www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

ייעוץ מועיל לטיפול בחתולים בכירים

/
/
/
44 Views

במוקדם או במאוחר, החתול האהוב שלך יתחיל להזדקן ולחוות שינויים פיזיים. זה קורה בדרך כלל בין גיל שבע לעשר. עם זאת, חלקם ברי מזל מספיק כדי למנוע את השינויים הגדולים עד גיל 12 לערך. בכל פעם שהזמן מגיע לבסוף, תצטרך לבצע כמה שינויים באופן הטיפול בחיית המחמד שלך. המשך לקרוא לקבלת עצות שימושיות לטיפול בחתולים זקנים.

רוב הבעלים לוקחים את החתולים שלהם לווטרינר לבדיקה שנתית. חתולים מבוגרים צריכים לראות את הווטרינר לעיתים קרובות יותר מאשר עמיתיהם הצעירים מאחר והסיכון לבעיות גדל. עדיף לקבוע בחינת בריאות כל חצי שנה.

יהיה עליך גם לשנות את מה שאתה מאכיל את החתול הקשיש שלך. קשישים שהופכים פחות פעילים אך עדיין ניזונים מאותה כמות קלוריות, יתקבלו ככל הנראה בעודף משקל. השמנת יתר היא בעיה במיוחד עבור קשישים, כך שתזונה שאושרה על ידי וטרינר בהחלט תהיה מסודרת.

כאשר מטפלים בחתולים קשישים, דאגו תמיד שיהיו להם גישה למי שתייה טריים. התייבשות נכנסת ביתר קלות ככל שהחתולים מתקדמים בגיל. האיברים שלהם לא יגיבו טוב מאוד להתייבשות כרונית. הכליות בדרך כלל מעניקות לקשישים את הבעיה הגדולה ביותר, והתייבשות תכופה בהחלט לא תועיל לאיברים חיוניים אלה.

בדיוק כמו אצל בני אדם, דלקת פרקים הופכת לבעיה אצל חתולים מבוגרים. ברגע שדלקת מפרקים מתחילה, החתול שלך לא יהיה פעיל כמו פעם. אל תתפלא אם הוא מפסיק לעלות במדרגות או לקפוץ מעלה לאדן החלון. חתולים מפרקים עשויים אפילו להיתקל בבעיות להיכנס לארגזי המלטה שלהם. אם אתה שם לב שיש לך בעיה עם זה, אתה יכול להתאים אותו על ידי קבלת קופסה קצרה יותר או אפילו לשים מערכת מדרגות לצידה.

טיפול שיניים חשוב לחתולים בכל הגילאים. עבור חתולים מבוגרים זה נהיה חשוב יותר ויותר. הסיכון לחלות במחלות שיניים רק עולה עם הגיל. מחלה זו עלולה לגרום לכאב מספיק כדי למנוע מהחתול לאכול.

החתול שלך עלול גם לאבד את האנרגיה כדי לשמור על עצמו מטופח כראוי. אתה לא רוצה שהוא יפתח מעיל יבש או מלוכלך יתר על המידה. Matting יכול גם להיות בעיה אם יש לך זן ארוך שיער. אתה יכול לעזור לחתול הקשיש שלך לצאת באמצעות צחצוח בעצמך על בסיס יומי, או לפחות כמה פעמים בשבוע.

השינויים המתרחשים אצל החתול הבכיר שלך אינם רק פיזיים. הוא עשוי גם להציג בעיות נפשיות בדומה לבני אדם קשישים. הוא עלול להסתובב מדי פעם או אפילו להיראות מבולבל. יש חתולים שהופכים להיות הרבה יותר קולניים ומיאו יותר מדי לטעמם של בעליהם. כאשר מטפלים בחתולים בכירים, זכור גם שהם עשויים שלא להגיב טוב לשינויים. נסה לשמור על הכל בבית כמו שהם עושים הכי טוב עם שגרות מוכרות.

יש לא מעט מחלות הנפוצות אצל חתולים מבוגרים. יתר לחץ דם, בעיות בכליות, בלוטת התריס וסוכרת הם בין הנפוצים ביותר. סוגים שונים של סרטן שכיחים יותר גם אצל חתולים בגילאים.

עם העלייה בסיכון למחלות אלה, חשוב לעקוב מקרוב אחר החתול שלך אחר שינויים. אם אתה מבחין במשהו יוצא דופן, ייתכן שתרצה לתת לווטרינר לחוות דעתו עליו. בדיקות הנערכות פעמיים בשנה, יש לקוות כי יתפסו מחלות בשלב מוקדם כלשהו, ​​אשר בתקווה יקלו על ההתמודדות.Source by D Swain

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved