www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טיפים לתזונה ובריאות של איגואנה – כיצד לשמור על חיית המחמד שלך מאושרת

/
/
/
48 Views

רוב האנשים יודעים שאיגואנות הן זוחלים. עם זאת, הם שייכים למשפחת הזוחלים הגדולה ביותר: שומן חזיר. בתי הגידול הטבעיים שלהם הם יערות הגשם הטרופיים, המדבריות החמות והמקומות למחצה. ניתן לראות את האיגואנות הללו במקומות בצפון אמריקה, דרום אמריקה וכן בדרום אפריקה, קנדה, מדגסקר ובאי גלפגוס.

זוחלים וסביבה

איגואנות ניתנות להתאמה לכל מיני סביבות. הם קרים דם, מה שאומר שהם לא יכולים לייצר חום. הם גם מטילים ביצים כמו זוחלים רבים אחרים.

כל איגואנה בחלקים שונים של העולם שונה מכיוון שהם מתרגלים לבית הגידול שלהם. במקומות מסוימים, איגואנות מונחות על עצים גבוהים אשר יכולים לקפוץ לקרקע ללא כל פציעות. איגואנות של האי גלפגוס ידועות כשחייניות מצוינות.

מיני האיגואנות שונים בצבעוניותם – לחלקם צבעים עזים כאשר אחרים משעממים למדי.

גודלם של איגואנות, התנהגויותיהם ואפילו מעמדם בהכחדה יכולים להיות שונים.

איגואנות צומחות במהירות וכבדות כמעט פי 100 מבקיעה בשנתיים וחצי בלבד. זה קורה רק אם האיגואנה קיבלה טיפול נכון, מספיק מזון, בנוסף יש להם זרימת אוויר והרבה אור שמש.

איגואנות הן בעיקר אוכלי עשב למרות שחלק מהאיגואנות הן אוכלי כל או אפילו טורפים. זה תלוי בבית הגידול בו הם חיים.

תושבים יבשתיים הם טורפים וחיים מתולעי קמח ותולעי שעווה ביער. תושבי עצים הם אוכלי עשב ואוכלים ניצני פרחים, פירות ועלים צעירים.

חשוב מאוד שהאיגואנות יאכלו כמו שצריך כדי להבטיח את הישרדותן. תזונה שחסרה בה חומרים מזינים מתאימים עלולה להוביל למחלות מסוימות. צריכת מזון לא מספקת עלולה להוביל לנפיחות והשמנה. כמו כל חיית מחמד, לפקוח עין על בריאותם.

איגואנה בריאות בנושא משקל ודיאטה

גם אם האיגואנה שלך סובלת מעודף משקל, זה לא אומר שהיא לא בריאה. עם זאת אתה יודע להבטיח שהוא יקבל תזונה נכונה כמו למשל עם צריכת סידן גבוהה עם תזונה דלת זרחן. ודא שהאיגואנה שלך זוכה לכמה שיותר אור שמש.

אם האיגואנה שלך מראה סימנים של NSHP או MBD, חובה להביא אותם לוטרינר. היפרפארטרודיזם תזונתי משני, שהוא מחלת עצם מטבולית היא מחלה אחת שהאיגואנה שלך עלולה לחלות בה. מעקב אחריהם הוא חיוני.

נניח שגוף האיגואנה שלך גרמי ושמן עם לסתות נראה נפוח, זה אומר שהאיגואנה שלך נמצאת בשלבים הקריטיים של NHSP או MBD. המחלה מובילה לעצמות שבריריות אשר אלו עלולות לגרום לעיוותים ולשברים אפשריים.

תנו לאיגואנה שלכם תזונה נכונה יחד עם פעילות גופנית ושמרו על משקלם. איגואנה שמנה צריכה להכיל את הסידן הדרוש לשמירה על עצמות בריאות.

איך לדעת אם האיגואנה שלך צומחת בריאה

כאשר איגואנה היא רק בקיעה, היא תמדוד עד שניים וחצי עד שלושה סנטימטרים מהחרטום שלה עד האוורור. ברגע שהאיגואנה מגיעה מקליפתה, האיגואנה תגדל שלושת רבעי סנטימטר בחודש במשך כמעט שלושה חודשים.

הצמיחה מאטה בגיל של כשלושה חודשים עד חצי סנטימטר אך בשנה אחת הצמיחה בועטת חזרה פנימה ובמהלך שתים עשרה וחמישה עשר חודשים, היא תשלש את האורך המקורי. במהלך השנים הבאות האיגואנה רק תגדל במשורה. זה הזמן לתת תזונה בריאה כדי שהאיגואנה לא תגדל.

אם אתה מעוניין באיגואנות ואוהב להיות בעלים של אחד כזה, הקפד לקרוא על הסביבה והתזונה שלהם מכיוון שזה יכול להיות ההבדל בין חיי האיגואנה למוות.Source by Abhishek Agarwal

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved