www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

מה עושה חתולים שונים מבעלי חיים אחרים

/
/
/
19 Views

יש הרבה הבדלים בין חתולים לבעלי חיים אחרים. לכל החתולים, החל מחתולי בר גדולים וכלה בחתולים קטנים ביתיים, תכונות משותפות. מדענים טוענים שמיני החתולים התפתחו לפני כ -40 מיליון שנה מבעלי חיים דומים לסמורים. לשם השוואה, זיקפה אנושית, האדם הראשון, התפתחה לפני כ -1,8 מיליון שנה.

החתולים המבויתים הראשונים מיוחסים לאנשים מצרים מוקדמים שהתגוררו באזור מצרים עילית בנילוס. חתולי הבית הראשונים הללו הוערכו משום שרדפו והרגו מכרסמים ונחשים קטנים. חיות מזיקים אלה פגעו ללא הרף בתבואה שהייתה מקור המזון העיקרי של המצרים. חתולים היו דרך יעילה עבורם להתמודד עם מזיקים אלה, ולכן אנשים שמרו עליהם.

כשבני אדם וחתולים הכירו והפחד שלהם נעלם, התפתח מערכת יחסים חזקה וקרובה יותר ביניהם. העם המצרי נדהם מזריזות החתול, מיכולותיהם הפיזיות והציד. בצד השני חתולים נהנו ממקלט בטוח וקיבלו אוכל מאנשים. בנוסף, המצרים הוקסמו מיכולתו של החתול לראות מתי חושך ולהימלט מגמישות מסכנות. התנהגותם האדישה האופיינית של חתולים תרמה אף היא למעמדם הרם.

המיקום הגבוה של החתולים אפשר להם לנסוע במעלה נהר הנילוס באוניות תבואה. נוכחותם על ספינות הבטיחה את ההגנה על התבואה מפני בעלי חיים כמו עכברים, חולדות ומכרסמים קטנים אחרים. בתנאים נוחים אלה, חתולים התרבו והתפשטו וחשבו על כל אזור הנילוס.

יכולותיהם וערכיהם של חתולים אפשרו להם להעלות את חברי המלוכה. עד מהרה היה זה בלתי חוקי לפגוע ולהמית חתולים. אנשים מצרים החלו לקרוא לחתולים מאו כיוון שמילה זו דומה לצליל מיאו. בהמשך הוחלף שם זה במילה אורצ'ט. אלת חתולים המכונה פשט (בדומה לחתול וכוס) נוצרה במהרה והמצרים סגדו לה. השמות המודרניים לחתולים בהם אנו משתמשים כיום פותחו מהשמות המצריים הישנים.

הרומאים המשיכו בביות החתולים מכיוון שהם העריכו גם חתולים בזכות יכולותיהם לצוד. זה איפשר לחתולים להתפשט ברחבי האימפריה הרומית. נפילת רומא סימנה את תחילתה של תקופה ממש קשה לחתולים. חתולים, ובמיוחד שחורים, נחשבו ליצירות מרושעות והיו קשורים לכישוף. לפיכך, הם נרדפו ונהרגו.

על פי היסטוריונים חתולים היו מבויתים כל כך מהר בגלל יכולתם לסלק מזיקים, גמישותם הגופנית והתנהגותם המיוחדת. בדרך כלל, חתולים הם עצמאיים לחלוטין אך הם יכולים גם לחיות במשפחות וקבוצות. בעוד שכלבים צריכים להיות עם אנשים ודורשים תשומת לב מאנשים, חתולים יכולים לעשות זאת לבד. חתולים הם בעלי חיים שלא זקוקים לקרבה רגשית או לאישור מיוחד.

החתולים שאנו מכירים כיום וחיות מחמד הם בעלי מאפיינים של אבותיהם הקדומים. יש אנשים שלא אוהבים התנהגות חתולית ומעדיפים חיות מחמד לכלבים. אבל יש אנשים שמעריכים בדיוק את עצמאות החתול והתנהגותם, ושמחים שיש להם חיית מחמד כזו בבית. בעלי חתולים ובעלי כלבים שונים לחלוטין באינדיבידואליות שלהם מכיוון שהם מעריכים שונה לפי מאפיינים.

לא קל להכשיר חתולים אבל זה באמת אפשרי. יש מופעי חתולים שבהם ניתן לראות טריקים מדהימים המבוצעים על ידי חתולים. אתה יכול לאמן את החתלתול שלך לעקוב אחר פקודות בסיסיות ולבוא כשנקרא בשמו. מומחים רבים מאמינים כי ניתן להכשיר חתולים אם הם רוצים לעשות זאת ובעלי חתולים אינם יכולים לגרום לחיות המחמד שלהם לעשות משהו בניגוד לרצונם.

הבדל נוסף בין חתולים לבעלי חיים אחרים הם הזריזות, האיזון והחוזק שלהם. החתולים יכולים לקפוץ פי שלושה מגובהם – דבר שאנחנו בני האדם לא יכולים לעשות. אולי שמעת את האמרה הישנה שלחתול יש תשעה חיים. אמירה זו באה מיכולתו של החתול להימנע מנזקים פיזיים שונים. לכן, אין זה מפתיע שלעתים קרובות חתולים מסוגלים להימלט מאסונות שונים ללא פגע.

חתולים ייחודיים בגלל יכולתם לראות בלילה, כוחם הגופני וגמישותם ונכותם. למעשה, חתולים לא מעמידים פנים שלא אכפת להם. האמת היא שבאמת לא אכפת להם. אולי אתה לא אוהב התנהגות אדישה כזו, אבל גם לחתולים לא אכפת מזה, אז כדאי שתקבל את זה.Source by Banko Stoianov

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved