www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

עובדות מעניינות על זוחלים שעליך לדעת

/
/
/
44 Views

מה הופך אותו לזוחל?

ישנם אינספור מינים וזנים של זוחלים ברחבי העולם. למרות שיש הבדלים רבים, זוחלים חולקים כמה תכונות נפוצות.

בתור התחלה, הם משתמשים בריאות לנשימה. לטאות עשויות לנשום באמצעות אותם שרירים שבהם הם משתמשים כדי לרוץ ולתנינים יש דיאפרגמה גמישה יותר, אך בסך הכל, לזוחלים יש ריאות מתקדמות יותר מדו-חיים, אך לא מעודנים כמו יונקים. לזוחלים יש גם קשקשים העשויים מחלבון קרטין. מאזניים מספקים הגנה מפני טורפים, מסייעים בשימור מים ויכולים למלא תפקיד בחיזור ובעימותים טריטוריאליים. זוחלים אינם בעלי החיים היחידים שיש להם קשקשים, אך זהו מאפיין נפוץ בקרב כל הזוחלים.

מאפיין נוסף הוא שכולם בעלי חוליות ארבע רגליים (או צאצאים מבעלי חיים בעלי ארבע גפיים, כמו נחשים). זוהי תכונה משותפת נוספת עם סוגים אחרים של בעלי חיים, דבר המצביע על כך שזוחלים הם דרך אמצעית אבולוציונית בין דו-חיים ליונקים. לרוב, זוחלים נקבות מטילים ביצים אך זה לא בלעדי לכל הזוחלים. ישנם כמה מינים המפתחים את צעיריהם בגופם ויולדים צעירים חיים, כמו הלטאה ויויפרוס והעפר.

זוחלים ידועים במטבוליזם בדם קר. אם ראית אי פעם זוחל במתחם, אולי שמת לב למנורות ולצורות חום אחרות. הסיבה לכך היא שזמן החום מעלה את חום גופם הפנימי כדי לתת להם את האנרגיה הדרושה להם לפעילות יומיומית.

מהם סוגי הזוחלים השונים?

ניתן לסווג זוחלים לארבע קבוצות עיקריות:

קרוקודיליה

הכוללים 23 מינים שונים של תנינים, קיימנים, גריסים ותנינים.

כפי שאתם אולי יודעים, קרוקודיליה הם בעלי חיים גדולים, חצי-מים ודורסים. הם נמצאים בדרך כלל בשפלה באזורים הטרופיים ובדרך כלל יש חוטם ארוך ושטוח ושיניים קנוניות דמויי יתדות. מינים מסוימים של תנינים נסחרים כחיות מחמד אקזוטיות כשהם צעירים, אך לעיתים קרובות הם ננטשים ככל שהם גדלים ומסוכנים יותר.

סקוומאטה

שהם לטאות ונחשים, ויש להם כמעט 8,000 מינים.

זוחלים אלה משתנים בגודלם (החל משממית ננסית שאורכה פחות מסנטימטר ועד אנקונדה שיכולה להגיע לגובה של יותר מ- 17 מטר). היכולת שלהם להזיז את עצמותיהם המרובעות היא שעוזרת להם לפתוח את הפה מספיק רחב כדי לצרוך טרף גדול יותר. אם אתה חושב להשיג זוחלים למכירה של סיווג זה, הקפד לחקור את הסוג הספציפי שאתה רוצה לקבל כדי לוודא שיש לך את הציוד הדרוש כדי לשמור על בריאותם ומאושרים.

Testudines

המורכב מצבים וצבים ומונה כ -300 מינים.

אלה נחשבים פרימיטיביים מכיוון שהם חלק מהזוחלים הקדומים ביותר בקרבנו. הקליפות שלהם מאפשרות להבדיל אותם בקלות בין זוחלים אחרים והן גם בחירה פופולרית כחיות מחמד זוחלים.

ספנודונטיה

אשר ידועה כקבוצת האחות של ה- Squamata ויש בה רק שני מינים של טואטארות מניו זילנד.

זה ידוע גם בשם Rhynchocephalia, כלומר ראש מקור. יש להם סט שיניים ייחודי המוצג כשתי שורות בלסת העליונה ושורה אחת על הלסת התחתונה. המין היחיד של טואטרה הוא החבר החי היחיד בסדר שפרח לפני כ- 200 מיליון שנה.

אילו זוחלים למכירה הם הטובים ביותר כחיות מחמד?

אם אתה רק מתחיל עם זוחל לחיות מחמד, אתה יכול למצוא כמה זוחלים גדולים למכירה. שממיות יכולות להיות חיית מחמד נהדרת למתחילים מכיוון שהם אינם דורשים טיפול רב. לחץ רב מדי על השממית עלול לגרום לזנב לנשור. דרקון מזוקן יכול גם להכין חיית מחמד נהדרת מכיוון שהם זוחלים קלים במיוחד עם אישיות. הם דורשים בית גידול חם ודי קל לתחזוקה.

לא משנה שתבחרו, ודאו תמיד כי אתם מודעים לצרכיו ולמזגו כדי להבין האם זו בחירה טובה עבורכם או לא.Source by Amir Soleymani

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved