www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

כלבים יכולים לחתום – שיטת פריצת דרך ללמד את כלבכם לתקשר – מאת שון סניכל

/
/
/
15 Views

האם רצית אי פעם לשבת ולנהל שיחה עם הכלב שלך? או פשוט שאל את השוט שלך "למה אתה נובח?" ובכן, זה יכול להיות אפשרי על פי שון סנצ'ל. בספרה "כלבים יכולים לחתום גם" היא מציגה שיטה לתקשר עם כלבייך – מערכת מחוות שהיא מכנה "K9Signs" שתאפשר לכלב שלך "לדבר" איתך. המטרה היא ללמד כלבים להשתמש בשפת הסימנים הזו כדי לבקש דברים, לשאול או לענות על שאלות ולהגיב לפקודות או להערות שלך.

סניכל הקימה "אקדמיה" (מרכז בעלי החיים) שם עובדים כל יום עם כלבים ובעלי חיים אחרים כדי לראות בדיוק מה הגבולות שלהם כ"לומדי שפה ". המחבר מדגיש כי ככל הנראה יעברו שנים עד שניתן יהיה להסיק מסקנות מוגדרות ביחס ליכולתם של בעלי חיים שאינם פרימאטים לתקשר איתנו, אך היא מציעה מספר דוגמאות למה שהשיגה בעבודה עם חיות המחמד שלה.

דוגמה אחת קשורה לכלבה צ'אל שהיא עובדת איתה כמה שנים. צ'אל נכנסה לחדר בו סניכל שוחחה עם חברה והקישה במגירת אחסון באפה, ואז הרימה את רגלה הקדמית הימנית שהיא K9Sign לאובייקט. כשסניכל הכין את השלט "מה?", ח'ל הרימה את רגלה הקדמית הימנית והניפה אותה מעט, השלט ל"מפתחות ". המחבר פתח את המגירה והיה המפתח לשער החצר; חאל מיד רץ אל השער והמתין לסניכל שיפתח לה אותו.

ייתכן שהסיפור הזה לא נראה כל כך חריג או מעניין; אחרי הכל היה לי קולי גבול שהוריה רועים בקר וכבשים והצלחתי להגיב למגוון רחב של אותות יד וקול. ההבדל העיקרי הוא שבמקרה של חאל היא לא רק מגיבה לסימנים שונים, היא מציעה שלטי כלבים משלה. אם חשבתם שלאסי מבריק, דמיינו כלב עדר שיכול להגיע אליכם ולחתום "טלה שנתפס מתחת לענף בבקע שם; חתול בר מתגנב אליה – מהרו". זה החלק המרתק של K9Signs; לא רק את היכולת לתקשר אלא את מורכבות המידע שניתן להחליף בכמה סימנים בלבד.

אימון K9Signs, כפי שמציין סניכל, שונה במהותו מאימון ציות. זה קורא לעודד את הכלב שלך להראות התנהגות יצירתית ולא ציות. יש לדרוש מהכלב שלך ליזום תקשורת ולהגיש בקשות ולא רק לענות לפקודות. שיחה מרמזת על מתן וקח, שיטת תקשורת דו צדדית ומשמעות הדבר היא שכלבך צריך להרגיש חופשי "לדבר בחזרה".

אולי הדבר החשוב ביותר שיש לזכור באימון K9Sign הוא להפוך את החתימה למהנה. אם ברור שהכלב שלך מתקשה להבין מה אתה עושה ונראה שהוא מתוסכל או מאבד עניין, גבה ונסה לפרק את השיעור לשלבים פשוטים יותר ולתגמל את ההישג של כל צעד קטן יותר. או חזור למשהו שהכלב שלך כבר למד ונהנה ממנו (כמו לשחק עם צעצוע אהוב) והכין את הסימן הזה. בהמשך תוכלו לחזור לעבוד על השלט החדש. Senechal מדגיש כל הזמן את החשיבות של סבלנות, תגמולים ושלבים איטיים וקלים בהוראת K9Signs.

אני לא בטוח שתהיה לי סבלנות לאילוף K9Sign ובאמת, כמו רוב הכלבים, השניים שלי כבר מתקשרים איתי בלי לחתום על בעלי חיים. למשל המעבדה שלי תנבח ותודיע לי אם מישהו יגיע לדלת הכניסה. אבל אם הוא ואני נוכל להשתמש ב- K9Signs, מי יודע – אולי הוא יכול להגיד לי "פט בדלת הכניסה, יש פיצה" או "שני גברים מוזרים בדלת הכניסה, מריחים ידידותיים". או במקום פשוט להסתובב בחוסר מנוחה, אולי הרוטוויילר שלנו יכול לומר לי "תרגיש רע – צריך לצאת לאכול דשא". זה ידרוש הרבה זמן וסבלנות, אבל אולי באחד מהימים האלה אעזור לאומץ לנסות את K9Signs (ואגלה מה הכלבים שלי באמת חושבים).

אם אתה מעוניין ללמוד עוד על מערכת K9Signs של שון סניכל או על שיטת החתימה שלה על בעלי חיים באופן כללי, ספריה "AnimalSigns To You" ו- "Dogs Can Sign Too", שניהם זמינים בכתובת: http://www.amazon.com.Source by Paul Love

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved