www.cgany.com

בעלי חיים הם החברים שלנו

שנים עשר דרכים מעשיות להרחיק חתולים מהגן שלך – באופן אורגני

/
/
/
58 Views

הדרך האנושית הפשוטה ביותר להרחיק חתולים מגן היא להניח חוט עוף, הנתמך על ידי לבנים, מעל חלקה יקרה. או לפזר עלי חוטב ישנים, מקלות אפונה או גבעולי ברמבל. איפה שזה בלתי אפשרי, צמח רחוב סביב המיטה. חתולים שונאים את זה. (אבוי, כך גם כל צמח אחר. בן לוויה מועיל, זה לא).

אומרים שחתולים גם תועבים בשום, קמומיל וטגטס. ואומרים לי בצורה מהימנה את המנוחה הקוצנית ההיא (Ononis spinosa) מרתיע חתולים. הטיפ הזה חסר תועלת לחלוטין, כמובן, לאלו מאיתנו שלא ידעו זאת ממברשת אמבטיה.

עם זאת, האתרוג הוא גם חומר דוחה חתולים אורגני מוכח, מניסיוני. ריססו את שולי ערוגות הזרע עם 100 טיפות אתרוג לכל ליטר מים. הגש מועמדות מחדש מדי יום עד לחתוליך. קל יותר להשיג קליפות תפוזים, אשכוליות או לימון וגם מצאתי שזה יעיל.

קורדונים של שמן צ'ילי, אבקת קארי, גאראם מסאלה וכדומה דוחים גם חתולים. הרעיון הבא הוא מעט שנוי במחלוקת. הוא גם לא אורגני. לכן, אם אתה חובב חתולים, עלי לדרוך בזהירות (בניגוד לחתולי שכני שפעם השתמשו בערוגת הזרע שלי כמסלול ריצה).

הקפתי את החלקה שלי בבקבוקי חלב מפלסטיק קטנים, שקועים באדמה עם צמרותיהם מוסרות וכל אחד מהם מכיל כמה כפיות אמוניה. זה לא גרם לחתולים להזיק כי אף אחד מהם לא הגיע למרחק של עשרה מטרים מאותם בקבוקים בעלי ריח עז.

דוחה חתול חזק

רעיון נוסף, אם אינכם נחרצים, הוא להכניס צואת כלבים לאמבטיות מרגרינה אטומות, מחוררות היטב בצדדים. מקם אותם סביב מצע הירקות שלך והחתולים לא יתקרבו. וגם לא כלבים. יש להם תחושה חדה של טריטוריה ולא יפלוש ל"ארץ "של כלב אחר.

אל תשים צואת כלבים, חתולים או בני אדם – או צואה של כל טורפים אחרים – על האדמה עצמה, אפילו לא סביב פרחים שאינם אכילים. השאריות נמשכות בקרקע ועלולות להיות רעילות. יְלָדִים יש להיות עיוור לאחר שניגב אדמה מזוהמת בצואה בעיניהם.

כדורי חרס המושרים בשתן אריה או נמר נמצאים כעת במכירה נרחבת. אמרו שהם כמעט חסרי ריח לבני אדם, הם מבריחים חתולים, כלבים, שועלים, זאבים, פוזמות, יטיים ודובים. אבל גם הם מוגנים בצורה הטובה ביותר מפני אצבעות חוקרות בסירים מחוררים.

אם ארגזי הציפורים שלך הותקפו על ידי חתולים, צמח ורדים ותעלה במעלה העצים או העמודים התומכים בארגזים. או התחנן ממוצרי המזון המהיר המקומי שלך לתוף ריק גדול שהחזיק פעם שמן בישול וחתך אותו לצווארון מתכת. שני צווארונים יחגרו אפילו עץ גדול. חיבר אותו סביב התומך בגובה מטר וחצי מעל פני הקרקע, משטח מבריק החיצוני, וחגורה כזו תגן על קופסאות ציפורים מפני חתולים, סנאים וילדים קטנים. שים תחתון, זה יעצור ארנבות מכרסמות עצים.

שימושים מעשיים לחיות מחמד בגינה אורגנית

לחיות מחמד קטנות יש לפעמים שימושים מעשיים. לדוגמא, ניתן להניח שיער המוברש משמיכות חתולים או כלבים (או מסוסים או מחיה כלשהי) בתעלות שעועית כדי להוסיף חנקן בשחרור איטי.

ואכן, שיער אנושי הנסחף ממספרות מהווה תוסף נפלא לפח הקומפוסט, אם אינך נחרץ. תלוי בשקיות רשת סביב פרדסים, הוא גם ידף צבאים וחזירי בר ביעילות כמו ביצים רקובות. (מימן הגופרית הנפלטת מפסולת ביצי עופות היה, בניסויים במעבדה, יעיל עוד יותר בהרתעת מזיקים עם ארבע רגליים מאשר דוחים קנייניים.)

דרכים קולינריות להבריח חתולים

גידלו בחממה פלפלי צ'ילי חריפים אדומים – לא לאכול, כי רק לוציפר יכול היה להתענג עליהם – אלא לטחון ולהשרות שמן צמחי במהלך החורף. ספגו את הדבק המזיק הזה על רצועות קרטון באביב והניחו אותם סביב השתילים שלכם, או כל צמח אחר עליו תרצו להגן. לא רק חתולים יקרקו, אלא שהריח הלוהט גם ידוף מזיקים רבים בחרקים.

אתה יכול גם למזג גז עצבים אורגני (אך אנושי) כזה 1: 5 עם מים מעורבבים עם נוזל שטיפה, לסנן ולהתיז על צמחים הנגועים בכנימות, זחלים וכל הדברים הזוחלים, מתעוותים או עפים. זה הורג או מרתיע כמעט את כולם.

דוחה חתולים אלגנטי יותר …

מיוצר מקולה קולה מפלסטיק או מבקבוק נוזל כביסה. הסר את המכסה. דחף פנימה כמה גרבי ניילון ישנים, קצת בידוד זכוכית או צמר סלעים, או אפילו את החלק הקצף מפלסטיק של דובון מובטל. זה עושה פתיל. וודא שהפתיל מתאים בחוזקה ובולט מלמעלה.

מלא את הבקבוק בשליש מלא בגז העצבים ההומאני החריף ביותר שלך (ראה לעיל) וודא שהפתילה ספוגה עד למעלה. שקע את הבקבוק לצד הצמחים הנבחרים ביותר שלך. הפתיל יפיץ את דוחה החתול שלך לאוויר.

כמה מבקבוקים אלה בערוגת זרעים, המתמלאים באופן קבוע, אמורים להרתיע אפילו את טום וג'רי.

שים לב, כי חומרי הדברה לעיל לא יפגעו בחרקים מועילים, בציפורים או בכל אחד מחיות המחמד שלך. אלא אם כן הם אוכלים אותם, מה שהם לא יאכלו. פשוט הרחיקו ילדים קטנים.Source by John Yeoman

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2021. www.cgany.com All Rights Reserved