www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

שבעת הצמחים החיים הטובים ביותר לאקווריום מים מתוקים שלך

/
/
/
56 Views

ישנם כמה יתרונות שיש צמחים באקווריום המים המתוקים שלך. צמחים מוסיפים חמצן למיכל הדגים שלכם ומשמשים גם כמסננים משלימים ביולוגיים המסייעים בשמירה על ניקיון האקווריום. בתורם, דגים מספקים פחמן דו חמצני וחומרים מזינים לצמחים. צמחי מים חיים טובים גם עבורכם – הם נראים נהדר וגורמים לאקווריום שלכם להיראות יותר כמו בית גידול טבעי. בין שגורם לכם, לדגים ולצמחים להיות מאושרים ובריאים, זהו מצב ניצחון משולש!

כמה גורמים חלים בעת חקר אפשרויות הצמח:

האחת: פרמטרים של מים – פרמטרים של מים הם רמות ספציפיות של דברים במים, כמו טמפרטורה ו- pH. כאשר מים מכילים הרבה מינרלים, נאמר שהם קשים.

שני: מצע – מצע הוא המשטח שעליו חי צמח או בעל חיים. (האם אתה שותל בסלעים, חצץ או עפר? האם הצמח צף כמו כרית שושן?)

שלוש: תאורה – אפילו צמחי מים זקוקים לאור כדי לגדול.

ארבע: תאימות דגים – אם יש לך דגים אוכלי עשב, למשל, שקול את השרכים והעשבים שלך כמו סלט.

הצמחים הטובים ביותר גמישים בכל הגורמים הנ"ל למעט האחרון. ישנם שבעה מיני צמחי מים שהם קשוחים וגם אטרקטיביים להדבקה באקווריום שלך:

האחד: Java Ferns – (Microsorium pteropus). שרכים של ג'אווה נוטים להיות בגובה שמונה סנטימטרים עם עבות עם עלים גבוהים בצורת ספייד. הם גדלים היטב במים עם רמת pH בין 5.5-7.5 ובטמפרטורות שבין 68-82 מעלות פרנהייט. יש להם פוטנציאל לגדול גם במיכלים מוארים ודורשים קשיות מים בין 2-15 מעלות. שרכים של ג'אווה גדלים בצורה הטובה ביותר כאשר הם קשורים לעץ סחף צף במקום לשתול את שורשיהם.

שתיים: חרב אמזון – (Echinodorus amazonicus). חרב האמזונס גובהה 20 ס"מ ויש לה עלים ירוקים רחבים שמניפים. הם יגדלו בצורה הטובה ביותר במיכל עם רמת pH הנעים בין 6.5-7.5. הם גם דורשים לווסת את טמפרטורת המים בין 72-82 מעלות. לגבי תאורה, ספק 50 וואט לכל 25 ליטר מים. הם דורשים קשיות מים זהה לז'אווה שרכים ויש לשתול אותם במצע רופף ולהשלים אותם עם דשן ברזל.

שלוש: חרב ארגנטינאית – (אכינודורוס ארגנטינאי). חרבות ארגנטינאיות גדלות עד 18 אינץ 'ויש להן גבעולים ארוכים ודקים. הם משגשגים בטמפרטורת מים של 60-77 מעלות ודורשים קשיות מים רכה. אחרת צורכי הטיפול הספציפיים שלהם זהים לזה של חרב האמזונס.

ארבע: היפרופילה פוליספרמה – Hygrophila Polysperma הם גבוהים, עומדים על 24 אינץ '. הם גדלים בצרורות ויש להם עלים אדמדמים או ירוקים קטנים. המיכל צריך להיות בעל רמת pH בין 6.5-8 וטמפרטורה שבין 68-85 מעלות. צורכי התאורה וקשיות המים זהים לצמחי החרב. חתוך את Hygrophila Polysperma כל כמה זמן, מכיוון שהם נוטים להסתעף. בגלל זה יכול להיות חכם להציב אותם במרכז הטנק ובחזרה, כך שיהיה להם מקום לצמוח.

חמש: צמח מטריה – (ספאת'פילום וואליסי). צמחי מטריה יכולים להיות בכל מקום שגודלם 8-12 ס"מ. יש להם גבעולים גבוהים ודקים עם עלים קטנים בחלק העליון של כל גזע שמתפצלים בצורת כוכב. הם מפעלים בעלי תחזוקה גבוהה וזקוקים לרמת pH בין 5-7 לטמפרטורה שבין 72-78 מעלות. הם זקוקים לאור עז כדי לגדול ולקשיות מים הנעה בין 4-12 מעלות. צמחי מטריה אינם למעשה צמחי מים והם ימותו אם הם שקועים לחלוטין במים. אתה עדיין יכול לקבל את הצמחייה המדהימה הזו כחלק מבית הגידול של הדג שלך – פשוט לגדל את הצמח על פני השטח ולהשקיע את השורשים למטה.

שש: Vallisneria spiralis – זה נראה כמו דשא וגדל עד 24 אינץ '. הוא זקוק לרמת ph בין 6.5-7.5 וטמפרטורת מים בין 60-85 מעלות פרנהייט. זה צריך להיות 50 וואט אור על כל 50 ליטר מים והמים צריכים להיות קשיחים בין 5-15 מעלות. Vallisneria spiralis הם צמחים טובים לאקוורליסטים מתחילים מכיוון שיש להם מגוון רחב של צרכי פרמטר מים. צמחים אלה נראים הכי טוב בצדדים או בחלק האחורי של האקווריום שלך.

שבעה: אנוביאס ברטרי – Anubias Barteri הם צמחים רחבים עם עלים ירוקים רחבים שגדלים עד 16 אינץ '. יש לווסת את טמפרטורת המים בין 72-82 מעלות עם רמת pH שנע בין 6.5-7.5 בלבד. אלה גם דיוות מימיות, המתעקשות על תאורה מתונה וקשיות מים של 8 מעלות. הם גדלים בצורה הטובה ביותר עם הפריית CO2.

כל הצמחים הנדונים במאמר זה נראים נהדר באקווריום. שלוש הראשונות הן הטובות ביותר להשיג אם אתה טירון בגלל הצרכים הגמישים שלהם. אבל כמו תמיד, עשה את המחקר שלך לפני הקנייה.Source by Garry-Ian Macdonald

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved