www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

כלבים מבוגרים: עובדות וטיפים פשוטים לגבי כלבים ושנות זהב

/
/
/
58 Views

בין ההיבטים השונים בחיים שכולנו שותפים לעניין ההזדקנות. כולנו מתבגרים מיום ליום, אך זה לא צריך להיחשב כעניין שלילי. כמובן, הדבר תקף גם לכלב האהוב שלכם.

מחקר הוכיח כי כלב שמתאגד היטב עם הגדרות וסביבות שונות כשהוא צעיר יותר, יהיה בעל מוח גדול יותר כשהוא בוגר יותר. אם לכלב יש מוח גדול יותר, זה מצביע על כך שיהיה גם מספר גבוה יותר של תאים, בהשוואה לכלב שמקבל פחות או פחות תשומת לב.

כלב שקיבל יותר אילוף, פתרון בעיות ותשומת לב יוכל להבין דברים מהר יותר בהשוואה לכלב שלא קיבל כמעט אף אחד מהדברים האלה. בנוסף, כלב שחווה את כל הטיפול הזה במהלך חייו בהחלט לא יפסיק ללמוד בגיל מבוגר.

מה האינדיקציות של זקנה?

כמובן, ישנם הרבה רמזים בולטים שאתה הולך להכיר ככל שהכלב שלך מתבגר, לא מעט מהם יעלו על דעתנו גם כאשר אנו מתבגרים.

מתבגר וניידות

בין הרמזים שתזהה הוא שתנועות הכלב שלך יהיו איטיות משמעותית לזו של ימיו הצעירים. יתכן שתגלה שהוא יתחיל לגנוח כשהוא נשכב על הרצפה או עומד. אתה צריך להיות זהיר לאינדיקטורים של דלקת פרקים, זה יכול להתפתח בכל מפרק אך לרוב הוא מזוהה ברגליים ובעמוד השדרה.

תבחין כי הכלב שלך יתאפק כשהוא יושב ויהיה לו נוקשות מסוימת. מצב מזג האוויר יכול להחמיר את המצב, כך שאם אתה מאמין שהכלב שלך מציע סימני דלקת פרקים, תצטרך להזמין ביקור כדי לראות את הווטרינר שלך. כיום יש מגוון רחב של מיטות אורטופדיות הזמינות בקלות לכלבים אשר עשויות לספק נוחות ותמיכה רבה יותר לכלבים ככל שהם מזדקנים.

תהליך ההזדקנות והשמיעה

כמעט כל שמיעת הכלב תפחת וכמה כלבים עשויים אפילו להפוך לכבדי שמיעה לחלוטין. אם אתה מגלה שהכלב שלך קשה יותר להתעורר לאחר שהוא ישן או שהוא מופתע כשמישהו ניגש מאחוריו, חוסר שמיעה או בעיות שמיעה אחרות יכולות להיות הסיבה לכך.

לא באמת ניתן לעשות הרבה בגין ליקויי שמיעה, אך מומלץ להביט על הכלב על ידי הווטרינר שלך כדי להשמיט כל מצב בריאותי, כגון זיהום, גדילה או גוף זר בתעלת האוזן .

במקרה שהכלב שלך חווה ירידה בשמיעה, השתתף בכדי להגן עליו מפני סיכונים, כמו כלי רכב וילדים שהוא אולי לא שומע. כלבים אכן לומדים ויתאימו היטב לפקודות בסיסיות כמו לבוא, להישאר ולשבת בעבודה עם אותות ידיים.

זה רעיון נהדר לתרגל את הכלב שלך מוקדם יותר בחיים כדי להבין אותות ידיים בסיסיים.

המראה של כלב מבוגר

ככל שהכלב שלך מתבגר, אתה עלול לגלות שעיני כלבך יציגו אובך שקוף כחלחל באזור האישונים. זו תוצאה טבעית של הזדקנות, והמונח הקליני לכך הוא טרשת עדשה. נראה שהראייה של הכלב לא השתנה.

אם אתה מבחין כי עיני הכלב שלך בסופו של דבר הופכות לבנות ואטומות, זה אולי אינדיקטור לקטרקט, במקרה זה, מומלץ לתאם ביקור אצל הווטרינר שלך כדי לבדוק אותם.

מטפל בשיניים מזדקנות

ככל שכלב מזדקן, אבנית, מחלות חניכיים ואובדן שיניים הם כל הבעיות האפשריות, לכן דאגו לבדוק את שיני הכלב על בסיס קבוע.

אורגני הזדקנות

איברי גופו של הכלב, כגון מערכת העיכול, הלב והריאות פחות אמינים. יש כלבים שיכולים לסבול מבריחת שתן בגיל מבוגר.

מראה חיצוני

כמעט כל הכלבים כאשר הם מתבגרים יתחילו להאפיר על הפנים ועל הלוע. מספר כלבים יהפכו לאפורים בגיל שנתיים, אך עיקר הכלבים יתחילו להאפיר בסביבות גיל 5-6 שנים.

האם על הכלב שלי עדיין להתאמן?

לא משנה באיזה גיל הכלב שלך, פעילות גופנית היא חלק מהותי בשגרה היומיומית של כל כלב, כך שאתה באמת צריך להמשיך לקחת את הכלב שלך לטיולים רגילים (אלא אם כן יש סיבה פיזית שמונעת מלהתאמן על הכלב שלך) . אתה צריך להמשיך לשחק משחקים עם הכלב שלך מדי יום, כי זה יעזור לעסוק במוח שלהם נפשית.

זכור בכל זאת שהכלב שלך פשוט לא בריא וצעיר כמו פעם, ולכן רמזים לאימון לא יתבצעו באותה מידה כמו פעם.

איך אני יכול לוודא שהכלב שלי נוח בשנים המתקדמות יותר שלהם?

נוחות: מציעים מזרן נוח ללא רבב, הרבה חנויות לאספקת חיות מחמד מציעות כעת מיטות אורטופדיות שמטרתן להבטיח מנוחה נוחה לכלבכם.

תוכנית דיאטת כלבים בוגרת יותר: לספק מי שתייה נקיים מדי יום ותזונה בריאה ומתאימה לגיל.

ציפיות בסיסיות:

אל תצפו ליותר מדי מהכלב המבוגר שלכם, אולי הוא באמת ירצה לרוץ ולשחק פריסבי כמו בימיו הצעירים בהרבה, אבל ללכת לאט – חום, דלקת פרקים, ניוון שרירים הקשור לגיל, והשפעות שונות אחרות הקשורות לגיל יכולות לקחת את אַגרָה.

הרגיעי הסחות:

כלבי חיות מחמד מבוגרים יכולים להדהים בקלות צעירים, רעשים חזקים וטלטלה כללית או שהם מפחדים ככל שהם מתבגרים. בעיות כמו דלקת פרקים עלולות לגרום לכלב לפחד להיפגע מתנועות פתאומיות של בנים ובנות או שדרכו עליו.

אהבה וחיבה:

המשך לקיים אינטראקציה וליהנות עם הכלב שלך זמן רב ככל האפשר, גם אם הם מזדקנים לא מציע שהם כבר לא מהנים להיות בסביבה.Source by Peter Jee

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved