www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

מדוע חתולים אוכלים דשא?

/
/
/
18 Views

במאמץ להיות בעלי חיות המחמד הטובים ביותר שאנו יכולים, אנו מנסים לפעמים למנוע מחיות המחמד שלנו לעשות דברים שלדעתנו עלולים להזיק להם, או שאינם הגיוניים לנו. דוגמה אחת לכך היא כשאנחנו רואים את החתול שלנו אוכל דשא, שלעתים קרובות אחריו הם מקיאים אותו זמן קצר לאחר מכן. לפני שביצעו חתולים, הם רעו על דשא בטבע. זו למעשה התנהגות רגילה של החתול שלך, ומשהו שהם עושים מתוך מטרה מסוימת בראש, אז אנחנו צריכים לאפשר לזה לקרות.

מדוע חתול אוכל דשא? ישנן כמה סיבות שחתולים עושים זאת. אנשים רבים חושבים שאכילת הדשא תגרום לחתול שלהם לחלות או להרגיז את הבטן. למרות שזה אולי נראה שזה המקרה, ההפך הוא הנכון. מכיוון שחתול אינו מסוגל להפריד בין פרווה לשיער לבשר או לעצמות, עליהם לצרוך את כל מה שהם הולכים לאכול בכל צורתו. לאחר האכילה, מערכת העיכול שלהם תעבד את מה שהיא יכולה, אך יש להסיר את השיער והפרווה, שלא יעברו במעיים. אכילת דשא גורמת לקיבה של החתול שלך להתכווץ ולגרש את כל התכולה שאינה ניתנת לעיכול ביסודיות ועוברת בבטחה במעיים מבלי לגרום לחסימה מסוכנת ואף קטלנית.

כל מי שיש לו חתול מכיר את אינספור כדורי השיער שהחתול שלהם מקיא על בסיס קבוע. זה נורמלי שחתולים יורקים כדור שיער, ולמעשה, אם זה מפסיק, והחתול שלך מתחיל לסרב לאכול או נראה שהוא סובל מכאבים, ייתכן כי כדור שיער עשוי לעבור למערכת העיכול וגורם חֲסִימָה. אם אתה חושב שזה קרה, ודא שאתה פונה מיד לווטרינר שלך כדי למנוע השלכות חמורות.

למרות שזה בסדר שהחתול שלך מכרסם דשא, אתה צריך לוודא שהם לא מכרסמים בצמחים אחרים, מכיוון שזה לא משרת את אותה מטרה כמו דשא, ויש צמחים רעילים לבעלי חיים. מערכת העיכול של חתול אינה מייצרת אנזימים הדרושים לפירוק צמחים לצורה שתעבור במעיים שלהם. גם אם עיבדתם ירקות או צמחים לעיסה, כך שיעברו במעיים של החתול בצורה חלקה, מערכת העיכול שלהם לא תעבד שום חלק ממנה. תערובת הצמחים או הירקות תגורש מגוף החתול שלך מבלי שיופק ממנו שום דבר. זה לא מזיק לחתול שלך כתהליך; עם זאת, אם נצרך גם מזון לעיכול ומעורבב עם תוכן זה, החתול שלך יסבול מעיכול וכאבי בטן, וכתוצאה מכך השלכות חמורות יותר.

מכיוון שאכילת דשא היא התנהגות טבעית אצל חתולים, הם ינסו לאכול את צמחי הבית שלך, אם יש כאלה. זה מסוכן, מכיוון שכמה צמחי בית רעילים, ויגרמו לחתול שלך להיות חולה, ואף עלול להיות קטלני. מכיוון שאכילת דשא למעשה מועילה לחתולים (כדי לשמור על מעיים נקיים מפרווה ושיער לא רצויים), מומלץ לוודא שאתה מספק אספקה ​​קבועה של עשב בעציץ בכדי לנשנש; במיוחד חתולי פנים שאין להם גישה לאספקה ​​קבועה, כמו חתולי חוץ. זה לא רק ישמש את המטרה לעזור לו להתעורר מחדש במה שקיבתו לא יכולה להתמודד עם, אלא גם יעזור לו להרתיע אותו מעציצי הבית שלך, אפילו לא רעילים.

לבעלי חתולים שעשויים להיות מודאגים מכך שהחתול שלהם אוכל דשא, יש לזכור כי לצד היתרון של ניקוי הקיבה, הדשא אכן מחזיק כמות ניכרת של לחות, כמה מינרלי קורט מועילים וכמויות קטנות של ויטמינים A ו- D. כלורופיל הוא נמצא גם בדשא, אשר הוכח כתרופה טבעית לכאבים, כיבים ואנמיה. למרות שחתולים אוכלים דשא בעיקר כדי לרוקן את הבטן מחומר בלתי ניתן לעיכול, יש סיבה שנייה שהם עשויים לעשות זאת, וזאת פשוט משום שהם נהנים מטעם הדשא, שלחתול עשוי להיראות טעים מאוד.Source by Charles Nebenzahl

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved