www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

ציפורים אוכלות שעווה מוזרה

/
/
/
11 Views

ציפורים אוכלות כל מיני פריטי אוכל, שחלקם מאוד מושכים את הפלטות שלנו, במיוחד דברים כמו פירות יער, אגוזים, תירס, ואולי אפילו דגים, סרטנים, רכיכות וסרטנים. עם זאת, מלבד חובבי הסושי, רובנו מעדיפים סוגי אוכל מאוחרים יותר בפורמט מבושל חלקית לפחות. יש ציפורים שאוכלות דברים שכמעט כולם מוצאים דוחה.

ספק אם אתה מכיר אפילו כמה אנשים שמרווים על בשר נא מכל סוג שהוא או שיש להם תיאבון לחרקים או חסרי חוליות דקים, שלא לדבר על נבלות. בטח שיש הרבה אנשים במילה הזו שאוכלים קטילת דרכים ודברים אחרים נטועים היטב בקטגוריה מוזרים, אבל באופן כללי אנחנו יכולים לגיר את זה עד להבדלים תרבותיים או מוזרויות מבודדות בעולם.

דבר אחד שידוע שאוכלים כמה ציפורים שאנו בני האדם פשוט לא צורכים, לפחות לא כמזון, הוא שעווה. שעווה במובן הטבעי והכללי, מתייחסת למחלקה של תרכובות אורגניות שאינן מסיסות במים, מוצקות ושבירות כאשר הן קרות, מוצקות אך ניתנות לטמיעה בטמפרטורת הסביבה, ואשר נמסות לנוזל צמיג נמוך עם טמפרטורות גבוהות יותר. שעווה מורכבת מחומצות שומן ארוכות שרשרת וקשה מאוד לעיכול של רוב האורגניזמים. מלבד המראה המוגבל שלו בדברים כמו לעיסת מסטיק או לאריזת סוגים מסוימים של גבינות, שעווה היא פשוט לא משהו שאנחנו אוכלים, אלא משהו שמצאנו עבורו כל מיני יישומים מעשיים יצירתיים. תמיד אפשר לסמוך על ציפורים שמתנגדות להיגיון בסיסי או מספקות חריגים מכללים כלליים, ואכילת שעווה אינה יוצאת דופן.

יש למעשה כמה קבוצות של ציפורים שאוכלות בכוונה תחילה ומסוגלות לחילוף שעווה. עופות ים רבים, למשל, כמו עלים ועלי ים, שואבים בעקיפין אנרגיה מהשעווה הנמצאת בסרטנים שהם אוכלים. ואז יש קומץ של עופות יבשתיים, כמו מינים מסוימים וסנונית, הנערים על גרגרי יער שעווה. דרכי העיכול של עופות מוזרים אלה מאופיינים בריכוזים גבוהים יותר של הפרשות של כיס המרה, ריכוזים גדולים יותר של מלח מרה במעיים ושיעור מעבר איטי יחסית של שומנים שנרכשו ממוצרי מזון. ישנן גם עדויות לכך שציפורים אלו דומות למגדירים, כמו פרות, כאלו שתרכובות שעווה מעוכלות חלקית איכשהו חוזרות לרקמה מהמעי הדק לסיבוב עיכול שני או שלישי.

מדהים ככל שיהיה, אף אחת מהעופות הללו לא אוכלת שעווה ישר, הם פשוט נאלצים לצרוך אותה מכיוון שהיא חלק בלתי נמנע מפריטי המזון האמיתיים שהם מעדיפים. היכנסו למדריכי הדבש (Indicatoridae), משפחה בת 17 מינים שנמצאה רק באפריקה ומסווגת באותו סדר כמו נקרי עץ (Piciformes). די מרהיב במראה ובעצם בגודל של ציפורי שיר, ציפורים אלה הן בעיקר חרקים, אך הן מפורסמות בהתנהגותן המוזרה באכילת השעווה הטהורה של חלות הדבש. יתר על כן, ציפורים משונות אלו מבקשות את עזרתם של בעלי חיים אוהבי דבש כמו גיריות דבש ואפילו בני אדם בכך שהם מפנים את תשומת ליבם למיקום של כוורת, כך שהעוזר שלהם יפתח את הכוורת לקחת את הדבש ולהשאיר את מסרק השעווה וזחלי הדבורים למוליך הדבש. .Source by Chantelle Simoes

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved