www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טיפים לטיפול ודייג ליצנים

/
/
/
12 Views

דג הליצנים מסווג למשפחה Pomacentridae. דג הליצנים נמנה עם קבוצה של מינים המכונים בדרך כלל דמשליים. ישנם 28 מינים מוכרים של דג ליצנים. מתוכם 27 שייכים לסוג האמפיפריון. דג הליצנים הוא יליד האוקיינוס ​​ההודי והאוקיאנוס השקט. בית הגידול הטבעי שלהם כולל את שונית המחסום הגדולה ואת ים סוף.

לוח הצבעים משתנה בין דג הליצנים בהתאם לסוג. ניתן למצוא אותם בכתום, כתום אדמדם, חום, צהוב או שחור. לרוב המינים הסורגים הלבנים האופייניים עם גוזם שחור על גופם שלמענם הם נקראים. פסים לבנים ושחורים אלה המנוגדים לצבע גופו של הדג גורמים להם להיראות כאילו הם לובשים תחפושת ליצנים. דג הליצנים גדל בין 4-6 אינץ 'תלוי במין. אורך חייהם נע בין 3-6 שנים.

דגי ליצן ידועים בזכות ההדדיות הסימביוטית שהם חולקים עם כלנית הים. האבולוציה המשותפת של שני בעלי החיים הללו יוצרת את אחד היחסים הסימביוטיים המעניינים ביותר שנמצאו בטבע. כלניות הים הן רעילות ביותר לרוב חיי הים. יצור אקזוטי זה משתק את טרפו בנוירוטוקסינים חזקים. לאחר מכן הוא משתמש בו זרועות כדי למשוך את הטרף לחלל העיכול שלו לצורך עיכול. חלל יחיד זה מתפקד גם בפה וגם בפי הטבעת. תהליך העיכול מביא לחומר שעיכול למחצה צף סביב הסביבה המיידית של הכלנית. דג הליצנים בולע את העניין הזה כמקור לחלבון. לאחר מכן הם מפרישים חומר צואה המהווה מקור חלבון נוסף לכלנית.

לדגי הליצנים קרום ריר המקיף את גופם המשמש מחסום טבעי כנגד הנמטוציסטים הרעילים של הכלנית. ניסויים מדעיים הביאו למותם של דגי ליצנים שנחשפו לנוירוטוקסינים אלה לאחר שהופשטו מריר המגן שלהם. ריר זה מאפשר לדגי הליצנים לחפש מחסה מפני טורף בהגנה על מחושים של הכלנית. מקובל כי דג הליצנים יישאר בטווח של 2-4 אינץ 'ממארחו במשך כל חייו. סימביוזה זו הובילה לכך שדגי ליצן נקראים בדרך כלל דג אנמונפיש.

דג הליצנים הם יצורים קשוחים וצייתניים. הם מהווים בחירה מצוינת עבור אקווריסטים חובבים. הם גם התוספת המושלמת למיכל שונית ימי. שמירה על כלניות הים מהווה אתגר נוסף. למרבה המזל למתחילים, ניתן לשמור על דג הליצנים מבלי שנמצאים בעלי החיים המארחים הטבעיים שלהם. רק דאג לספק להם מקומות מסתור נאותים והימנע מערבוב אותם עם מינים אגרסיביים יותר ויהיה לך בסדר. ברגע שתהיו מנוסים יותר תוכלו לבחור להוסיף כלנית לאקווריום שלכם. הקפד לבדוק תאימות עם חנות הדגים המקומית שלך או עם הקמעונאי המקוון שלך. מינים בודדים של דג ליצנים תואמים לכלניות ים שונות.

למרות אופי השפלה שלהם, דג הליצנים יפגין התנהגות טריטוריאלית כלפי דג ליצנים אחר, במיוחד דג ליצנים מאותו המין. עדיף לשמור דג ליצן יחיד או זוג.

דג ליצנים גידל מסחרית בשבי. ברכישת כל דג שניתן לגדל בשבי אתה רוצה לקנות ילידי שבויים ולא דג שנתפס בטבע. יהיה לכם דג שמח ובריא יותר, שהרבה יותר סיכוי להתאקלם בסביבתו החדשה. ודגים מגידול טנקים הם בדרך כלל עמידים יותר למחלות מאשר עמיתיהם הפראיים.

דג ליצנים הוא כל-אוכל. דג ליצנים שגדל ללא נוכחות של כלנית ים ניתן להאכיל שרימפס מלוחים מועשר בויטמין, או זואופלנקטון בשילוב עם מזון קפוא ימי שיוצר לטובת אוכלי כל.

שרצים דג ליצנים בניגוד לרוב מיני הדגים הרמפרודיטים דג הליצנים הם הרמפרודיטים עוקבים. כל דג הליצנים נולד כגברים בניגוד להרמפרודיטים פרוטוגינים שנולדים תמיד כנקבות. אם יש שני דג ליצנים באקווריום יחד הדומיננטי הגדול יותר מבין השניים יהפוך לנקבה.

אתה רוצה להשתמש במיכל רבייה אם אתה מנסה לגדל זוג ליצנים בשבי. הנח חתיכת צינור pvc בתחתית רצפת האקווריום שלך כדי לשמש כחדר רבייה. ביצים יופקדו בתחתית הצינור או על פני סלע שטוח ליד. המטגן יבקע כעבור 6-10 ימים.

מטגנים שבקעו לאחרונה קטנים מאוד. יש להאכיל אותם ברכבים עד להתבגרותם. ברגע שהם נהיים גדולים יותר, ניתן להאכיל אותם עם שרימפס מלח חדש או אבקת מזון יבש.Source by Stephen J Broy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved