www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

מדוע כלבים מנסים להזדווג עם הרגל שלך?

/
/
/
62 Views

אנשים רבים חוו את הרגע המביך בו כלב הזכר של מארחם שלף לפתע את רגליו הקדמיות סביב רגלם והחל להניע דחיפות אגן נמרצות.

מדוע הכלבים הללו מתחילים בפעילות כה בלתי מתפשרת?

התשובה היא שכלבים עוברים שלב חיברות מיוחד כאשר הם גורים, ובמהלכם הם מבססים את זהותם. תקופה קריטית זו נמשכת מגיל ארבעה עד שתים עשרה שבועות, וכל מין שחולק איתם את הזמן הזה בסמיכות קרובה וידידותית הופך למין שלהם. בכל כלבי המחמד ישנם תמיד שני מינים בשלב קריטי זה של התבגרות – כלבים ובני אדם. כתוצאה מכך הם הופכים ל'כלאיים נפשיים ', המחוברים בעוצמה לשני המינים. במשך שארית חייהם הם נשארים בנינוחות בחברה הכלבית והאנושית. בני משפחתם האנושית משמשים מספיק טוב כ"חבילה "מאומצת. בני אדם חולקים את האוכל שלהם, חולקים את המאורה שלהם, יוצאים לסייר ביחד בשטח, משחקים יחד, מתמכרים לטיפוח חברתי קטן, עורכים את טקסי הברכה הנדרשים ובדרך כלל מתנהגים בתפקיד בני לוויה של כלבים בעדינות.

חברת הכלבים והחברה האנושית מתאימים טוב. רק כאשר מדובר במין, הקשר מתפרק.

למרבה המזל, יש כמה תגובות מולדות חזקות המעורבות במשיכה מינית של כלבים, אשר בדרך כלל משמשות להחזקת כלבים בכיוון הנכון. מכיוון שבני אדם אינם בעלי ניחוח אירוטי מיוחד של הכלב, הם בדרך כלל אינם מעוררים את התגובות המיניות של הכלבים הזכרים המשתפים את בתיהם. מבחינת הכלבים, אנשים הם פשוט 'חברים בחפיסה שלהם שמעולם אינם במצב מיני'.

הכל צריך להיות בסדר, אך למרבה הצער עבור רוב הכלבים הזכרים, מפגשים עם כלבות בחום הם אירועים נדירים באופן חריג בחייהם המבויתים. מצטברת רמה של תסכול מיני בו אפילו החתול המשפחתי מתחיל להראות מושך. בשלב זה כלב סוער ינסה לעלות כמעט כל דבר שיישאר דומם מספיק זמן, כולל חתולים, כלבים זכרים אחרים, כריות ורגליים אנושיות.

רגליים אנושיות מושכות מכיוון שהן קלות לאחיזה. הבחירה ברגל במקום בחלק מתאים יותר באנטומיה האנושית נובעת פשוט מהצורה המביכה, הלא-סתירה של בני האדם. הם גדולים מדי וגבוהים מדי, מה שהופך את הרגל לאזור היחיד הנגיש ביותר לצורך התקדמות מינית אחרונה.

התגובה הנכונה לכלב שסוגר רגליים היא חמלה ולא כעס. אנחנו, ככלות הכל, אנחנו שגינו כלבים כאלה לקיום פרישות חריג. דחייה מנומסת של התקדמותם היא כל מה שצריך, לא העונש הזועם שלעתים מתקבל.

ההערה על עניין הכלב בחתול המשפחתי לא נועדה להיות מבולבלת. יש כלבים מתוסכלים מינית שמנסים להזדווג עם חתולים, אך זה קורה רק כאשר בעלי החיים המודאגים גדלו יחד כגורים וחתלתולים. מערכת יחסים קרובה עם חתולים צעירים בשלב הקריטי של התפתחות הגור פשוט מוסיפה חתולים לקטגוריה של 'המין שלי' במוח הכלבים.

גור ששיחק איתו:

(א) גורים אחרים במלטה שלה,

(ב) החתלתול המשפחתי, ו

(ג) לבעליה האנושיים, בשלב החיברות של ארבעה עד שתים עשרה שבועות, יהיה קשר משולש שיימשך כל החיים.

לתהליך ההתקשרות הזה יש צד אחר של המטבע. היעדרו של מין בתקופת הסוציאליזציה בהתפתחות הגור יביא לכך שזה יהיה דבר אוטומטי שיש להימנע ממנו בהמשך. זה חל אפילו על המין האמיתי של הגור עצמו. אם גור זעיר נלקח מאימו לנגד עיניו ואוזניו פקוחות – נניח, כאשר הוא בן שבוע בלבד – וגודל בידיים בבידוד, הוא ייקשר באופן מסיבי לבני אדם אך תמיד יהיה ביישן עם כלבים אחרים. בשלב מאוחר יותר בחיים. לכן זו טעות גדולה להוציא גור ממשפחתו מוקדם מדי. אם יש אסון, כאשר האם גוססת ורק גור אחד שורד, למשל, חשוב לנסות שיהיו גורים או כלבים אחרים סביב הצעיר כשהוא מגודל ביד, כך שהוא מתרגל ל חברה מסוגה משלה בתקופת הצמיחה הקריטית שלה.

אם גור נותר בחברת משפחת כלבים משלו אך מתרחק לחלוטין מבני האדם עד גיל 12 שנים, הוא לעולם לא יהפוך לאילוף וידידותי עם אנשים בשלב מאוחר יותר. גורים שגדלו בשדה בחוות ניסויים, שבה לא היה להם קשר הדוק עם אנשים עד שהמלטה הייתה בת ארבעה עשר שבועות, היו למעשה כמו חיות בר.

הרעיון שהכלב הביתי הוא באופן כלשהו בעל חיים 'מאולף גנטית' אינו נכון. גם ההצעה לפיה זאבים הם 'פראיים' ובלתי ניתנים לבלתי ניתנים לאיגום מכלבים אינה נכונה. גור זאב שנלקח בשלב צעיר מספיק של התפתחות הופך לבן זוג ידידותי להפליא, עד כדי כך שרוב האנשים, כשרואים אחד נלקח לטיול על צווארון ועופרת, היו מדמיינים שזה סתם עוד כלב גדול. ואכן, באחת הפעמים נלקח זאב בוגר מאולף מאנגליה לארצות הברית על המלכה אליזבת, שנרשם כאלזס, מבלי לעורר שום תגובה. הוא זכה לטיול יומי סביב הסיפון ונטף בעליצות על ידי נוסעים ואנשי צוות, שהיו נחרדים אילו ידעו את זהותו האמיתית.Source by Kathy Davison

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved