www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

ענבים, אגוזים וכלביכם בריאות – מזונות שעליהם להימנע מפידו

/
/
/
42 Views

"מגו היה לברדור רטריבר גדול ושובב, שלעתים קרובות הכניס את עצמו למצבים דביקים …"

כך מתחיל סיפור בדו"ח האחרון של ה- ASPCA על מזונות שעלולים להיות רעילים לכלבים. מתברר שמגו נכנס למזווה וחטף לעצמו כחצי קילו צימוקים. הוא אכל את כל העניין, כמובן.

ה- ASPCA לעולם לא מזכיר את גורלו של מגו. אבל הם אומרים לנו שכמעט קומץ צימוקים יכול לפגוע בבריאות הכלבים והיה קטלני עבור חלקם. דיטו לענב.

מי ידע?

כשהתבגרתי, התייחסתי לכלבי המשפחה שלנו כאל "המחזור הראשון של מדיח הכלים". הם היטיבו לחכות לתורם לכל מה שהשארנו בצלחותינו, ולא היינו מודאגים מדי מלהציע להם "אוכל לאנשים". מעולם לא עלה בראשנו כי בריאות כלבינו עלולה להיות מושפעת מכמה שאריות שולחן זעירות. מה שהיה בטוח עבורנו, חשבנו, הוא בטוח עבור חיות המחמד שלנו.

מה גם שבכל פעם שאכלתי ענבים אהבתי לתת אחד או שניים לרועה הגרמני שלנו "טיפאני". הענבים תמיד צצו מפיה כשניסתה לנגוס בהם וטיפאני, הספורט הטוב תמיד, סירבה לוותר עד שהיא מעכה כל אחד מהם בכדי להגיש אותו. זה הבטיח לפחות 60 שניות של כיף לא מזיק.

טיפאני גם חיבבה מסטיקים (היא לעסה אותה – עטיפה והכל – אבל לא בלעה אותה!) היה לנו מהסוג חסר הסוכר, שממותק בימים אלה עם קסיליטול.

לא ידעתי שאולי הרעלתי את חיית המחמד המשפחתית שלנו! (עוד על קסיליטול בהמשך).

מדוע ענבים מזיקים?

מבחינת ענבים וצימוקים, איש אינו בטוח מדוע הם מזיקים. אושר כי גם ענבים שגדלו ללא דשנים או חומרי הדברה עלולים להיות רעילים לכלבים. אבל לא לכל כלב, ולא בכל פעם. לא ידוע אם כמויות קטנות שנאכלו לאורך תקופה ארוכה עשויות להשפיע באופן מצטבר.

מה שאנו יודעים הוא שהתוצאה הסופית כמעט בכל המקרים המדווחים של רעילות ענבים או צימוקים היא אי ספיקת כליות חריפה. (המונח "אקוטי" פירושו שהמצב קשה ומופיע במהירות.) בסופו של דבר הכלב אינו יכול לייצר שתן, כלומר אינו יכול לסנן רעלים מהמערכות שלהם – תהליך חיוני לחיים.

במהלך תקופת שנים-עשר החודשים שבהם נחקרו השפעות הענבים, טיפל המרכז לבקרת רעלים בבעלי חיים ASPCA ב -140 מקרים בהם היה כלב אחד או יותר. למעלה משליש מהכלבים פיתחו תסמינים שבין הקאות לאי ספיקת כליות, ושבעה כלבים מתו. ה- ASPCA ביסס את המחקר על מקרים שדווחו, ולכן באופן טבעי יתכנו מקרים בהם בריאות הכלבים אינה מושפעת לחלוטין מאכילת ענבים. אבל עד שהם יודעים את כל העובדות, החברה ממליצה להאכיל ענבים או צימוקים לחיות מחמד בכל כמות שהיא.

גרם של מניעה

אז הכלב שלך פשוט קלע לעצמו קופסת צימוקים גדולה. מה לעשות בעל חיות מחמד?

קו ההגנה הראשון, אם הענבים או הצימוקים נאכלו לאחרונה, הוא לגרום להקאה ולמתן פחם פעיל (הוא סופג רעלים במערכת העיכול). הקאות הן גם הסימן הראשון לכך שהכלב שלך נמצא בבעיה, אז דלג ישר לפחם הפעיל אם כבר הקיא. (בקמצוץ תוכלו להכין פחם פעיל בעצמכם על ידי חרוך חתיכת טוסט עד שהוא מושחר ומתפורר בקלות.) ואז התקשרו מיד לווטרינר.

לא מצליחים להגיע לווטרינר? שִׂיחָה בקרת רעלת ASPCA: 888-426-4435

הווטרינר ישמור על הכלב שלך בנוזלים תוך ורידיים לפחות 48 שעות ויפקח על כימיה בדם מדי יום. עבודת דם רגילה לאחר 3 ימים פירושה בדרך כלל שהכלב שלך נמצא בבהירות.

כמובן לפקוח עין, היא הדרך הטובה ביותר להרחיק את חיית המחמד שלכם מהצרות. כמו ילדים, גם לכלבים (ולחיות מחמד אחרות) יש יכולת להיכנס לרעה כשלא מסתכלים.

זה לא רק הענבים …

ישנם מאכלים אחרים שיש להרחיק מהם את כלבך, וחלקם עשויים להפתיע אותך.

הנה כמה מאכלים אחרים שיכולים להזיק לבריאות הכלבים:

שוקולד

מי יכול לעמוד בפני שוקולד? כמו שזה לא הכלב שלך.

שוקולד מיוצר עם פולי קקאו ופולי קקאו מכילים חומר כימי בשם תיאוברומין, שהוא רעיל לכלבים. לסוגים שונים של שוקולד השפעות שונות על בריאות הכלבים. בשוקולד כהה יש התיאוברומין הגדול ביותר, והוא מגיע ל -450 מ"ג עצום (לעומת 1 מ"ג לשוקולד לבן). אז ביום האהבה, אתה בעצם חביב עם החבר הכי טוב שלך אם אתה אוכל את כל השוקולדים בעצמך!

מאלט קקאו

קליפות שעועית קקאו הם תוצר לוואי של ייצור שוקולד (כך שהפכה אותו לקטגוריה "מזונות") והם פופולאריים כאלץ לציור. בעלי בתים אוהבים את הצבע והריח האטרקטיביים, ואת העובדה שהאלץ מתפרק לדשן אורגני. עם זאת, ישנם כלבים שאוהבים לאכול אותו והוא מכיל תיאוברומין.

מאכלים שומניים

מזונות שומניים קשים לעיכול של הכלב ויכולים למסות יתר על הלבלב, מה שמוביל לדלקת הלבלב. זה יכול לאיים על בריאות הכלבים שלך ועלול להיות קטלני.

אֱגוֹזִים

יש להימנע מאגוזי מקדמיה. למעשה רוב האגוזים אינם טובים לבריאות הכלבים מכיוון שאומרים כי תכולת הפוספורוס הגבוהה שלהם מובילה לאבני שלפוחית ​​השתן.

קַשׁ

מאלץ 'אינו אוכל, אבל יש סוג אחד שמפתה מספיק כדי שכלבים יאכלו. יש כלבים שנמשכים לחיפוי קקאו, ויאכלו אותו בכמויות משתנות. קליפות שעועית הקוקה יכולות להכיל בין 0.2% ל -3% תיאוברומין (הרעלן) כמשוואה ל1-4% בשעועית לא מעובדת.

בצלים

הוכח כי בצל, במיוחד בצל גולמי, גורם לאנמיה המוליטית אצל כלבים. (סטיבן ג'יי אטינגר, DVM ואדוארד סי פילדמן, ספרו של DVM: ספר לימוד לרפואה פנימית וטרינרית כרך 2 עמ '1884.) התרחק גם מאבקת בצל.

תפוחי אדמה

הרעלות תפוחי אדמה בקרב אנשים וכלבים נדירות אך התרחשו. הרעלן, סולנין, נספג בצורה גרועה ונמצא רק בנבטים ירוקים (אלה מופיעים בפקעות החשופות לאור השמש) ובקליפות תפוחי אדמה ירוקות. זה מסביר מדוע אירועים נדירים מתרחשים. שים לב כי פירה מבושל, תפוחי אדמה הם בסדר לבריאות הכלבים, למעשה די מזין ועיכול.

ממתיקים מלאכותיים

קסיליטול משמש כממתיק במוצרים רבים, במיוחד מסטיק וסוכריות ללא סוכר. בליעת כמויות גדולות של מוצרים ממותקים עם קסיליטול עלולה לגרום לירידה פתאומית ברמת הסוכר בדם אצל כלבים, וכתוצאה מכך דיכאון, אובדן תיאום והתקפים. לדברי ד"ר אריק ק. דונאייר, וטרינר יועץ בתחום הטוקסיקולוגיה הקלינית של מרכז בקרת הרעל, "סימנים אלה יכולים להתפתח די מהר, לפעמים פחות מ -30 דקות לאחר בליעת המוצר", קובע ד"ר דונייר, "… לכן חשוב שבעלי חיות המחמד יפנו לטיפול וטרינרי באופן מיידי. "

טורקיה

עור הטורקיה נחשב כיום כגורם ללבלב חריף אצל כלבים, בין היתר בגלל תכולת השומן הגבוהה שלו.

מזונות אחרים המפורטים על ידי ASPCA כמזיקים:

משקאות אלכוהוליים

אבוקדו (החבר "השמן" היחיד ממשפחת הירקות)

קפה (כל סוגי הקפה)

אוכל עובש או מפונק

מלח

בצק שמרים

שום

בשורה התחתונה

הודות לציבור משכיל יותר מדווחים בימינו על פחות הרוגים ממזונות כמו שוקולד. אך חשוב להתעדכן במה שידוע כיום על מזון והשפעותיהם על בריאות הכלבים. ענבים וכיסאות קקאו, למשל, התגלו רק לאחרונה כבעל השפעות מזיקות.

בדוק לעיתים קרובות עם מקורות כמו ה- ASPCA, או הירשם ל"חדשות האף הקר "ונעדכן אותך. (תקבל גם חבורה של דברים מגניבים לכלבים יחד עם ההרשמה שלך בחינם).

כמובן, להיות ערני ולהביא את חיית המחמד שלך לווטרינר מייד יעזור להבטיח תוצאה מאושרת אם יקרה משהו מצער.

הנה לכלבים שלך בריאות ותזונה טובה!Source by Carolyn Schweitzer

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved