www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

צפרות באי המטמון בפלורידה

/
/
/
54 Views

אי המטמון, פלורידה הוא מקום נפלא להתבונן בכמה מחיות הבר המרהיבות ביותר במדינה. צפרות או צפרות היא אטרקציה פופולרית מאוד עבור אנשים רבים בגלל מגוון המינים המכנים את החופים האלה. למעשה, האזור יכול לשמש מקום טוב לתצפית על ציפורים שאולי אינן ילידות לאזור. דפוסי הנדידה של ציפורים רבות עוברים באזור זה. יש כמה ציפורי חוף מקסימים שניתן להבחין בהם לאורך רצועת החוף הזו ומומלץ לכל צפר לקחת קצת זמן ליהנות ממינים אלה.

יש גם מאמץ קולקטיבי בקהילה לדאוג שציפורים אלה יחזיקו מעמד לדורות הבאים, לכן הקפד תמיד להיזהר ולעולם לא להפריע לבתי הגידול הטבעיים של היצורים האלה. רבים מהמינים בפלורידה נמצאים על סף סכנה ואנשים צריכים תמיד להקפיד ליהנות מחיות הבר, תוך הקפדה על שמירה על הסדר הטבעי.

שחף צוחק – במהלך טיול באי המטמון, ללא ספק תראו שפע של שחפים. ציפורים אלה נמצאות בכל מקום ויעשו כמיטב יכולתן לרכוש חלק מארוחת הצהריים שהבאתם לחוף, לכן היזהרו. אם אתם מתכננים להאכיל את השחפים, דאגו לעשות זאת הרחק משאר החופים מכיוון שציפורים אלה ינהרו סביבכם וזה עלול להטריד את שאר אורחי החוף.

ווילט / צליפה – הווילט הוא עוד זן נפוץ מאוד שנמצא לאורך חופי האי המטמון. ציפור זו הינה חלק ממשפחת Sandpiper וניתן לצפות בה בקלות כשהיא מסרקת את החוף בחיפוש אחר אוכל. אוכלוסיית הווילט ירדה בתחילת המאה העשרים בגלל ציד, אך גדלה מאז אותה תקופה. בעוד שהאוכלוסייה גדלה בהתמדה, הווילט נחשב עדיין בסיכון מסוים.

רחפן שחור – ציפורים אלה הן מראה יפה וניתן לראות אותן עפות נמוך מעל המים ומרחילות את החלק התחתון של השטף שלהן למים על מנת לתפוס מזון, וכך קיבלו את שמם. לרחפן השחור יש גב שחור עם חלק תחתון לבן והוא מאוד מובחן עם השטר הכתום הבהיר שלהם שיש לו קצה קדמי שחור.

סטרנים – ישנם 3 זנים של טרן שניתן למצוא סביב אי המטמון. ה רויאל טרן הוא זן כתום כתום וניתן למצוא אותו רק ליד מי מלח. הצריף המלכותי נמצא סביב אי המטמון בחודשי החורף ואינו מתרבה באזור. ה טרן זהב-תמונה נמצא גם לאורך קטע זה של מימי החוף. לטירנים אלה יש שחור שחור ונראה דומה לשחפים ומכאן השם. צמח זה אכן מתרבה באזור זה וניתן למצוא אותו בחודשי הקיץ. אחרון חביב הוא סרן פחות הוא הזן הקטן ביותר מבין הסוגים האמריקניים. שטנים אלה מתרבים גם באזור וניתן למצוא אותם במהלך חודשי הקיץ.

לוכד צדפות אמריקאי – ציפורים אלה מתרבות באזור וניתן למצוא אותן צועדות לאורך החוף בחיפוש אחר מזון בכל ימות השנה. הציפור גדולה לציפורן החוף ויש לה חרטום אדום בוהק ורגליים ארוכות. במאה ה -19 הם נכחדו מקומית בצפון מזרח עקב ציד ואיסוף ביציות, אך אז הוגנו על ידי חוק אמנת העופות הנודדים משנת 1918.

אנפה מושלגת – זה אנפה לבנה ויפה שניתן למצוא סביב מים מתוקים, כמו גם אזורי חוף כמו אי המטמון. קל מאוד לזהות ציפור זו במהירות בגלל רגליה השחורות הארוכות ורגליהן הצהובות. ל אנפה המושלגת נוצות יפה במהלך עונת הרבייה; ציפורים אלה היו מבוקשות על ידי ציידי השוק שדלדלו את האוכלוסייה לרמה מסוכנת. ציפורים אלה הוגנו גם על ידי חוק אמנת הנדידה משנת 1918.

אנפה כחולה גדולה – ציפורים אלה ניתן למצוא בכל רחבי הארץ והן נפוצות ביותר בפלורידה בכל ימות השנה. הם יכולים להימצא ברחבי המדינה כולה סביב מים מתוקים ומלוחים. הם האנפות האמריקאיות הגדולות וגבוהות עם רגליים ארוכות. האנפה הכחולה הגדולה תלך לאט במים רדודים בזמן שהיא מחפשת מזון עד שהם צוללים את ראשם במהירות כדי לחטוף דגים.

שקנאי חום – שקנאים חומים ניתן למצוא כל השנה באי המטמון והם ציפורים מובהקות מאוד. תיירים רבים נהנים לצלם תמונות של ציפורים אלה כשהן יושבות מרחפות על המים או כשהן צוללות לתפוס דגים. השקנאים הללו הם ייחודיים מ -6 מינים אחרים מכיוון שהם השקנאים הכהים היחידים. הם גם השקנאי היחיד שצולל מהאוויר למים במטרה לתפוס את האוכל שלהם.

איביס לבן – עופות אלה נמצאים לאורך כל השנה באי המטמון ומובחנים על ידי גופם הלבן ורגליהם ושטרותיהם האדומים הבהירים. לציפורים אלה יש גם קצות כנפיים שחורות שלרוב נראות רק בזמן שהן בטיסה. ניתן לראות את האיביס הלבן תוך כדי חיפושי לאורך החוף עבור סרטנים ו סרטנים קטנים.

אנפה גדולה – ציפור זו מכונה גם אנפה לבנה הגדולה או אנפה לבנה גדולה. ציפורים אלה הן גבוהות (עד 3.3 מטר!) וכולן לבנות עם שטרות צהובים. את האנפה הגדולה ניתן למצוא באי המטמון כל ימות השנה, והיא יכולה להאכיל במים רדודים על צפרדעים, דגים ולפעמים לטאות. ציפורים אלה הן אחד המינים היפים והמלכותיים ביותר שיש לאזור אי המטמון להציע לצפרים.Source by Philip Hannigen

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved