www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

כלבים וקנאה

/
/
/
50 Views

במאמר זה תוכלו למצוא מידע נוסף לכל אחת מהקטגוריות הבאות:

כדי להבין קנאה, עלינו להבין רגשות

כשכלב מקנא

סימנים שהכלב שלך מקנא

האם אתה חושב שהכלב שלך הראה אי פעם סימני קנאה?

מה שאנחנו עושים לא בסדר עם כלבים קנאים

מדוע התנהגות אנושית מרגיעה אינה עובדת עבור כלבים

כיצד לנהל קנאת כלבים

עוזר לכלב שלך להסתגל לשינוי קבוע

בניית חבילה מוצקה

כדי להבין קנאה, עלינו להבין רגשות

להבין שקנאה היא רגש משני מכיוון שהיא מורכבת יותר מהרגשות הראשוניים שהם פחד, כעס, גועל נפש, שמחה והפתעה. רגשות ראשוניים הם אוניברסליים ומשותפים בדרך כלל לכל האנשים. רגשות משניים מורכבים יותר מכיוון שהם צריכים להתפתח ברמה מודעת יותר. הם כפופים לנורמות חברתיות פרטניות ותרבותיות, ויכולים לבוא לידי ביטוי בדרכים ייחודיות.

סטנלי קורן, פסיכולוג כלבים מאוניברסיטת קולומביה הבריטית כתב מאמר שהופיע בגיליון הקודם של מגזין הכלב המודרני שכותרתו "קנאה: כלבים והמפלצת ירוקת העין".

במאמר זה הוא מזכיר מדען בשם Friederike Range שערך כמה ניסויים עם כלבים כדי להעריך את רגשותיהם בנוגע לקנאה.

כשכלב מקנא
מחקר הוכיח לאחרונה שכלבים יכולים לחוש קנאה בקרב כלבים אחרים. באמצעות ניסויים החוקרים בחנו שני כלבים בכל מדגם שהיו זה לצד זה וביקשו לבצע את אותו טריק, כאשר רק כלב אחד קיבל פרס.

הכלב האחד שמקבל את תגמול הפינוק מבצע את הטריק בעקביות ועד לסיום המשימה. הכלב השני שלא קיבל את הפינוק, הפסיק לבצע את הטריק לאחר שהיה מודע לכך שהכלב ממש לידו או אותה מקבל תגמול על אותה פעולה.

רגש אמיתי לעומת התנהגות התנהגותית

רבות מהבדיקות הקודמות שנעשו היו כרוכות בבדיקות ותגמולים על בסיס טיפול. זה גרם לי לתהות – האם זה באמת יהיה מבחן אמיתי של רגש? או שמא מדובר באמת בתרגיל אימונים בהתניה אופרנטית – דרך למידה המשתמשת בתגמול ובתוצאה כדי לעורר התנהגות.

סימנים שהכלב שלך מקנא
תוקפנות – נושך, לומד, נוהם על בעל החיים או האדם או החפץ שהכלב מרגיש מאוים עליו

בריחת שתן או צואה– בדרך כלל תאונות פיפי או פיפי פתאומיות ובלתי מוסברות בבית, או באזורים שהכלב הוכשר בעבר שלא ילך. הכלב הקנאי עשוי להשתין או לצעול על פריטים הקשורים למה או למי שגורם לקנאה של כלבכם.

התנהגות דוחקת – הכלב שלך עשוי להגיב דביק ולרצות ממך יותר תשומת לב. הכלב שלך עלול להפריע לך להתקרב למי או מה הסיבה לקנאה. ידוע כי כלבים נקלעים לאמצע חיבוקים, או דוחפים החוצה את החיה האחרת שמלטפת אותה על ידי הבעלים כשהם חשים קנאה. מקובל להרגיש שהכלב שלך מצטופף בך כשהם חשים קנאה.

נסוג – זה ביטוי צייתני יותר לקנאה אצל כלבים מסוימים. יתכן שתבחין כי הכלב שלך מתנהג אדיש, ​​או עוזב את החדר כאשר האובייקט, האדם או החיה הגורמים לרגשות הקנאה קרובים. סוג זה של התנהגות לא מסתגלת עשוי להעביר את זה הלאה ככל שלכלב שלך לוקח זמן להתחמם לשינוי החדש. עם זאת, אם לא שמים לב ומתוקנים בעדינות ומוקדמות זה יכול לגרום לכלבכם לחוש דיכאון.

מה שאנחנו עושים לא בסדר עם כלבים קנאים
בואו נודה בזה – האדם הממוצע עם כלב, אינו מטפל בכלבים מקצועי. יש להם כלב לחברות. הם לא למדו התנהגות כלבים במשך אינספור שעות, ולא הקדישו את הקריירה שלהם לתיקון התנהגות והתנהגות של כלבים. זה לגמרי בסדר, מכיוון שאנשים רבים שאינם מקצועיים עדיין באים לחפש תשובות ותוהים כיצד להשתפר.

לכן כשאדם טיפוסי מרגיש שהכלב שלו מפגין סימני קנאה פוטנציאליים, הם עשויים לחזק בעקיפין את ההתנהגות השלילית. כי כאשר כלב נהיה יותר דוחף לתשומת לב, יותר נצמד, תובעני יותר, כמו בני אדם עם:

לחבק את הכלב

דבר אל הכלב בקול גבוה, דמוי תינוק

תן לכלב יותר תשומת לב מהרגיל

אפשר ליתר קלות בכללים או גבולות שהוקמו כבר

קל לדעת מדוע אנו עושים אחד או את כל הדברים האלה. אנו מוצאים את זה מרגיע כאנשים. אז אנו מניחים שהכלב שלנו ימצא בכך גם נחמה. עם זאת, מבחינה התנהגותית, דברים אלה אינם מנחמים יותר מדי את הכלב, כאשר הם מתפרשים על ידי המוח הכלבי.

מדוע התנהגות אנושית מרגיעה אינה עובדת עבור כלבים

כל הקול ההתרפקות והמרגיע הזה, אם כי מועיל לבני אדם מכיוון שאנחנו יכולים להזדהות עם ההקשר החברתי של בני אדם אחרים ולמעשה להבין את דבריהם.
לכלב אין את המורכבות החברתית הזו או את היכולת לפענח את השפה שלנו.

כיצד לנהל קנאת כלבים

חושבים שהכלב שלכם אולי מציג זמרים של קנאים? הגיע הזמן לחשוב באמת על גישת הטיפול שלך. אם אתה רק מנסה לרומם את כלביך בהתנהגויות קנאה חדשות ככל שהם מתעוררים אינך מתייחס לבעיית הליבה ולא עוזר לך או לכלב שלך להתאמה ארוכת טווח.

אתה רוצה לנסות לנתח את המצב כמיטב יכולתך. מדוע לדעתך הכלב שלך חווה את הרגשות האלה? חיית מחמד חדשה? שותף חדש? תינוק חדש? מצבים מסוימים אינם קבועים. לדוגמא, אתה יושב לחיות מחמד אצל חבר או שכן. הכלב שלך מקנא בחיית המחמד "החדשה" והשונה שאתה מטפל בה באופן זמני. הכלב שלך לא יבין שזה דבר זמני ולא משנה כמה אתה מרגיע אותם. הם יבינו זאת רק בזמן.

במצבים זמניים, אתה רוצה לשמור על לוח הזמנים הנוכחי שכבר יש לך ככל האפשר. נסו לא לתת יותר מדי חיבה או ביטחון לכלב שלכם. במקום לאמת את תחושת הקנאה שלהם על השינוי, אתה רוצה שהם ישימו לב שאתה מקבל את האחריות החדשה. אתה אומר שפת גוף לכלב "אני עדיין אוהב אותך, אתה משנה, אבל אני גם צריך לעשות את האחריות האחרת הזו".

עוזר לכלב שלך להסתגל לשינוי קבוע
אם אתה עומד בפני שינוי קבוע גדול, תצטרך לשקול את לוח הזמנים של הכלב שלך ואיך אתה רוצה לשמור על השגרה. נסה להכין את הכלב שלך אם אתה יכול. והציעו עוד כמה פינוקים נוספים להתנהגות טובה, אך אל תעשה את החיבוק.

אם אינך מצליח לשמור על המינונים החדשים של תשומת לב ומהומה, ואתה מטפטף עם כל הפינוקים, החיבוקים והנשיקות תוך שלושה ימים, תחבל לך בכוונתך להקל על הכלבים שלך בהתמודדות עם שינוי החיים הזה.

הפוך את השינויים לניהול ועקבי ועדיין לספק חיבה.

הכן את הכלב שלך במידת האפשר – חיית מחמד משפחתית או תינוק חדש? הביאו הביתה פריטים שחיית המחמד או התינוק השתמשו בהם, לא שטפו ואפשרו לכלבכם להריח את הבגדים, הבד או פריטים אחרים. מאשר למקם את הפריטים או הבגדים באזור ההגעה החדשה עם "משלה", מיטת חיית המחמד החדשה או עריסת התינוקות החדשה.

תאכיל את הכלב שלך – כמה שיותר לפי לוח הזמנים כמו בעבר. זה עוזר להראות עקביות ומקל על לחץ וחרדה עבור הכלב שלך, כי הכלב שלך יידע שהישרדותם תישמר

תלך עם הכלב שלך – כמה שיותר לפי לוח הזמנים כמו בעבר. שוב, עוזר בעקביות כך שכלבך יכול להסתגל באמצעות השינויים החדשים

מצא זמן לבלות– עם הכלב שלך זה סביר. אל תעשה את זה יותר מדי. אל תחליק את הכלב שלך. הפוך את לוח הזמנים החדש שלך למציאותי. הראה לכלב שלך מה הציפייה שלך. תן לכלב שלך 10 דקות נוספות ביום כדי להירגע איתך או לשחק משחק מקורה נמוך. בילוי אחד עם אחד עם כלבך מראה לכלב שאתה עדיין אוהב אותו או אותה ועדיין רוצה לטפל בו או בה.

תשמור על עצמך מה שלא תחליט לקראת לוח הזמנים, קח לעצמך זמן – מדי יום. אל תשרוף את עצמך. הטיפול בחיית מחמד חדשה או תינוק חדש לוקח המון זמן משלך. משאיר לעצמך הרבה פחות זמן. אז אתה צריך לפנות זמן לעצמך להיטען. אתה יכול לעשות הכי טוב לדאוג לאחרים כשדאגת גם לעצמך!

בניית חבילה מוצקה
כשאתה וכלבך חווים שינויים קטנים וגדולים ביחד ומסתגלים באמצעות השינויים, אתה מחזק את החפיסה שלך הרבה יותר. הישאר בקורס ותן לאתגרים להיות זיכרון בלבד בזמן שאתה נהנה מההווה ואחרים מצפה לעוד הרבה זמנים טובים יותר.Source by Yuliss Saint Pierre

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved