www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

טיפים על טיפול בזברה ואילוף

/
/
/
60 Views

הזברה Tilapia או Tilapia buttikoferi הם בני המשפחה Cichlidae המכונה בדרך כלל ציקלידים. הם מאכלסים את הנהרות והנחלים של ליבריה במערב אפריקה.

לזברה טפיליות יש גוף צהוב בהיר או לבן לבן עם פסים שחורים אנכיים מהאזור לעיניהם עד לבסיס סיפורם. הם מכונים גם בשמות של בעלי חיים מפוספסים אחרים כמו צרעת או אמנון נמר. הפסים שלהם ישנו למעשה צל בהתאם למצב הרוח שלהם. הם ישתנו מאור קל לכמעט שחור. הסימנים האנכיים נוטים לדעוך ככל שהדג מתבגר.

זברה אמנון הוא זן גדול יותר של ציקלידים. בדרך כלל הם אורכים עד 16 אינץ '. אקווריום בגודל דומה יהיה צורך אם אתה מתכוון לגדל אותם. מיכל 75 ליטר הוא ההמלצה המינימלית. דגים אלה הם שחיינים ברמה בינונית.

זברות הן אחד החברים האכזריים ביותר במשפחת הציקלידים. הם מתאימים ביותר לטנק מונו-מינים. הם כה טריטוריאליים שלא מומלץ לנסות לגדל אותם בקבוצה. יש לשמור על דגים אלה כדג יחיד או כזוג בלבד. למרות התנהגותם האגרסיבית המולדת הם עדיין פופולריים באופן סביר בקרב בעלי האקווריומים. הסיבה לכך היא שהם יצורים אינטליגנטים מאוד.

הם מודעים מאוד לסביבתם. הם מגיבים לתנועה מחוץ לסביבה הימית שלהם. לעתים קרובות הם חשים שטריטוריהם פולשים על ידי אדם באותו החדר ינסה לתקוף את הפולש דרך הזכוכית. ידוע שהם גם גורמים הרס על מצע האקווריום. מדובר במגדלי מצע ויש להם נטייה לחפור חצץ גם כאשר הם לא נמצאים במעגל ההשרצה. הם ינקו פה מלא חצץ ויריקו אותו במקום אחר ויוצרים גבעות ועמקים קטנים ברצפת האקווריום.

דגים אלה הם גם מאוד ארוכים. הם יחיו בממוצע 10 שנים וידוע שהם חיים עד 15.

טמפרטורת המים צריכה להיות בין 74-78 מעלות צלזיוס עם pH מעט אלקליין.

הם אוכלי כל, אז ספקו להם מזון בשרי וגם צמחי.

ניתן להאכיל את טילאפיה צעירה עם פתיתי דגים טרופיים, כדורי ציקלידים, מזון קפוא או מיובש בהקפאה. הם גם מלח שרימפס, טוביפקס ותולעי דם. כאשר הם גדלים תוכלו להאכיל אותם בשרימפסים קטנים, צרצרים ותולעי אדמה. Tilapias הם לא אוכלים בררנים. הם יאכלו את הירקות שלהם. למעשה יש להם זיקה לירקות מולבנים כמו חסה, קישואים ואפילו ברוקולי. פשוט זרקו את הירק שבחרתם בסיר מים רותחים למשך 15-20 שניות, הסירו את הירקות והניחו להתקרר. אל תצפה להחזיק צמחים חיים עם תלפיה. אם יש להם טעם של הצמח הם יאכלו אותו. אם לא, הם מסוגלים לחפור את זה. בגלל גודלם הם גם מייצרים פסולת רבה. יש צורך בשינויים תכופים במים על מנת לשמור על בריאותם.

גברים ונקבות זהים כמעט. אז אולי לא תוכל להבדיל ביניהם עד שהם ישרצו.

גידול אמנון

כפי שצוין קודם, זברות הן שרצים מצע. הם נוטים להזדווג באופן פרטי, כך שתרצה לספק להם עציצים הפוכים או צורה אחרת של מערה מלאכותית. עלייה קלה בטמפרטורת המים מעידה על עונת ההשרצה ועלולה לגרום להם להשריץ.

בדרך כלל הם יחפרו חור במצע כדי להפקיד את הביצים שלהם. עם זאת ידוע שהם מטילים את ביציהם על גג תא ההזדווגות. בדרך כלל שני ההורים דואגים לצעירים. למרות שהשרצה עלולה לעורר אגרסיביות אצל הזכר. אם זה קורה הסר את הזכר ואפשר לנקבה לטפל בביציה.

מטגנים בדרך כלל בוקעים תוך 4-5 ימים ויהפכו לשחייה חופשית בעוד 5 או 6. ניתן להאכיל מטגנים עם שרימפס מלוחים שזה עתה בקעו, מזון מטוגן נוזלי או אבקתי שנוסח לשכבות ביצה.Source by Stephen J Broy

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved