוכנים בתחתית. הם מכסים את עצמם אינסטינקטיבית בחול כאמצעי להסוואה. יש לשמור על סטינגרים רק באקווריומים עם מצע חול. מצעי קורסר עלולים לפגוע בתחתית הסטינגר ולהביא לזיהום אפשרי. לעולם אל תחשוף סטינגר לתרופות על בסיס נחושת. זה עלול לגרום למות החיה.

נקודות כחולות ידרשו גודל טנק מינימלי מוחלט של 150 ליטר כאשר רוב שטח הפנים התחתון נותר ללא עיטור. עדיף אקווריום גדול יותר. קרן זו תהפוך למעשה מועמד מתאים לאקווריום רב דגים בלבד. לעיתים רחוקות הם עוסקים בעצמם בבואם ובהליכתם של מינים עיליים כל עוד לא חודרים לתחום המצע שלהם. זנבות הדוקרנים שלהם אינם משמשים כאמצעי טורף. עם זאת הם לא יהססו להשתמש בו נגד תוקפן או אפילו דג סקרן מספיק כדי להתחיל לחטט בהם. קרניים אלה מדורגות כמין אגרסיבי על ידי סחר האקווריום. זה נובע מהאינסטינקט הטורף שלהם ומהטבע הארסי שלהם. לא מדובר ביצורים אגרסיביים במיוחד, אך יש לנקוט בזהירות מירבית בעת טיפול באחד או ביצוע תחזוקת אקווריום שגרתית.

נקודות כחולות מדורגות לאקווריסטים מומחים בלבד. שני הגורמים העיקריים התורמים לרמת טיפול מוקדמת זו קשורים בהתאמתה הלקויה לשבי ומצבה הכללי. זהו זן קשוח בסביבתו הטבעית. לרוע המזל זה מגיע לעיתים רחוקות לקמעונאים במצב בתולי. סיעוד של מין זה חזרה לבריאות מסובך לעיתים קרובות בגלל חוסר רצונו להאכיל בשבי. אם אתה גר בארצות שלא קשורות, ייתכן שתרצה לבדוק רכישת סטינגריי בקליפורניה בניגוד לזו שנשלחת מחצי הדרך על פני כדור הארץ. בדרך כלל הם יגיעו במצב הרבה יותר טוב. הם, עם זאת, זן קרן גדול יותר ויהיה צורך באקווריום גדול עוד יותר.

קרניים טורפות. אם הוא לא אוכל כשהוא מוצג לראשונה במיכל שלך, נסה להאכיל אותו בשרימפס רפאים או חתיכות קטנות של דיונונים מנוקים. זה יכול להתאים או לא להכנות מזון יבש קפוא ולהקפיא. שרימפס קצוץ, צדפות, קלמארי ודגים יספקו ערך תזונתי בשפע. ברגע שהוא מתחיל להאכיל, הוא יאכל כל סרטנים קטנים שבמקרה גרים במיכל שלך. הם אינם מתאימים לבתי גידול שונית ימיים.Source by Stephen J Broy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved